Volání

Volanie smrti

Thriller

USA / Kanada, 2014, 110 min

• Morholt

Rutina, za kterou by se mělo trestat. Samotný policista s osobním démonem a sériový zabiják s kebulí zblázněnou Biblí už tu byli tolikrát, až to hezké není a když se k tomu přidá typicky kanadské televizní zpracování se všemi neduhy, co k dané tématice patří, nezbývá než bezmocně rozhodit rukama a ptát se "cui bono"? Alespoň že Susan Sarandon pořád umí, ale ničím jiným a ani nikým jiným tahle nuda příliš neupoutá. 30%(13.10.2014)

Klobouk dolů paní Sarandon. :) Na to, že vám bude pomalu 70 let skvělá forma. Ještě nikdy nezklamala. Film byl napínavý i přes to, že se nekonaly potoky krve. Mohl být trochu propracovanější a více vykreslené postavy ale vem to čert. Líbilo se mi to a doporučuji. Namlsaní pitomci co dali nízké hodnocení by se měli dívat na bezduché sračky :)(22.10.2014)

Nevyvážené, obsazení Susan do role Hazel, dost neštastné, od začátku s rolí doslova bojovala a ve výsledku je to sakra znát. Na druhou stranu zbytek ansáblu se snaží leč to prostě nestačí, koncepčně mohlo jí to událost sezóny, tolik thrillerů se zas netočí tady bohužel nevychytali. Dát seriálové herce do v podstatě komorních rolí, průser. Chválím v podstatě pouze kameru i když dát filtr do obrazu zvládne i malé dítě, hudbu a celkovou atmosféru.(26.10.2014)

Zaujímavá detektívka s dobrým námetom a zápletkou, ale s dosť priemerným spracovaním. Vo svojej podstate mi to prišlo akoby sa nasilu chceli inšpirovať kultovým filmom Se7en, keďže aj v tomto prípade sériovým vraždám dominovala náboženská tematika a samotný vrah sa tváril akoby robil tým ľuďom láskavosť. Ale celý ten vyšetrovací proces mi prišiel miestami až príliš absurdný, obzvlášť pri "čítaní" slov z úst mŕtvych - to by fakt nevymysleli ani v bájnych vyšetrovaniach seriálu CSI. Ale ako celok to rozhodne nebolo úplne na zahodenie, hoci Susan Sarandon v úlohe depresívnej detektívky nebol zas až tak šťastná voľba.(14.10.2014)

• kingik

Chudák holka Sarandonovic, ta si tedy dala, podprůměrnější scénář a režii si už vybrat nemohla. Vůbec celé to solidní herecké obsazení nižší hvězdné svítivosti (Topher Grace, Gil Bellows, Donald Sutherland) vyšlo vniveč. Slyšeli jste snad někdy o tvůrčím tandemu Jason Stone/Scott Abramovitch?! Vsadím botník, že určitě ne. První jmenovaný je režisér, jehož filmy nikdo nikdy neviděl, druhý je televizní scenárista, který je pouze schopen načmárat jen rutinní detektivku, kterou režisér není schopen ničím zajímavým ozvláštnit. Televizní obrazovka je pro tenhle film zcela adekvátní. Vše je situováno do zapadákova, kde lišky dávají dobrou noc. V tomhle vděčném, ohraném a hodně rozpočtově levně vycházejícím prostředí se rozprostře vyšetřování rituálních vražd, které má zcela nevzrušivý průběh. Ač je Susan Sarandon velmi zkušenou herečkou, která je zvyklá na to, když se něco nepovede, i jí se určitě chtělo plakat nad nesmyslnými dialogy, přihlouplými vyšetřovacími metodami a také nad tím, že na takovou blbost nikdo nebude koukat. Body nakonec jistí její geny, díky nimž je to zachovalá dáma, kterou bych příště rád viděl v kvalitním snímku, u kterého se nechcípá nudou, rutinou a blbostí. 2/10(6.3.2017)

• - V čase 1 hodina a 5 minut jde na letišti proti policistovi turista v kraťasech a tričku, ač se děj odehrává na konci zimy. (JerryPilsen)

• - Natáčení probíhalo převážně v obci Dundas v kanadské provincii Ontário. (Terva)

• - Na Novém Zélandu dostal film rating R-16 za grafické násilí. (Terva)