Volání

Volanie smrti

Thriller

USA / Kanada, 2014, 110 min

• Morholt

Rutina, za kterou by se mělo trestat. Samotný policista s osobním démonem a sériový zabiják s kebulí zblázněnou Biblí už tu byli tolikrát, až to hezké není a když se k tomu přidá typicky kanadské televizní zpracování se všemi neduhy, co k dané tématice patří, nezbývá než bezmocně rozhodit rukama a ptát se "cui bono"? Alespoň že Susan Sarandon pořád umí, ale ničím jiným a ani nikým jiným tahle nuda příliš neupoutá. 30%(13.10.2014)

• TommyDiamond

Susan Sarandon je vysloužila, mrzutá a zakomplexovaná policistka v malém zapadlém prdelákově. Žije v domě se svojí starou uštěpačnou matkou a celej život čeká na svůj velkej případ. Když dojde v jejím rajonu po dlouhých letech k vraždě ani netuší, že má co do činění se séviovým vrahem a náboženským fanatikem.... Atmosféru stupňovaného napětí pokazil až závěr a konečné rozuzlení. S.Sarandon nepředvedla špatný výkon, ale kdyby jsme se nemuseli seznamovat se všemi postavami a dalšími zbytečnými faktory vydal by film na jednu epizodu v nějakém kriminálním seriálu. Myslím, že dvě hvězdy jsou akorát...(18.10.2014)

• Streeper

První hodina filmu je takové to seznamování s postavami, s oběťmi a vrahem samotným. Postupně se dostáváme k cíli, což nezní tak špatně, jen kdyby to nebylo tak zbytečné zdlouhavé a tím tak hrozně nudné. Ovšem velký zvrat nastává v posledních 43 minutách, kde se konečně děje nějaká akce, ale zbytek filmu to prostě nezachrání.(25.12.2014)

Poměrně slušně natočenej film, kde Susan hledá s flaškou Jima Beama v ruce sériového vraha. Topher Grace jako její parťák moc prostoru nedostal, ale účast Sutherlanda potěší. |Jasný film má much jako prase a dost toho mohli udělat jinak, ale já se nenudil.... a závěr je vlastně udělanej na druhej díl - o kterém ale pochybuju že ho kdy kdo natočí. 70%(4.1.2015)

• Radko

Výstižný obraz spoločnosti, kde zločiny vyšetrujú frustrovaní strážcovia zákona večne pod vplyvom alkoholu mixnutého s hromadou antidepresív. Na druhej strane tí, ktorých prioritnou úlohou je duchovná útecha na zložitej ceste spásy duší poblúdili. Podľahli módnym mystickým blúzneniam o zaručenej liečbe magickou formulkou. Vymknutí z kĺbov a mimo sú teda policajti a rovnako tak aj duchovné autority. Toľko k pozitívam. Celé vyšetrovanie zasadené do tohto celkom výstižného, i keď trochu zjednodušeného, myšlienkového rámca pôsobí oproti tomu príliš unavene až mdlo. Podobné je to s výkonmi známych hercov: Susan Sarandonová pripomína skôr kreácie Božidary Turzonovovej v nekonečnom mydlovom seriáli slovenskej pop tv JOJ a Donald Sutherland zase, odkedy ošedivel a pestuje si bradu, zachováva vo filmoch prevažne jeden jediný výraz - dokonca také herecké poleno akým je Nicolas Cage má herecké výrazy až dva.(4.11.2014)

• - Na Novém Zélandu dostal film rating R-16 za grafické násilí. (Terva)

• - Ve scéně, kdy Hazel Micallef (Susan Sarandon) vstupuje do domu první oběti, tasí svou služební pistoli Glock. Nemá však náboj v nábojové komoře a nemohla by tedy střílet, jelikož spoušť se nachází v zadní "vypuštěné" poloze. (JohnSmith)

• - Příběh je natočen podle stejnojmenného románu, který napsal Michael Redhill. Publikoval ho však pod pseudonymem Inger Ash Wolfe. (Terva)