Detektivka Hazel Micallef (Susan Sarandon) si poklidně žije ve společnosti své matky (Ellen Burstyn), utišujících léků a alkoholu. Brutální vražda v sousedství ale jejím nerušeným životem pořádně zatřese. S pomocí svého kolegy (Gil Bellows) a policejního nováčka (Topher Grace) odhaluje sérii podobných vražd, ke kterým došlo v celé zemi. Když místní kněz (Donald Sutherland) naznačí možnou spojitost s dávným rituálem, Hazel své pátrání zaměří na náboženského fanatika, kterého k činům žene smrtící vnitřní hlas. Film na motivy románu Ingera Ashe Wolfea nabízí výpravu do temné krajiny víry a strachu. (Bontonfilm)

Gilmour93

Chlast, analgetika, jizlivost a buzerace nového kolegy z velkoměsta. Takhle vyzbrojená se policistka Sarandon vydává po stopě lidového léčitele, co v biblickém obchodním rámci kšeftuje s eutanázií a vzkříšením.. Zvolená cesta rychle odhalené identity pachatele a následného odkrývání motivů nebyla špatná a v případě jistější režisérské ruky z toho mohlo být i něco víc než jen průměrné mysteriózní krimi s obstojným obsazením. Nic proti Heyerdahlovi, ale v jeho roli rigor mortis logopeda by se báječně vyjímal Ton Noonan.. ()

verbal

„Já myslím, chlapci, že ta třetí mrtvola říkala „Č“, pak by ovšem klíčové slovo nebylo „PIVO“ a náš masoun zhrzený alkoholik, ale mohlo by to mít nějakou souvislost se mnou! Ale víte co, serem na to, raději zachlastáme a zobnem pár chechtavých pilulek, stejně se nakonec ukáže, že nám tady tu pantomimu zase hraje nějaká dost suchá pomatená kudlanka.“ Prostě takový zábavný televizní sryler s nic moc úchylem a kulantně hrající Zuzanou, který však rozhodně neurazí natolik, aby korespondoval s místním hodnocením. Zrovna nedávno se mi v noci zdálo, že jsem tu opětkoval Černou labuť, načež mi u dveří zazvonila tlupa přemoudřele se tvářících tlustých paniců v tesilkách a pištivými hlasy se mě zeptala, jestli bych si s nima nešel osahávat přirození do jejich kulturní klubovny uvědomělých cinerastů , protože jsem jeden z mála, co opravdu rozumí filmu. Náhle se všude kolem začal rozléhat strašlivý řev. To jsem byl já, kdy procitnuvší totálně propocen, s peřinou v rozkroku a polštářem v útočné pozici jsem se zrovna chystal umlátit noční stolek. Přijde mi hrozně nespravedlivé, že jsem traumatizoval svůj nábytek kvůli takovým pičusům. ()

Radko

Výstižný obraz spoločnosti, kde zločiny vyšetrujú frustrovaní strážcovia zákona večne pod vplyvom alkoholu mixnutého s hromadou antidepresív. Na druhej strane tí, ktorých prioritnou úlohou je duchovná útecha na zložitej ceste spásy duší poblúdili. Podľahli módnym mystickým blúzneniam o zaručenej liečbe magickou formulkou. Vymknutí z kĺbov a mimo sú teda policajti a rovnako tak aj duchovné autority. Toľko k pozitívam. Celé vyšetrovanie zasadené do tohto celkom výstižného, i keď trochu zjednodušeného, myšlienkového rámca pôsobí oproti tomu príliš unavene až mdlo. Podobné je to s výkonmi známych hercov: Susan Sarandonová pripomína skôr kreácie Božidary Turzonovovej v nekonečnom mydlovom seriáli slovenskej pop tv JOJ a Donald Sutherland zase, odkedy ošedivel a pestuje si bradu, zachováva vo filmoch prevažne jeden jediný výraz - dokonca také herecké poleno akým je Nicolas Cage má herecké výrazy až dva. ()

Jara.Cimrman.jr

Volání mne z počátku nadšeně vcuclo, pak si mne celkem příjemně převalovalo v ústech a nakonec mne poměrně tupě vyplivlo na zem kostela. To je velká škoda, protože kdyby se počáteční atmosféru podařilo udržet až do konce, tak bych patrně spontánně porušil nejméně tři z desatera přikázání a neschovával bych si čtvrtou hvězdu pod oltář pro nějakého napínavějšího zástupce biblických detektivek. ()

emma53

Já se ztotožńuji s většinou uživatelů, kde jsem podle hodnocení většiny usoudila, že moc velké nadšení se nekonalo. Role Hazel v podání Susan Sarandon byla nevděčná, ale ona prostě umí, to se jí upřít v žádném případě nedá i když bych uvítala s jásotem daleko větší ponor do její postavy. Takhle působila jen jako policajtka, která je věčně přiopilá a nebo pod vlivem prášků a kde se důvod jejího sebedestruktivního chování dozvídám až téměř na konci. Biblická linie, která vedla k sérii vražd, mně vysloveně nesedla, nebo to bylo špatným zpracováním....... já nevím, ale za mě je to ve výsledku nakonec dvojka. ()

• Příběh je natočen podle stejnojmenného románu, který napsal Michael Redhill. Publikoval ho však pod pseudonymem Inger Ash Wolfe. (Terva)
  • Na Novém Zélandu dostal film rating R-16 za grafické násilí. (Terva)
  • Ve scéně, kdy Hazel Micallef (Susan Sarandon) vstupuje do domu první oběti, tasí svou služební pistoli Glock. Nemá však náboj v nábojové komoře a nemohla by tedy střílet, jelikož spoušť se nachází v zadní "vypuštěné" poloze. (JohnSmith)