poster

Chappie

 • USA

  Chappie

 • Slovensko

  Chappie

 • Velká Británie

  Chappie

 • Kanada

  Chappie

 • Austrálie

  Chappie

 • Nizozemsko

  Chappie

Sci-Fi / Akční / Krimi / Thriller / Drama

Jihoafrická republika / USA, 2015, 120 min

Externí recenze k filmu (15)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ***

  "Rodinná spielbergovská komedie si v Blomkampově díle podává ruku s drsnou sci-fi, kde vzduchem létají utrhané kusy lidských těl a nejsem si úplně jistý, zda tato kombinace Pinocchia a Robocopa dohromady funguje. Ne pro dospělého diváka, ale pro toho dětského, jemuž je film rovněž určen." (více)

 • CinemaView.sk (Michal Klembara) ***

  "Vzdali sa však akýchkoľvek pokusov rozoberať dôležité spoločenské problémy, čo bol nosný prvok predošlých dvoch filmov. Príbeh tak tentoraz pôsobí odľahčene, svoje miesto tu má humor a možno i náznak satiry. Čiastkových nedostatkov je tu viacero, ale zásadný problém je tu len jeden – rozprávačstvo.…" (více)

 • Comixzone.cz ***

  "Tento snímek má rozhodně famózní vizuál, ale nic víc asi nenabízí. Na zadek vás určitě neposadí a rozhodně to není něco, co by ve vás nechalo kladné pocity. Na zabití pátečního večera a vyhození stopadesáti korun je to ale ideál." (více)

 • ČervenýKoberec.cz ****

  "Vtipný a akční děj je zasazený do neokoukaného prostředí Johannesburgu, roztomilý robot pobaví i dojme asi každého, ale vedlejší postavy se rozhodně nenechávají zahanbit. Snímek nepřináší žádné velké poselství, ale pořádnou dávku zábavy ve stylovém kabátku, a to rozhodně není málo." (více)

 • FandimeFilmu.cz (Petr Slavík) ****

  "Jednoduchý příběh má především servírovat přestřelky, legrácky a k technické dokonalosti dotaženého robota, který se nebojí ukázat, že na roztomilost a něhu nemají monopol rodinné filmy, ale je pro ně místo i v eRkovém výplachu z jemně futuristického ghetta." (více)

 • Filmpress.sk (Roberta Tóthová)

  "Snímka je nabitá akciou, dej je sústredený do niekoľkých dní, sledujeme vývoj vzťahov Chappieho, Yolandi, vedca, Ninju, či intrigy vo firme na výrobu zbraní, kde si Vincent Moore postupne napĺňa svoje zvrhlé plány. Ovládnuť svet, dať všetkým príučku, pomstiť sa za vlastné nešťastie alebo len vybiť…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ***

  "Jeho filmografie sice prokazuje značnou klesající tendenci, ale naštěstí je Blomkamp natolik talentovaný a schopný, že z Chappieho udělal alespoň řemeslně zvládnutou a zábavnou podívanou, když už ne inteligentní a dobře vystavěnou podívanou. Jen je třeba doufat, že ten kvalitativní pokles nebude…" (více)

 • Generace21.cz (Karolina Tomšová) ****

  "Sci-fi film o robotovi teenagerovi, kterého vychovávají Die Antwoord a honí je Hugh Jackman v buranském provedení, jen tak na stříbrném plátně neuvidíte. Pouze si pak stejně jako já marně nezoufejte, že takového buddyho, jakým je Chappie, nemáte doma – jeho nevinnost a neotřelý pohled na svět…" (více)

 • Gorilla.cz (Martin Koťátko) ****

  "Neill Blompkamp stále zůstává velmi nadaným režisérem. Celé to na mě působí, jako by neměl nikoho, o koho by si mohl své nápady odrazit. Kdo by mu odsouhlasil ty dobré a rozmluvil ty vážně špatné. Chappie má mnoho kvalit, pro které se na něj vyplatí zajít. Je to vizuálně dokonalá podívaná se…" (více)

 • LaCultura.cz (Petr Vít)

  "Až na střední část, kdy jsme svědky „výchovy“ Chappieho, má film docela spád. Mezi náladovou hudbou Hanse Zimmera občas uslyšíte Die Antwoord, jejichž neherecký projev bych bral spíš jako milé osvěžení. Akční scény jsou působivé a někdy i velmi drsné. Jsou zde také vidět kontrasty mezi chudobou…" (více)

 • MovieScreen.cz (Marie Dostálová) ****

  "Když chce být film drsný a cool, postavy si vezmou drsné a cool oblečení, doplňky a k tomu hrají řízné songy Die Antwoord a dalších. Vyznění scén tak ještě zesilují, a to kromě tónů i významotvornými texty, které se vyjadřují k chudobě či kriminalitě. To může působit jako křečovité snažení nebo…" (více)

 • MovieZone.cz (Matěj Svoboda) ****

  "Navíc je tu pořád dost scén, kdy se režisér vykašle na nějaké blbnutí a vymýšlení hovadin a jednoduše natočí parádní a brutální přestřelku nebo vtipnou dialogovou přestřelku. Ale děje se tu toho zkrátka tak moc, že občas k nějakému vyloženému úletu prostě dojde. Blomkamp je jako člověk, který si na…" (více)

 • Okodivaka.cz (Lukáš Plaček) ***

  "Táková škoda. Sharlto Copley se převtělil v jedno z nejpamátnějších filmových stvoření filmové historie a stejně mu to bylo do značné míry k ničemu. Neil Blomkamp totiž servíruje značně nevyrovnaný snímek, kde opakuje chyby Elysia, protlačuje dřevěné karikatury do prostorů, kde nemají co dělat a…" (více)

 • Pinbacker.cz (Jakub Brych) ***

  "Chappie má spoustu světlých momentů a pasáží, kde šlape mnohem líp než takové Elysium, to, jak ke konci Blomkamp postupně vyhází veškerý potenciál do kanálu, ale dává najevo, že buď sám vlastně pořádně neví, co chce, nebo neměl možnost se náležitě autorsky projevit. Chappie mohl klidně překonat…" (více)

 • TotalFilm.cz (Martin Staněk) ****

  "Po předchozím režisérově sporném projektu (Elysium) přichází výborná akční sci-fi zábava. Nejsem si úplně jist, jestli vhodná pro celou rodinu, ale minimálně pro obě pohlaví zcela určitě. Pánové si užijí dokonalou akční zábavu a vtip, dámy zase dojemné momenty i mateřskou něhu. Je to dobře napsané,…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace