poster

Escobar: Paraíso perdido

 • francouzský

  Escobar - Paradise Lost

 • francouzský

  Paradise Lost

 • anglický

  Escobar: Paradise Lost

Romantický / Thriller

Francie / Španělsko / Belgie, 2014, 120 min

Scénář:

Andrea Di Stefano

Hudba:

Max Richter

Producenti:

Dimitri Rassam

Scénografie:

Carlos Conti

Kostýmy:

Marylin Fitoussi
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kaylin
  ***

  Člověk se skoro až diví, co to vlastně chtěli napasovat za příběh na osobu Pabla Escobara, ale jak se snímek blíží závěru a graduje, divák si uvědomuje, že v té druhé půlce to není tak špatné, i když je to vlastně očekávané. Benicio se popere s každou rolí, ale překvapil mě Josh, kterému to v té drsnější půlce až překvapivě sedlo.(26.1.2015)

 • aLPaC
  ****

  Poslední dobou mě život a smrt Pabla Escobara nesmírně zajímá. Nedávno jsem viděl novinku s Javierem Bardemem a teď tohle. Jedinou nevýhodou Paradise Lost je Josh Hutcherson a jeho smyšlená dějová linie, která sama o sobě špatná není, špatný je jen ten herec. Naproti tomu Benicio je v roli Pabla excelentní a kdykoliv byl na plátně (tedy monitoru mého PC), slintal jsem blahem. Na závěr si schválně nechávám vychvalovaný Narcos, tak jsem zvědavý na obšírnější příběh tohoto slavného narkobarona.(22.7.2018)

 • Martin741
  ****

  Nikdy som netvrdil, ze rozumiem filmu. Ono ja vlastne filmu ani rozumiet nechcem, na to tu mame dostatok miestnych prechytralych tlchub /Bluntman, Madsbender, Tetsuo, Shadwell....../, a filozofov - muslitelov, ktori tu nakecaju dostatok ynteleguanskeho hnoja aj za mna. Lebo stale tvrdim, ze film ma byt prioritne urceny na zabavu, po tazkej praci, po behu, namahavom dni ... a nie nastroj na to, aby to, aby si par ynteleguanov a filmovych teoretikov -elitarov honilo ego a suita ich slabomyselnych a rovnako postihnutych kolegov im bude vehementne slaboducho prikyvovat a film prestane byt zabavou, , kvoli ktorej bol povodne stvoreny u ktorej sa divak ma bavit. Lebo na to bol podla mna film povodne urceny : aby sa divaci u filmu odreagovali od kazdodennych depresii, starosti a problemov. Ja som len laik -nedouk, ktoremu staci xpokojnosti, ze je tam silna tema Pablo Escobara /mna totiz fascinuje kolumbijska politika, Cali cartel, Medellin Cartel, Pablo Escobar Gaviria 1949 - 1993/ a suvislosti. Pabla Escobara Gaviriu si zahral Benicio Del Toro /bondovka Povoleni zabijet, Traffic -nadvlada Gangu/ a mladeho surfera akysi Josh Hutcherson + krasna Claudia Traisac. Nadherne je zobrazeny prechod z prvej romantickej linie a lasky on +ona do druhej drsnej a surovej reality kolumbijskeho drogoveho narkobarona, akym Escobar Gaviria bez debaty bol. 77 %(2.5.2015)

 • Wacoslav1
  **

  Tak nepopírám, že o Escobarovi vím celkem hovno, krom toho kdo to byl. No tohle mě nebavilo, hlavně proto, že to není moc o něm jako spíš o jednom naprosto tragickým mladým debílkovi kterej se nejdřív chce za každou cenu přisrat do jeho famílie a když se začne všechno hroutit, tak už je moc pozdě na to aby přiznal, že je totálně v prdeli. Je prostě strašnej a těžce to neuhrává i když je druhá půle lepší než ta první a má pár slušných scén, tak kdykoliv byl ten vocas na scéně, tak stál za hovno a prostě to pohřbil a to jak předstíral morální dilema mě dobilo úplně. Takže já soudím, že nikoliv Birdman, ale hlavně to hovno z nutrie Hutcherson musí být zničen! 40%(27.3.2015)

 • ghatos
  **

  Hrozná otrava. Nevhodně zvolili formu vyprávění přes Kanaďana (nakonec jsem pochopil proč). Escobar nebyl Escobar, ale nějaký vyfabulovaný mafián a hlavně ufňukaná buznička Josh Hutcherson (tragéd). Ten mi vypil krve. Nemuseli vůbec použít jméno kolumbijského mafiána. Měli si natočit romantický film s názvem: Jak se kretén zamiloval v Kolumbii. Podraz za 40%.(23.11.2015)

 • - Španielska herečka Claudia Traisac vo filme používala mnoho mexických a argentínskych fráz, pretože vôbec nehovorila kolumbijským dialektom. (MikaelSVK)

 • - Vlajka vejúca pred kanadskou ambasádou v Bogote, v skutočnosti nebola vlajkou Kanady. (MikaelSVK)

 • - Snímka sa natáčala v panamských lokalitách Bocas del Toro, Chiriquí i samotnom meste Panama. (mh825)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace