Escobar: Paraíso perdido

Carlos Conti

Kostýmy:

Marylin Fitoussi
  • ghatos

Hrozná otrava. Nevhodně zvolili formu vyprávění přes Kanaďana (nakonec jsem pochopil proč). Escobar nebyl Escobar, ale nějaký vyfabulovaný mafián a hlavně ufňukaná buznička Josh Hutcherson (tragéd). Ten mi vypil krve. Nemuseli vůbec použít jméno kolumbijského mafiána. Měli si natočit romantický film s názvem: Jak se kretén zamiloval v Kolumbii. Podraz za 40%.(23.11.2015)

• Wacoslav1

Tak nepopírám, že o Escobarovi vím celkem hovno, krom toho kdo to byl. No tohle mě nebavilo, hlavně proto, že to není moc o něm jako spíš o jednom naprosto tragickým mladým debílkovi kterej se nejdřív chce za každou cenu přisrat do jeho famílie a když se začne všechno hroutit, tak už je moc pozdě na to aby přiznal, že je totálně v prdeli. Je prostě strašnej a těžce to neuhrává i když je druhá půle lepší než ta první a má pár slušných scén, tak kdykoliv byl ten vocas na scéně, tak stál za hovno a prostě to pohřbil a to jak předstíral morální dilema mě dobilo úplně. Takže já soudím, že nikoliv Birdman, ale hlavně to hovno z nutrie Hutcherson musí být zničen! 40%(27.3.2015)

Benicio Del Toro je snad v každém snímku úchvatný a Escobar je tomu důkazem. Když už na nic, tak na něho se kouká vždycky s úžasem. Paradise Lost je trvrdý film zasazený do pro prostředí, které třeba není každému úplně blízké, ale o tom tenhle thriller je. Možná byl Pablo škarohlíd a nemilosrdný hajzl, ale uměl to. Lidé kolem něj, nemohli spát klidně a tak jede celý film od začátku do konce. Přijde mi, že všechno ostatní bylo jen jednou velkou kulisou, nevím jestli je to dobře, nebo ne, ale zapůsobilo to na mě. Možná bych ubrala nějaký ty minuty, ale jinak 7/10(22.8.2015)

• angloumene

Escobar: Paradise Lost přináší příběh o nešťastné lásce za časů Escobara. Mladý Kanaďan se zakouká do mladé Kolumbijky a najde tak svůj ráj na zemi. Jenže tahle Kolumbijka není tak docela obyčejná Kolumbijka, nýbrž neteř asi největšího kokainového krále všech dob. No a jak už to tak bývá, tahle růžová idylka začne pomalu ztrácet barvu. Naneštěstí se tehle relativně zajímavý scénář nedokázal tak docela naplnit. V prvé řadě si nejsem jistá, jestli je Josh Hutcherson v hlavní roli nejšťastnější volbou. Navíc mě mrzelo, že jsem se o Escobarovi nedozvěděla vůbec nic. Naopak film počítá s obeznámeným divákem, takže v prvé řadě doporučuji zhlédnutí seriálu Narcos. Když k tomu připočtu slabou akční linku, jedná se o čisté zklamání. Tak snad někdy příště...(22.6.2017)

Nikdy som netvrdil, ze rozumiem filmu. Ono ja vlastne filmu ani rozumiet nechcem, na to tu mame dostatok miestnych prechytralych tlchub /Bluntman, Madsbender, Tetsuo, Shadwell....../, a filozofov - muslitelov, ktori tu nadristaju dostatok ynteleguanskeho hnoja aj za mna. Lebo stale tvrdim, ze film by sa potom stal mediom na to, aby si par ynteleguanov a filmovych teoretikov -elitarov honilo ego a suita ich slabomyselnych a rovnako postihnutych kolegov im bude vehementne prikyvovat a film prestane byt zabavou, , kvoli ktorej bol povodne stvoreny u ktorej sa divak ma bavit. Lebo na to bol podla mna film povodne urceny : aby sa divaci u filmu odreagovali od kazdodennych depresii, starosti a problemov. Ja som len laik -nedouk, ktoremu staci xpokojnosti, ze je tam silna tema Pablo Escobara /mna totiz fascinuje kolumbijska politika, Cali cartel, Medellin Cartel, Pablo Escobar Gaviria 1949 - 1993/ a suvislosti. Pabla Escobara Gaviriu si zahral Benicio Del Toro /bondovka Povoleni zabijet, Traffic -nadvlada Gangu/ a mladeho surfera akysi Josh Hutcherson + krasna Claudia Traisac. Nadherne je zobrazeny prechod z prvej romantickej linie a lasky on +ona do druhej drsnej a surovej reality kolumbijskeho drogoveho narkobarona, akym Escobar Gaviria bez debaty bol. 77 %(2.5.2015)

• - Snímka sa natáčala v panamských lokalitách Bocas del Toro, Chiriquí i samotnom meste Panama. (mh825)

• - Pablo Escobar ve skutečnosti anglicky vůbec neuměl. (dienow)

• - Španielska herečka Claudia Traisac vo filme používala mnoho mexických a argentínskych fráz, pretože vôbec nehovorila kolumbijským dialektom. (MikaelSVK)