Escobar: Paraíso perdido

Scénografie:

Carlos Conti

Kostýmy:

Marylin Fitoussi

Francouzský film o jednom z největších zločinců dvacátého století, který se sice nezakládá na pravdivém příběhu a věrném vyobrazení této zrůdy, což je na jednu stranu škoda a rozhodně by si taková rozporuplná osobnost nějakou kvalitní biografii zasloužila. Na druhou stranu se Paradise Lost drží základních reálií a velmi dobře pracuje s divákovými emocemi. Zatímco první půlka je romantická idylka pro láskychtivé puberťačky, kde Josh Hutcherson pobíhá do půl těla po pláži a strýček Pablo ho plácá po ramenou při rozhazování peněz chudým, V druhé polovině dojde k vystřízlivění a najednou se to změní v surovou a drsnou realitu, kde padá jedna hlava za druhou a divák je držen v napětí až do konce. Upřímně jsem se první hodinu poměrně nudil, nicméně ten následný zvrat a kontrast opravdu funguje a připočtu-li k tomu opět vynikající výkon Benicia Del Tora, tak se jedná o velmi kvalitní "exotický" počin. Moje hodnocení 75%.(18.2.2015)

• Santino7

Benicio čoby Escobar veľmi presvedčivý (i keď na stvárnenie Wagnera Mouru sa nechytá, nakoľko nie je danej postave tak podobný), dobovosť zvládnutá bezproblémovo, a takisto dobre boli zvolené i lokácie, ktoré sa pričinili o hŕstku pekných záberov krajiny. Nuž a tu môj skromný výpočet pozitív asi končí. Hutcherson otrasný, jeho postava vyložene otravná, nuž a príbehovo slabučké a stupídne (všetko bolo moc skratkovité, povrchné, málo vysvetlené, nefungujúce). V podstate ani neviem, prečo vlastne Pabla zakomponovali, aký to malo význam - jasné, nahnalo to množstvo divákov, avšak veľká väčšina z nich musela byť dozaista sklamaná, podobne ako ja, nakoľko o Escobarovi sa primoc nedozvedáme, iba okrajovo, v podstate všeobecne známe fakty (a teda že chudobní ho zbožňovali, dokázal byť krutý, mal kontakty, toť vše). Inak to však význam nemá, práca s postavami (i celkovo s danou matériou) bola nedostatočná a takáto čajová prvoplánová zápletka by sa pokojne zaobišla i bez jeho mena. Slabota, jednohubka, zbytočný film. 40%(16.12.2017)

• jerenymo

Benicio jak Pablo parádní,ale bohužel ani on ani jeho gorily nestačily táhnout film, když neherecky se tvářící Josh film jen znechucoval. Opravdu je Josh vhodný před kameru ? Já myslím, že by měl mít max na starosti catering pro opravdový herce,ale v žádným případě bych nezabíral jeho xicht. Osobně doufám že ho do dalších Hladových her nikde jinde neuvidím. Jinak film sám osobě docela táhlý až místy zbytečně pomalý, ke konci sice tempo narůstá,ale nijak závratným tempem do cíle nedobíhá. Škoda(27.3.2015)

Nejedná se o žádnou pecku, Escobar je celkem v pozadí a nemá ani co hrát, takže veškerý um, který del Toro má, zůstal nevyužit. Na druhou stranu sledujeme z počátku nějakou romanci dvou naprosto najivních, chce se říct úplně blbých lidí, kteří chca nechca spadnou do kolotoče Eskobarových eskapád. průměr. Závěr solidnější, začátek hodně nudný.(20.6.2016)

Člověk se skoro až diví, co to vlastně chtěli napasovat za příběh na osobu Pabla Escobara, ale jak se snímek blíží závěru a graduje, divák si uvědomuje, že v té druhé půlce to není tak špatné, i když je to vlastně očekávané. Benicio se popere s každou rolí, ale překvapil mě Josh, kterému to v té drsnější půlce až překvapivě sedlo.(26.1.2015)

• - Vlajka vejúca pred kanadskou ambasádou v Bogote, v skutočnosti nebola vlajkou Kanady. (MikaelSVK)

• - Snímka sa natáčala v panamských lokalitách Bocas del Toro, Chiriquí i samotnom meste Panama. (mh825)

• - Španielska herečka Claudia Traisac vo filme používala mnoho mexických a argentínskych fráz, pretože vôbec nehovorila kolumbijským dialektom. (MikaelSVK)