Escobar: Paraíso perdido

Scénografie:

Carlos Conti

Kostýmy:

Marylin Fitoussi

Člověk se skoro až diví, co to vlastně chtěli napasovat za příběh na osobu Pabla Escobara, ale jak se snímek blíží závěru a graduje, divák si uvědomuje, že v té druhé půlce to není tak špatné, i když je to vlastně očekávané. Benicio se popere s každou rolí, ale překvapil mě Josh, kterému to v té drsnější půlce až překvapivě sedlo.(26.1.2015)

Poslední dobou mě život a smrt Pabla Escobara nesmírně zajímá. Nedávno jsem viděl novinku s Javierem Bardemem a teď tohle. Jedinou nevýhodou Paradise Lost je Josh Hutcherson a jeho smyšlená dějová linie, která sama o sobě špatná není, špatný je jen ten herec. Naproti tomu Benicio je v roli Pabla excelentní a kdykoliv byl na plátně (tedy monitoru mého PC), slintal jsem blahem. Na závěr si schválně nechávám vychvalovaný Narcos, tak jsem zvědavý na obšírnější příběh tohoto slavného narkobarona.(22.7.2018)

Nikdy som netvrdil, ze rozumiem filmu. Ono ja vlastne filmu ani rozumiet nechcem, na to tu mame dostatok miestnych prechytralych tlchub /Bluntman, Madsbender, Tetsuo, Shadwell....../, a filozofov - muslitelov, ktori tu nakecaju dostatok ynteleguanskeho hnoja aj za mna. Lebo stale tvrdim, ze film ma byt prioritne urceny na zabavu, po tazkej praci, po behu, namahavom dni ... a nie nastroj na to, aby to, aby si par ynteleguanov a filmovych teoretikov -elitarov honilo ego a suita ich slabomyselnych a rovnako postihnutych kolegov im bude vehementne slaboducho prikyvovat a film prestane byt zabavou, , kvoli ktorej bol povodne stvoreny u ktorej sa divak ma bavit. Lebo na to bol podla mna film povodne urceny : aby sa divaci u filmu odreagovali od kazdodennych depresii, starosti a problemov. Ja som len laik -nedouk, ktoremu staci xpokojnosti, ze je tam silna tema Pablo Escobara /mna totiz fascinuje kolumbijska politika, Cali cartel, Medellin Cartel, Pablo Escobar Gaviria 1949 - 1993/ a suvislosti. Pabla Escobara Gaviriu si zahral Benicio Del Toro /bondovka Povoleni zabijet, Traffic -nadvlada Gangu/ a mladeho surfera akysi Josh Hutcherson + krasna Claudia Traisac. Nadherne je zobrazeny prechod z prvej romantickej linie a lasky on +ona do druhej drsnej a surovej reality kolumbijskeho drogoveho narkobarona, akym Escobar Gaviria bez debaty bol. 77 %(2.5.2015)

• Wacoslav1

Tak nepopírám, že o Escobarovi vím celkem hovno, krom toho kdo to byl. No tohle mě nebavilo, hlavně proto, že to není moc o něm jako spíš o jednom naprosto tragickým mladým debílkovi kterej se nejdřív chce za každou cenu přisrat do jeho famílie a když se začne všechno hroutit, tak už je moc pozdě na to aby přiznal, že je totálně v prdeli. Je prostě strašnej a těžce to neuhrává i když je druhá půle lepší než ta první a má pár slušných scén, tak kdykoliv byl ten vocas na scéně, tak stál za hovno a prostě to pohřbil a to jak předstíral morální dilema mě dobilo úplně. Takže já soudím, že nikoliv Birdman, ale hlavně to hovno z nutrie Hutcherson musí být zničen! 40%(27.3.2015)

• ghatos

Hrozná otrava. Nevhodně zvolili formu vyprávění přes Kanaďana (nakonec jsem pochopil proč). Escobar nebyl Escobar, ale nějaký vyfabulovaný mafián a hlavně ufňukaná buznička Josh Hutcherson (tragéd). Ten mi vypil krve. Nemuseli vůbec použít jméno kolumbijského mafiána. Měli si natočit romantický film s názvem: Jak se kretén zamiloval v Kolumbii. Podraz za 40%.(23.11.2015)

• - Španielska herečka Claudia Traisac vo filme používala mnoho mexických a argentínskych fráz, pretože vôbec nehovorila kolumbijským dialektom. (MikaelSVK)

• - Vlajka vejúca pred kanadskou ambasádou v Bogote, v skutočnosti nebola vlajkou Kanady. (MikaelSVK)

• - Snímka sa natáčala v panamských lokalitách Bocas del Toro, Chiriquí i samotnom meste Panama. (mh825)