Escobar: Paraíso perdido

Scénografie:

Carlos Conti

Kostýmy:

Marylin Fitoussi

Del Toro byl jako Escobar výborný. Ostatně jako ve všech rolích. Hutcherson byl v roli blbečka, jehož jméno jsem zapomněl hned po posledním záběru, mizerný. Ostatně jako ve všech svých rolích. A stejně jako mi sedlo napůl herecké obsazení, sedl mi napůl i film. V jedné chvíli poutavá ukázka toho, jak to v Escobarově Kolumbii chodilo a v té druhé nanicovatý příběh kanadského jelimana zabouchnutého do Escobarovi neteře, což mu evidentně nedělá dobře. Jenže on jí tak miluje, že jo. Na escobarovské téma bych uvítal něco drsnějšího, politicko-dramatičtějšího a autentičtějšího, než je tahle nahořklá limonáda. Dívat se na to dá, ale ne víc než jednou. 50%(11.2.2015)

Člověk se skoro až diví, co to vlastně chtěli napasovat za příběh na osobu Pabla Escobara, ale jak se snímek blíží závěru a graduje, divák si uvědomuje, že v té druhé půlce to není tak špatné, i když je to vlastně očekávané. Benicio se popere s každou rolí, ale překvapil mě Josh, kterému to v té drsnější půlce až překvapivě sedlo.(26.1.2015)

• ghatos

Hrozná otrava. Nevhodně zvolili formu vyprávění přes Kanaďana (nakonec jsem pochopil proč). Escobar nebyl Escobar, ale nějaký vyfabulovaný mafián a hlavně ufňukaná buznička Josh Hutcherson (tragéd). Ten mi vypil krve. Nemuseli vůbec použít jméno kolumbijského mafiána. Měli si natočit romantický film s názvem: Jak se kretén zamiloval v Kolumbii. Podraz za 40%.(23.11.2015)

No Pablo Escobar by si zasloužil spíše film dle skutečného příběhu jeho dosti zvláštního života než smyšlenej příběh kde má hlavní roli Josh "OBŘÍHLAVA" Hutcherson. Bylo to sice zábavný ale přece jen čekal jsem to poněkud více založené na skutečných událostech. Každopádně pochvalu zaslouží Benicio Del Toro který jako vždy nezklamal. Mimochodem ten chlap je jak klon Brad Pitta.(4.2.2015)

Filmů o velkém Pablovi je jako šafránu. Proto jsem rád za každý dokument, nebo fikci, jen když to je alespoň trochu slušné,což v tomto případě je...Benicio mě tady přesvědčil, že je jeden z nejlepších herců současnosti, dokáže s klidem zahrát velkého revolucionáře, i jednoho z největších zločinců všech dob. Film má spád, nevyhýbá se kontroverzním záběrům a ukazuje grande Pabla i z té jeho horší stránky, kdy místo rozvážení potravin chudým lidem, místo stavění nemocnic a škol, nechává bez mrknutí oka vyvražďovat celé rodiny.Čtyři hvězdy bez váhání.(28.3.2016)

• - Snímka sa natáčala v panamských lokalitách Bocas del Toro, Chiriquí i samotnom meste Panama. (mh825)

• - Pablo Escobar ve skutečnosti anglicky vůbec neuměl. (dienow)

• - Vlajka vejúca pred kanadskou ambasádou v Bogote, v skutočnosti nebola vlajkou Kanady. (MikaelSVK)