Metamorphosis

Krátkometrážní / Fantasy

Velká Británie, 2012, 4 min

Nádherná filmařina zhutnělá do pouhých tří minut a 30 vteřin! Pastva pro oko.(23.8.2015)

Velmi nápaditě a zajímavě pojatý krátkometrážní film, který hravě pracuje s tématem metamorfózy. Zpočátku jsem se sice trochu ztrácel, ale závěr byl velmi překvapivý. Zkrátka jedním slovem - podmanivé.(22.3.2014)

A takhle se dámy a pánové dělá pořádná reklama na Britskou národní galerii - sice tu jako správný akulturní pakůň nenacházím ani jeden odkaz na nějaké slavné dílo (a jsem si jistý, že tu nějaký takový odkaz bude), ale to mi ani v nejmenším nebrání v tom si užít tohle vizuálně podmanivé představení, kde tvůrci dokázali narvat do tří a půl minuty víc atmosféry a tajemna, než celá loňská hororovo-mysteriózní tvorba dohromady. A Anna Friel je tu asi desetkrát lepší ´tajuplnou aristokratkou s tajemstvím´ než v Bathory. Klatě, povedené!(23.3.2015)

Tajemné sídlo, hostina a temně vyzývavý pohled Anny - čachtické paní - Frielové. Pokoj proměňující se v divoký les, jelen a prolnutí snu se skutečností. Při další hostině je něco jinak...(4.4.2014)

-3* jako reklama působivé a originální, ale to je tak všechno. Přesto 3 hvězdy dám za hutnou a tajemnou atmosféru. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 0 /// ART: 2 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](26.8.2015)