Poté, co si prošli nástrahami střední školy (dvakrát po sobě), čekají na policejní důstojníky Schmidta (Jonah Hill) a Jenka (Channing Tatum) velké změny - jsou pověřeni prací v utajení na místní vysoké škole. Ale zatímco Jenko potká spřízněnou duši ve sportovním týmu a Schmidt pronikne do řad studentů umění, začínají o svém vzájemném vztahu zvolna pochybovat. Jejich úkolem už není pouze vyřešit případ, ale jsou nuceni zjistit, zda mezi nimi může existovat společný vztah na úrovni. Pokud se těmto dvěma přerostlým puberťákům podaří vypracovat se z univerzitních nováčků ve skutečné muže, pak by vysoká škola mohla být tím nejlepším, co je kdy potkalo. (Falcon)

misterz

Celkom fajnovo som sa pobavil. Je to rovnako dobré, možno o trochu lepšie ako jednotka. Niektoré humorné scénky sa vydarili viac, iné menej (niečo zaváňalo trápnosťou a naivným humorom), ale najdôležitejšie je, že som sa vôbec nenudil a užil si tak príjemnú pohodovku a relax. Dvojka Tatum-Hill to tentoraz roztočila na vysokej škole a miestami dala bránici riadne zabrať. U mňa preto spokojnosť. Uvidíme či tento nadpriemerný trend vydrží až do 50 Jump Street :). Kto čaká nenáročnú komediálnu oddychovku tak ju aj dostane, ostatní môžu byť mierne sklamaní. 76/100 ()

HAL

První hodina je vážně hodně, HODNĚ útrpný zážitek. Trapný fór střídá trapnější, a celkově se to jen gagy opakuje od jedničky. Plus Jonah Hill je ještě větší otravná lama než obvykle. Pak tedy přijde třičtvrtě hodinka, ke které jsem se propacovával asi na čtyřikrát, a ta už konečně stojí za vidění - odstartuje ji geniální gag ukazující že Ice Cube tu komediálním talentem všechny spolehlivě strká do kapsy, a na konci ji ještě korunují vymazleně vtipné závěrečné titulky (navíc zaručující, že třetí pokračování vážně nebude) - otázkou ale zůstává, jestli kvůli tomu má smysl zabít filmem celé dvě hodiny. Lepší s rychloposuvem. 5/10 ()

liskam

Opravdu o dost lepší než jednička. I když, zápletka samozřejmně průhledná. To ale vtipu a gegům na síle neubralo. Za mě 76% a 4 slunce. ()

kingik

Osvědčená "undercover" značka Schmidt & Jenko se vrací na scénu a možná ne úplně naposledy. Johnnyho Deppa tentokrát nečekejte. Avšak příval situační komiky cílený na klišoidní "buddy movies", rozhodně ano! A to v takové (pře)míře, kterou by žádný jiný film určený pro kina, hned tak nezvládl. Tím ovšem nechci tvrdit, že druhému pokračování vše precizně a do detailu vychází. S tím bych byl opatrnější. Ono měřit síly se situačním humorem a (záměrným) klišé je jedna věc a být nad věcí, je druhá. Ne vždy jsem měl stoprocentní pocit, že být trapný, je přímo tvůrčí záměr. Tak či onak, nový případ pro nerozlučné policejní partáky z oddělení narkotik je na světě. Tentokrát jsou pověřeni novým, neméně náročným úkolem odhalit distributora nové a nebezpečné drogy, která se na jedné z vysokých škol šíří rychlostí světla a má na svědomí už i první obět z řad studentů. Na policejních důstojnících je, aby ve svém novém působišti dokonale zapadli a nevzbudili nejmenší podezření, dokud dealer nebude vypátrán. Zamrzí, že se pokračování chce stát 22 krát odvázanější, než jeho předchůdce, a 22 krát je horší v poměru akce k situačnímu humoru. Akce je nejen opravdu mizivé množství, ale není ani špičková, což by se dalo odpustit filmu určenému rovnou na dvd, ne však předpokládanému kinohitu sezony. Akční chvilky si divák užije na začátku a na konci, ale pokud čekáte třeskuté finále, budete o to víc zklamáni. Se závěrečnou akcí je spojeno odhalení onoho dealera a jelikož tato záporná postava devalvuje i minimální šanci na seriozní pojetí, tak podle toho vypadá i finále, ve kterém není nouze o pořádnou dávku trapnosti, která však už bohužel nebyla ani natolik vtipná, jak by si tvůrci přáli. Když k tomu připočtete v dnešních akčních filmech málo vídanou zadní projekci, s jistotou se žádného pochvalného efektu nad ne právě ideálně zvládnutým finále, nedočkáte. Nicméně, s celým filmem to nikterak žalostné není. Co totiž filmu vychází perfektně, je jeho ústřední dvojka. Oplácaný Jonah Hill (podílel se vedle produkce i námětu) a atletický Channing Tatum jsou natolik perfektní dvojka, že i tu dějovou liknavost díky jejich energii filmu odpustíte. Dokáží se tak zesměšnit a přitom zůstat důstojní, že něco takového jsem naposledy viděl u inspektora Clouseau. Jednoznačně jejich zásluhou má film tolik originálních gagů a vtipných situací. V jejich podání bude divák svědkem následků požití inkriminované drogy, kdy se obraz rozdělí na světlou a temnou polovinu, při níž hraje zaniklá kapela Creed, anebo ho čeká vtipný přijímací rituál do vyhlášeného studentského spolku a opomenout ani nelze tu část, kdy jejich kapitán Dickson nasupeně zjistí, že mu Schmidt klátí na vejšce dceru, i když je diskutabilní, že by v případě svého nadřízeného neměl o ní potuchy a mnoho dalších situací, v nichž je dost prostoru jak pro vtipné, tak i opravdu trapné gagy, které jsou však velmi mile a bezelstně podávané. Dobrá porce akce však pokračování přece jen citelně chybí. Je sice fajn, že tady stupidní klišé všech "buddy movies" dostávají zabrat a jsou opatřeny novým rozměrem, jako třeba nabourání kamarádských vztahů mezi oběma partáky mezi něž se vloudí pochybnosti, jestli to spolu mají táhnout dál za účasti hudební klasiky "Missing You" od Johna Waite, ale stavět celý film v podstatě jen na obracení či přepracovávání zaběhaných stereotypů, s sebou nese nejedno úskalí. To se ve filmu samozřejmě projevuje v tom smyslu, že film se čas od času mění na jakousi delší seriálovou epizodu se vším, co k tomu patří. Někdy je to super, ale někdy od toho očekáváte víc, než se nakonec dostaví. Tohle břemeno z filmu definitivně padá v závěrečné titulkové sekvenci, kdy si tvůrci a celý film ze sebe střílí takovým nevídaným způsobem, až předchozí stagnaci opět odpustíte. Najednou se na vás vyvalí vlna vtípků spojená s případnými dalšími pokračováními, dostaví se substitující Seth Rogen a řada gagů, jimž nechybí parodický rozměr. To úplně maximálně nejodvázanější nakonec přišlo na závěr. Povzdechnutí, jestli je to škoda nebo ne, raději nechám na vás. Rozhodně si se sympatickou dvojkou policejních důstojníků užijete kopec legrace a čekejte spíše komedii s prvky krimi než obráceně. Pokračování ve výsledku zaostává za jedničkou především v akci, zápletka není žádný zázrak, ale je tak záměrně jednoduše koncipovaná i pojatá, chybí nějaká atraktivní ženská postava a pokud dojde na další díl, mohl by se zkusit angažovat výrazně akčnější režisér, který i nějakým způsobem zredukuje přemíru situačního i seriálového humoru (s tím moc nelze počítat vzhledem k předloze, z jaké oba filmy vycházejí) a dodá větší lesk, co do stylovosti, ale jinak to bylo celkem o.k. Pobaví to na 80% () (méně) (více)

Legas

Vlastně ten samý film jako 21. Jen o jednu jednotku dementnější. Své hodnocení tentokrát nemyslím nějak zvlášť přísně, docela jsem se bavil - místy. ()

InJo

Nejlepší bromance široko daleko. U některých scén jsem div neumřel smíchy (Ice Cube si nekompromisně krade svoje scény pro sebe). Lord a Miller mají svůj osobitý komediální styl (ironizovat pravidla a nešvary sequelů a neustále dávat najevo svou sebeuvědomělost jim jde levou zadní) a hýří tucty (šílených) vtipných nápadů. Chci toho od týhle vykutálený dvojice vidět víc. Mnohem víc! 80 % ()

IQ Tiqe

Koukat se na to i dá, ale je to dost ujetý, často i trapný, mizerná hudba, ale tak nějak jsem se dokázal bavit a jednou jsem se dobře zasmál. ()

Jordan

lord s millerom sa stávajú kráľmi hollywoodskej komédie, 22 je naozaj explozívna, svalnatá, letná akčná buddy komédie prepchatá meta-fórmi (odkazy na prvú diel, nasledujúce možné diely, na "ideológiu" pokračovaní...) a interných fórov (cube of ice...), ako aj buddy žartíkov (partnerstvo vzťahové vs. partnerstvo pracovné) a paródie college humoru; vysoko nasadenú latku prvého dielu nepodliezol, síce ani nezdvihol, no udržal jej úroveň a "obhájil titul"; ()

HoneyBunny

První Jump Street mě hodně bavil. Jednou z jeho deviz je nepředvídatelnost - hlavní hrdinové nastoupili na střední a vy jste čekali kopec klišé z takových těch otravných amerických filmů zasazených do střední školy. A ono to bylo úplně jinak! Baculatý trouba Schmidt byl za hvězdu a namakaný Jenko za hovado. Dvojka Jump Street je zasazená do prostředí americké vysoké školy - a bohužel narozdíl od jedničky je plná těch neskutečně otravných klišé z amerkých univerzit. Chlastací party, absence jakéhokoli učení (navzdory tomu, že hrdinové jsou na vysoké), nezávazný sex, vymaštěné ženské postavy, studentské spolky typu Alfa Beta Gama... No prostě neskutečná klišé a z toho pramenící nuda. Ano, parkrát jsem se zasmála, za tímhle filmem stojí stejná parta jako za 21 Jump Street, takže to není žádná katastrofa. Jen - alespoň pro mě - neskutečné zklamání. Aby to nevypadalo, že si jen stěžuju: líbil se mi meta humor ("Už na to nemáme rozpočet, ta honička na začátku nás stála moc peněz."), Tatum a Hill stále mají dobrou buddy chemii a závěrečná ukázka toho, jak by mohla vypadat pokračování, je naprosto parádní! ()

JosefGruber

Trošku lepší, ale jinak klasická americká ztřeštěná akční komedie...bohužel nejsem fanouškem filmů, ve kterých ze sebe hlavní hrdinové dělají pitomce. Občas je to fajn, ale všeho moc škodí. 3*, 8.7.2014, pc ()

Carol Pifková

4* ale lepšie 4* ako tie pre predošlý film. Dávno som sa v kine nezabavila. Možno to bolo aj tým, že iné kino prostredie (Michalovce) a málo ľudí, žiadne šušťavé vrecká od pukancov a ani nikto kto by do toho kecal. Ako úplný koniec filmu, tie kino plagáty no strašne som sa smiala. A Ice Cube, no kto by to bol povedal ale on je aj celkom dobrý herec. Dala by som aj 5* ale tak trošku mi vadili tie scény, kde sa mali strašne radi, pohádali sa, smútili, neviem čakala som, že možno sa aj rozplačú. Našťastie nie ale toto znížilo hodnotenie na 4*. ()

Anderton

Áno, záverečné titulky sú na filme to najvtipnejšie. Občas sa niečo podarí, ako napríklad dvojčatá a aj tá identita hlavného záporáka je vtipne prekvapivá. Inak ale iba stávka na istotu, aby sa to páčilo najmä teenagerom, ale aj aby tí dospelejší si nepovedali, že už z podobných filmov vyrástli, čo sa asi nakoniec v mnohých prípadoch stane. Za najzaujímavejší formálny prvok považujem oddelený obraz, splývajúci pri stretnutí našich buddies v jeden celok. Prečo takých nápadov nemá v sebe dvadsaťdvojka viac? ()

Frajer42 odpad!

Tak zatímco předchozí Jump Street byl plný nezapomenutelných momentů, tak tahle vysokoškolsá taškařice není vůbec taškařicí. Za celý snímek jsem se nezasmál ani jednou. Nepřišlo mi to absolutně vtipné. Spíše to na mě působilo, jako by film parodoval sám sebe. Blbý příběh by člověk bez problémů oželil, neboť o ten tu nejde skoro vůbec. Celý film je o upevňování homovztahu dvou hlavních homohrdinů. Očekával jsem vážně hodně a nedostalo se mi vůbec ničeho, takže trošku s hodnocením přitvrdím. Hodně lidí zde opěvuje závěrečné titulky, které mi taky nepřišly ani trošičku vtipné. Ztráta času. Víc v tomhe snímku nevidím. Lepší odpad! ()

Kothy

To byla zase blbost. Ale přišlo mi to ještě lepší než předchozí díl. Místy jsem fakt chytal záchvaty. I když to občas bylo trochu nereálné. Naše známá dvojice je zpátky v akci. Ale tentokrát zavítají na výšku. Opět musí najít distributora nové nebezpečné drogy. Ale není to tak jednoduché. Věci se začnou vyvíjet trochu jiným směrem. Po překonání všech těch vysokoškolských blbostí trochu přitvrdí a začne jít do tuhého. Jonah Hill a Channing Tatum jsou opět nerozlučná dvojka. Ice Cube to jako jejich šéf taky občas zabíjí. Hlavně po tom, co se Jonah zaplete s jeho dcerou. Taky mě hodně dostaly závěrečné návrhy na pokračování. Třeba něco z toho vyjde. Možností je spousta. Hodně známých lidí si tam hodilo nějaký štěk. "Stačí, že je černej, vytrpěl si dost." :D ()

boshke

U dvojky se trochu rozevřely nůžky, dle mého skromného názoru. Na jednu stranu více a lepšího humoru, více nadsázky a nebraní se vážně, na stranu druhou příběhově mi to přijde horší. Ale co, narážka na Ice Cubea, vietnamskej Ježíš, závěrečné titulky a spousta dalších píčovin kolem, kvůli kterým jsem se x krát během filmu nahlas smál... 80% ()

Dzeyna

Tak dvojka docela zklamání. Teď ani nevím, proč se mi líbila jednička. Je to hrozně primitivní a dokonce to ani není vtipné. ()

MikeCool

Stejně jako 21 Jump Street, tak i dvacet-dvojka překypuje dávkou kvalitního a zároveň aj šíleného humoru, který nejednou rozesmál celé letní kino v Turnově, což byl i pro mě nádherný zážitek. ___ (Filmový víkend ČSFD 2014, Letní kino Turnov) ()

DwayneJohnson

Tak se nám zase vrátili. Schmidt a Jenk, naši dva nepřemožitelní policejní důstojníci. Dva puberťáci, kteří z toho snad nikdy nevyrostou. Tentokrát na místní, vysoké škole, pověření přísně tajnou misí. Jejich návrat je docela vydařený. Sice ne, jako jednička, ale pořád to šlape. Jednoduchá akce, pár vydařených momentů a hlavně dělání si humoru sama ze sebe, což vrcholí v závěrečné scéně s vrtulníkem, která na rozdíl od mnoha jiných filmů působí přímo rozkošně a valí na sto procent. Jestli bude ještě nějaké další pokračování, budu u toho, slibuju. ()

Slartibarkfast

Co dodat ke druhému dílu Jump street? Je to ještě trapnější a tragičtější počin než jednička. Hill a Tatum je dvojka, na kterou se opravdu nedá dlouho dívat a už vůbec ne v takové brutální sračce. Neskrytě uznávám, že jsem si během filmu stačil pořešit spoustu věcí a vlastně jsem ho dokoukal z čirého sebezapření. Jediné, co mne pobavilo, byly závěrečné titulky, které něco málo napovídají o dnešní filmařské tvorbě. 30% ()

nash.

Pokud je u filmu nezábavnější závěrečná koláž plakátů k desítkám dalších pokračování, je asi něco špatně. ()

Ryan Gosling se brzy podívá do vesmíru

Ryan Gosling se brzy podívá do vesmíru

20.04.2024

Čeká nás další film, jenž mnozí z nás budou možná s nadějí vyhlížet jako jeden z nejočekávanějších v daném roce. Alespoň to tak vypadá na papíře. Studio Amazon totiž sune kupředu svůj snímek Project… (více)

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Ženský remake 21 Jump Street na cestě

Ženský remake 21 Jump Street na cestě

08.12.2018

Tiffany Haddish (Night School) a Awkwafina (Debbie a její parťačky) jednají o hlavních rolích v chystaném ženském remaku 21 Jump Street. Nový film ze série, kterou před pár lety oživili Phil Lord a… (více)

Jump Street se má vrátit hned dvakrát

Jump Street se má vrátit hned dvakrát

02.12.2016

První filmový Jump Street stál 42 milionů dolarů a vydělal 201 milionů. Dvojka pak vyšla na rovných 50 a utržila 331, což je jasný důkaz, že studio Sony narazilo zlatou žílu. Jak ale možná víte,… (více)