Animals Are Beautiful People

Komedie / Dokumentární

Jihoafrická republika / USA, 1974, 92 min

• danecek24

32. Zlatý Glóbus za rok 1974 - cena (1) - *Nejlepší dokument(1.1.2009)

Poprvé jsem tento dokument viděl před asi třiceti lety, možná více, a nedávno znovu, a jsem za to rád. Má i ten vtipný tón, ale především je to hodně dobře natočený dokument, a doporučuji i dnes, v případě že vám nestačí fotky z google.(8.7.2015)

Zábavný přírodopisný dokument ukazující svět zvířat vtipnou a převážně dětem přístupnější formou. Vtipný vypravěč a řada opravdu vtipných scén.(14.3.2012)

Za zvieratká 5* ale za tu bohapustú krutosť a spôsobenú citovú ujmu 2 hviezdičky uberám :( V tomto smere asi neviem byť objektívna.(2.5.2009)

• - Film je podbarven úryvky ze známých děl vážné hudby, například: při rozkvétání pouště zní úryvek z Louskáčka skladatele Petra Iljiče Čajkovského, nebo koupání zvířat v oáze je doprovázeno Vltavou od Bedřicha Smetany. (contrastic)

• - Film byl natočen v poušti Kalahari, stejně jako další režisérův film Bohové musejí být šílení (1981). Dále se filmovalo v Namibijské poušti a také v deltě řeky Okavango. (Cheeker)

• - Uvádí se, že bylo natočeno 152 až 161 kilometrů záznamu. (Cheeker)