poster

S chutí do toho! (festivalový název)

 • německý

  Frohes Schaffen - Ein Film zur Senkung der Arbeitsmoral

 • německý

  Frohes Schaffen

 • slovenský

  S chuťou do práce

  (festivalový název)
 • anglický

  Keep Up the Good Work

Dokumentární / Komedie

Německo / Rakousko / Velká Británie / USA / Francie, 2012, 94 min

Scénář:

Konstantin Faigle
 • koza3
  ***

  Zajímavý pohled do pracovního života. Film je veden na jednoduché linii, kdy se nesnaží dostat se příliš do hloubky, ale zároveň nám ukazuje zdravý středobod mezi závislostí na práci a využíváním volného času. Určitě doporučuji všem, kteří trpí prokrastinací, ale zároveň i workoholikům. Od Němců se zřejmě máme co učit :-)(18.10.2013)

 • PAVLIS
  **

  Křečovitá idealistická agitka za rozumnější přístup k práci, která mě nedokázala ani pobavit, ani inspirovat k hlubšímu zamyšlení.(23.3.2014)

 • Woyczek
  ****

  "Cílem tohoto filmu je snížit pracovní morálku..." Docela by mě zajímalo, čím se živí ti, co ve filmu kritizují peníze a co říkají, že by člověk měl pracovat tři hodiny denně... Teď vážně - oceňuji netradiční pohled na práci, ačkoli mě alternativa Johana lenocha moc neoslovila, přesto mě k zamyšlení nad pozicí práce v životě film nakonec přivedl. Tři hvězdičky za téma a zpracování a čtvrtá za "Idler`s Academy" (Škola lenochů).(20.3.2014)

 • Alex
  **

  Spousta mluvících hlav opakujících různými slovy stále jedno a totéž : Jsou důležitější věci než peníze, které vyděláváme v práci, třeba štěstí, vztahy atd. To všechno je pravda, ale nikdo ještě nevynalezl způsob, jak přežít bez peněz či naprosté závislosti na někom, kdo peníze má. Jak praví klasik : Štěstí ke krásná věc (ale prachy si za ni nekoupíš ).(20.4.2014)

 • Mates Hradecky
  ***

  Zahajovací dokument festivalu Jeden svět s tématikou práce v Biu Centrál, za účasti ředitele ÚP. Novátorský pohled na význam práce v lidském životě. Mnoho poučných myšlenek rozmělněno v příliš dlouhé metráži. Na místě scénáristy bych více prostoru věnoval vtipné linii života vypravěče Johana jezdícího na mopedu a potlačil v dokumentu vždy neoblíbené "mluvící moudré hlavy". Při záběrech opuštěných obrovských komplexů kdysi slavných firem jako Quelle mrazí. Film jest vhodným doplňkem absolventa kursu Bilanční diagnostiky pod taktovkou psychologa-specialisty mistra Jelínka.(25.3.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace