Bohové musejí být šílení 2

Jihoafrická republika / Botswana / USA, 1989, 98 min

Jamie Uys

Jamie Uys

Charles Fox

Jestli ještě nějakej ten měsíc budou pokračovat ty úžasně promyšlené vládní reformy v naší zemi, tak XiXao nebude jedinej, kdo bude po světě pobíhat s holou prdelí. Druhý díl není až taková šajba jako první, ale pořád by dokázal pobavit kdejakýho plameňáka. Nejsilnější části humoru se odehrávají mezi Anne a Stephenem, to sou fakt rajský fory co tam ty dva odprezentujou. Stejně jako v prvním dílu funguje i tady africká příroda zejména v kontrastu s Ann jako velmi humorná dáma. O N!xau jsem čet že hraní pro něj muselo být naročný, ale já si to nemyslím,vždyť tam jenom pořád běžel dopředu, nechci nějak snižovat N!xaův herecký výkon, ale na tohle FAMU fakt nepotřebuje. A dialogy ?? N!xau tam něco dvakrát zamlaskal do kamery a dole se ukázaly titulky, co že to vlastně ze sebe vymlaskal. Opět, nechci bejt prudič, ale vy snad někdo umíte křovácky a víte co tam vymlaskával ? N!xau je zřejmě jedinej herec, kterej si nemusí číst dialogy, řeknou mu ať popíše třeba jak žere hlínu, on tam začne vymlaskávat nějaký křovácký báchorky a dole běžej titulky ze scénáře filmu. My pak na to čumíme a říkáme si "ty vole, ten N!xau je dobrej, jak se naučil ty dialogy co? "(6.6.2011)

Zmena ústredného páru oproti prvému dielu ma trochu rozladila, ale nakoniec im to sadlo, možno aj preto, že po väčšinu času boli rozdelení a hľadali sa. Krovácke deti sú milé, stretávajú ich nemilé udalosti, pri ktorých by normálne malo diváka mraziť, ale takto v groteske sa len zasmejeme. Nechýbajú znovu prírodopisné poučenia, aké sú zákonitosti púšte, ako sa správať pri stretnutí so šelmami, takže hyenu už oblafnúť viem. Často je vo filme zmätok, v deji, aj v logike, ale celkovo len o hviezdu slabšie oproti predchodcovi.(23.8.2015)

Bohové už se tentokrát zdaleka tak nevytáhli jako na první pokus. Nová dvojice hrdinů už není tak vtipná, hlavně chybí chlapík, co pořád říká ajajajaj.....naštěstí to zachraňuje jezevec zarputile zakousnutý do nohy a nádherné dojemné setkání Xixaa a jeho dětí v závěru.....Sakra, proč tam vlastně byl ten Kubánec dělající revoluci?(21.5.2014)

• bankula

Stále víc mi to připadá jako hraný dokument. Zejména scény s XiXao a dětmi mi připadají jako ne příliš dobře natočený dokument BBC s typickým nudným a otravným komentářem, jak vystřiženým z pořadů o divokých zvířátkách. Jediná zajímavá věc, kterou jsem se tu dozvěděl, byla, že hyena vás nenapadne, pokud si dáte kus suchého dřeva nad hlavu. Kdyby tam dali ještě kousek o tom, jak vychovává své mladé, bylo by to jistě přínosnější. Chápu záměr tvůrců udělat z toho grotesku tím, že budou některé záběry zrychlovat, ale doba němého filmu, kde to fungovalo, už přecijen pominula. A dnes se k podobným zhovadilostem uchylují snad jen v Honkongu.(9.1.2014)

Lepší a zábavnější než první díl. Zatímco jednička sází přes svoje humorné scény více na dobrodružno a cestopis, dvojka je nabitá crazy komedie se spoustou vykutálených postav. N!xau je sice stále borec a všichni herci sympatičtí, ovšem mojí jedničkou jsou pytláci a zváště šéf, který pouze hlásí :-). 90%.(21.9.2008)

• - Malé letadlo, které se ve filmu objeví, je Lazair Ultraflight Sales. Pro potřeby natáčení byla jeho kabina speciálně upravena, aby se do ni vešli dva lidé. (Redix)

• - Ve scéně, kdy padá letadlo s Ann (Lena Farugia) a Stephenem (Hans Strydom) na strom, je možné vidět lano, které model letadla drží. (chleba24)

• - N!xau obdržel za toto pokračování přibližně 400krát vyšší honorář než za předchozí film. (KucC)