Antologií českého humoru provází Zdeněk Svěrák. (oficiální text distributora)

Sadova302b50

Koncept Úsměvů českého filmu se opravdu odlišoval od toho, co následovalo s J. Hanzlíkem, takovým způsobem, až mám nutkání nesrovnávat a hodnotit každý pořad zcela zvlášť, jako dvě naprosto cizí entity. Každopádně nás Zdeněk Svěrák prováděl mezi hvězdami české kinematografie vynikajícím způsobem, pro něj tak typickým, a když připočtu obsah, nemohu dát méně, než plný počet. ()

NinadeL

První série Svěrákovských Úsměvů českého filmu, které započaly dlouhotrvající tradici Hanzlíkovských Úsměvů. Původně šlo o určitou tématickou sérii hereckých medailonů, později se to roztříštilo do tu více, tu méně trapných talk show hvězdiček nižší svítivosti. ()

Marthos

Malý televizní lexikon filmových komiků pionýrských i bezprostředně následujících období naší kinematografie otevírá širokou paletu českého filmového humoru, jimiž nás v minulých dekádách obdarovávali ti nejlepší z nejlepších. Defilé hereckých medailonů nejvýznamnějších osobností zastává formu uceleného encyklopedického hesla, tvořeného zčásti také nenásilným a cimrmanovsky didaktickým přístupem Zdeňka Svěráka v roli svébytného komentátora. Nic nechybí a nic nepřebývá. Formát talk-show, v němž Svěráka nahradil Jaromír Hanzlík už bohužel postrádá původní záměr a postupem let se z pořadu pomalu vytrácí i souvislosti. ()

Paity

Zdeněk Svěrák není jen znamenitý režisér či scénárista, ale také uvaděč českého filmu. Tenhle pořad udělal a bylo příjemné se na něj pravidelně dívat. ()