Bohové musejí být šílení

Dobrodružný / Komedie / Akční

Botswana / Jihoafrická republika, 1980, 105 min

John Boshoff

Jamie Uys

Neocenitelná komediální klasika, kterou jsem jako malej sjížděj pořád dokola a ani v dospělosti si nenechám žádný další tv repete za žádnou cenu ujít!!!:) Steyn je neuvěřitelnej kruťák a ten jeho antikrist na čtyřech kolech + s ním většinou související "Aja jaja jáááj" dneska už legendární! Do teho dobrovolnice Kate, která to absolutně nepobírá, mechanik Mapudy, co mu na tváři rostou vlasy, stejně tak jako výbornýmu záporákovi Samu Bogovi a naprosto bezkonkurenční křovák, kterej neumí říct nic jinýho, než "Mlask, xi-xa, xi-xa, mlask"... okamžik, kdy sprovodí "zlou věc" z kraje světa je asi největší zadostiučinění v dějinách kinematografie!(12.6.2011)

Skvělé a zábavné, navíc natočené v mé oblíbené zemi (nezasvěcení ať poslední poznámku neřeší :-)(21.9.2004)

Nic jsem od toho nečekal a bylo to velmi zábavné(8.3.2003)

Na to, že film vznikal v africké koprodukci, je až nezvykle povedený. Hlavní představitel křováckého domorodce je naprosto unikátní.(13.8.2002)

Humoru je ve filmu je víc než úředníků v Evrospký unii. Například při veškerých společných scénách Andrewa a Kate jsem byl vysmátej jak zkouřená hyena. On je to takovej blázinec v neustálým pohybu, pořád tam totiž někdo někam jezdí nebo běhá, až člověka napadne, že bohové jsou tady s tím šílenstvím na tom ještě nejlíp. Dokonale využití africké fauny a flory ve prospěch grande legrande. Nemám co bych vytknul, přál bych si, aby se točilo víc takovýhle zábavných filmů ošoustaných fešáckým dobrodružstvím.(6.6.2011)

Geniálna komédia. Založená na jedinečnom nápade, dejovo spletitá, plná akcie a dobrodružstva, miestami dojímavá, dokonca nevtieravo poučná a čo je hlavné, aj po takmer tridsiatich rokoch stále veľmi vtipná a trefná. "Bohovia" sú stále šialení.(11.5.2008)

• Djkoma

Primitivní zábava co nudí ... Tento ohraný "němý" film už v našich televizích běžel tolikrát, že ho nemůžu ani vidět. Sorry Xi, ale už jsi out... :-)(19.6.2005)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $30,031,783Tržby Celosvetovo $39,900,000║ Toľko nápaditej srandy na podaktorých fádnych veciach si asi len ťažko niekde užijete, tu to pekne všetko funguje pre jednoduchý príbeh a zabáva až do popukania.(19.7.2005)

Aneb jak "nenápadně" dostat reklamu na Coca Colu i do Východního bloku. Prostě globalizace.(11.6.2007)

Bohové musí být šílení že splodily tento film. :-)(3.3.2005)

// Production Companies: CAT Films, Mimosa Films //(30.11.2013)

Kdeže Bohové, Jamie Uys musí být šílený :o)(22.6.2010)

„Nechcem o tom hovoriť.“ Panebože, ako hodnotiť? Dobré? Zlé? BOHOVIA SA MUSELI ZBLÁZNIŤ patria k filmom, ktoré milujete alebo nenávidíte. Ja osobne nenávidím všetky trápne hysterické bláznivé komédie z africkej produkcie, ale toto je nostalgická výnimka, pri ktorej som v detstve strávil nejednu reprízu a chechtal sa na crazy blafoch typu „džíp, ktorý nesmie zastaviť“ alebo „ajajajajajaj.“ N!xau patrí zrejme k najbizarnejším hercom svetovej kinematografie, oproti ktorého životnému príbehu blednú i takí borci, ako Howard Hughes a Marlon Brando. Drobný „krovák“ N!xau a jeho "kolová fľaša na konci sveta“ sa v nasledujúcich rokoch vrátili ešte trikrát, ale to už bolo hrozné (obzvlášť posledný diel, BOHOVIA SA ZBLÁZNILI AJ V ČÍNE, ktorý N!xau nakrútil 10 rokov pred svojou smrťou).(5.4.2009)

• movie

Nejhorší na tomhle filmu je, že Nova na něj vlastní asi nějaké absolutní právo, takže ho budou opakovat až do moji smrti...Ach jo.(24.5.2003)

nejde o to, jak často to dávaj, ale jak často jsme ochotni se na to dívat, ne? k tomu nás nikdo nenutí. když jsem to viděl moc často, tak se na to teď dívat nebudu, ne? nebo jestli patříte k těm typům lidí, kteří koukaj na televizi, ať je tam cokoliv? a když tam nic není, tak na to čuměj taky? to bych vám poradil, ať si koupíte knížku.(17.12.2005)

Není mnoho komedií ze života Křováků. A právě kontrast mezi primitivní pohodou života na poušti Kalahari a stresujícím civilizovaným světem dal vzniknout svéráznému humoru. "Viděls někdy kytičkované kalhotky?" - "Tak se dostal na strom?" (o pověšeném automobilu). "Ajajajajajaj!" Trailer: http://www.sms.cz/film/bohove_musi_byt_sileni/ukazka(26.8.2009)

Originálne a vtipné (hlavne nosorožec hasič). Prekážalo mi však množstvo zrýchlených scén.(16.3.2009)

"Civilizovaný člověk se odmítl přizpůsobit svému okolí. Místo toho přizpůsobil své okolí sobě." S tím mlaskající Křováci problémy nemají, takže se v 8:00 nemusí tvářit zaměstnaně. A Xixaův střet s civilizací tím dává prostor ke smíchu i k zamyšlení a já se obávám, že z této konfrontace civilizace snad ani nemůže vyjít vítězně. Takže 1:0 pro Křováky, ale za skvěle propracované vracení láhve Bohům hodem kolmo vzhůru přidávám další plus a soubojům doktora Steyna s nebrzdícím bourákem jsem se smál ještě dlouho poté, co jsem zapomněl, že v tomto snímku figurují taky nějací černí gangsteři. Ti mě totiž nebavili, ale v tomto směru zůstali osamoceni.(16.6.2016)

originalni komedie z krovakova. Kde toho krovaka sehnali to vi jen buh(30.1.2005)

Hezký a milý film, s pěkným prostředím kolem a menší reklamou pro Coca-Colu a skvělým křovákem Xixao. Originální a nápaditý námět, kterých se moc nevidí.(20.3.2009)

Bílá žena byla moc veliká. Člověk by musel lovit celý den, aby ji uživil. Spolu s druhým dílem jedna z mých nejoblíbenějších komedií vůbec. A nechce se mi o tom mluvit.(3.10.2005)

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16