Bohové musejí být šílení

Dobrodružný / Komedie / Akční

Botswana / Jihoafrická republika, 1980, 105 min

John Boshoff

Jamie Uys

Bohové musí být šílení že splodily tento film. :-)(3.3.2005)

Africká poušť skrývá nevídané zážitky, o něž se postaral Nxau. Výtečná komedie!(1.1.2008)

• brutale

Až je nueveriteľné, že tento film priniesla na svet Afrika!!! Ale na druhú stranu je to poznať z toho, že jediný efetk, je zrýchlenie filmu...(11.5.2008)

7/10. Bláznivá komedie, která si vystačila opravdu s málem, tj. s jedním křováckým hrdinou, lahví od coca-coly a pro mne velmi přitažlivým africkým prostředím. Vtipné a originální, dalo by se říct kult jedné české generace (nevím, jak moc populární jsou „Bohové“ ve světě).(10.10.2009)

....co dokáže rozpoutat coca - cola, respektive jedna prázdná lahev vyhozená z letadla.......(12.6.2011)

Nehorázna bomba. Návaly smiechu od začiatku po koniec. Film vo mne doznieval ešte dlho po sledovaní. Vydarené fóry, zaujímavé prostredie a super (ne)herci robia s tohto filmu bezva komédiu aj na viacnásobné sledovanie. Odporúča komora trhačov bránic.(29.3.2010)

Je pravdou, že mě tato svým způsobem ujetá komedie bavila mnohem víc v mládí, než když jsem jí po hodně dlouhé době viděl znovu, ale své osobité kouzlo neztratila ani po letech. Neúnavný křovák s flaškou od coca-coly prožije během své dobrodružné cesty řadu situací, které jsou nad rámec jeho chápání, ale o to zábavnější to bylo. Zvláště když ta příroda okolo byla prostě nádherná – doslova pastva pro mou cestovatelskou duši. Takže nemůžu jinak, než dát lehce nadprůměrné ohodnocení…70%(22.6.2018)

TV kult. Rozhodně jedna z nejzábavějších komedii co znám. Nxiau válí! :)(5.4.2008)

výborná zábava, která prostě nikdy nepřestane bavit. Po všech stránkách velmi dobře vydařená komedie bez nějakých typických klišé či vykrádaček a hluchých míst.(16.8.2015)

"Co že se z tebe najednou stal odborník na ženský ??" - "Mám sedm manželek !! A kolik ty ??" - "Tak proč nejsi doma se svejma sedmi manželkama ??" - "Vím, jak si je vzít, ne jak s nima žít !! To neví nikdo.." ;)(21.8.2015)

Bez předsudků a bez alkoholu:D...velice úsměvné :o))(14.11.2009)

Africká savana poněkud jinak a vtipněji. V hlavních roli nejznámější křovák na planetě Zemi :).(5.5.2007)

Tohle je naprosta klasika.... asi nejlepsi Botswanskej film, jakej sem videl... :D(29.12.2007)

Do nekonečna reprízovaná komedie, která má ale tu jedinečnou vlastnost, že pokaždé stoprocentně pobaví.(15.8.2010)

• Othello

Tři Švédky v Tyrolích bez tří nahatých Švédek a bez Tyrol. Zato s nahatým Křovákem a poučováním o tom jak to ty Křováci válej a my jsme dementi. Bez nostalgie či znalosti třeba legendárního dabingu je to na prostřelení hlavy, kterému nedávám nižší hodnocení ze stejně povýšených důvodů, jakými se tenhle film dívá na domorodé kmeny.(21.3.2018)

Tenhle film mimo jiné navždy obohatil můj slovník o "ajajajajaj" a "nechci o tom mluvit".(12.10.2010)

Tahle komedie mě vždy dobře naladí, mám ji ráda. Nehrají tu žádné velké herecké hvězdy, ale vůbec mi to nevadí, vždyť tenhle film o tom vůbec není. Milá podívaná, která nasadí úsměv na tváří, pobaví, cítíte z toho jakousi lidskost a možná i dojetí...(9.6.2014)

Tak dokonale bezprostřední humor v podání postav, z nichž si lze brát pozitivní i negativní příklad, se jen tak nevidí. Jediná věc, kterou nechápu, je, že zde má film pouhých 77 %... Protože tento příběh N!xaua patří mezi těch několik, které mohu vidět stále dokola a nikdy se mi neomrzí.(15.8.2010)

U málokterýho filmu sem se smál tolik jako u tohohle.(6.11.2007)

NAČRTNUTIE OBSAHU: Pilot vyhodí z lietadla fľašu od Coca-coly a tá dopadne do domorodej osady, ktorá si žije svojim jednoduchým, ale šťastným životom uprostred divokej africkej prírody. Fľaša im ich idylický život naruší, lebo je len jedna, a viacerí by ju chceli mať. Ich vodca teda usúdi, že bohovia asi museli byť práve pobláznení, keď im zhodili "zlú vec" a odchádza na koniec sveta, aby im fľašu vrátil... KOMENTÁR: Veľmi vydarená tragikomická konfrontácia jednoduchého sveta domorodého kmeňa s komplikovaným svetom civilizovaných ľudí. Veľmi sympatické je priamočiare jednanie domorodého lovca, ktorý keď vidí, že fľaša spôsobuje zlo, napriek jej všestrannému využitiu, ju odnáša preč. Na svojej dobrodružnej ceste stretáva rôznych ľudí, napríklad večného smoliara - vedca s jeho príznačným "ajajajajaj". ODPORÚČANÁ PRÍSTUPNOSŤ: Od 12 rokov.(16.8.2009)

Cervenakov komentár to vystihol. Táto komédia patrila dlhé roky v našej rodine k tej najobľúbenejšej a nikdy sme si ju nenechali ujsť.(23.11.2008)