Bohové musejí být šílení

Dobrodružný / Komedie / Akční

Botswana / Jihoafrická republika, 1980, 105 min

John Boshoff

Jamie Uys

Kdeže Bohové, Jamie Uys musí být šílený :o)(22.6.2010)

V mladosti som sa tejto komédie nevedel nabažiť. Konečne film o tom, že stret starej a novej kultúry sa môže skončiť aj inak ako vojnou a vyhladením alebo zotročením slabšieho národa.(18.7.2010)

Ako raz spadla z neba fľaška od Coca-Coly. Od tohto momentu sa začne odohrávať jedna z najgeniálnejších a najčistejších filmových komédii.(16.2.2011)

ocenenia : Montréal World Film Festival 1983 - Cena divákov (spolu s filmom "Carmen") ◘◘◘◘ Skvelá filozofická groteska(2.4.2006)

Jako malý jsem tohle měl hodně rád! Uběhla už hodně dlouhá doba, co jsem tento film viděl naposled, ale stále obdivuju originalitu a humor.(4.2.2013)

• Abes

Scénky z cistérny přepravující nejen vody mi v paměti zůstanou navždy. Ať žije Coca Cola(5.4.2008)

• Eldrick

Nikdy jsem nepochopil, co na tom retardovanym křovákovi všichni měli.(19.7.2010)

Jako vtipný to bylo a člověk by skoro nevěřil, že to netočili v Americe, ale jestli ještě někdy uslyším "Ajajaj..." 6/10(18.3.2018)

• starbrejkr

Nevím, jestli je to tím, že jsem dvojku Bohů viděl jako první, ale přišlo mi, že jedničku dalece překonala - jak ve vtipnosti, tak v síke příběhu. Na jedničce mi navíc vadí i ten zbytečný masakr na začátku, jako malýho (beru to tak, že film je určen z velké části i dětem) mě to docela vzalo.(6.2.2008)

Neocenitelná komediální klasika, kterou jsem jako malej sjížděj pořád dokola a ani v dospělosti si nenechám žádný další tv repete za žádnou cenu ujít!!!:) Steyn je neuvěřitelnej kruťák a ten jeho antikrist na čtyřech kolech + s ním většinou související "Aja jaja jáááj" dneska už legendární! Do teho dobrovolnice Kate, která to absolutně nepobírá, mechanik Mapudy, co mu na tváři rostou vlasy, stejně tak jako výbornýmu záporákovi Samu Bogovi a naprosto bezkonkurenční křovák, kterej neumí říct nic jinýho, než "Mlask, xi-xa, xi-xa, mlask"... okamžik, kdy sprovodí "zlou věc" z kraje světa je asi největší zadostiučinění v dějinách kinematografie!(12.6.2011)

N!xau, to byl skrytý talent!(16.10.2006)

Skvělá komedie o křovácích a jedné flašce coca-coly.(21.2.2009)

Občas je vážně zajímavé, co za filmy může vzniknout. A tohle je opravdu filozoficky-kulturně-zajímavý počin :o)(16.8.2009)

Zasmála jsem se, na průměrnou komedii to stačí.(17.12.2011)

Rozhodně není na škodu podívat se na výdobytky naší civilizace kritickým okem zvenčí ... prakticky mohou být k smíchu i k pláči - podle toho, jaký úhel pohledu zvolíte. Ale nejspíš bychom je (a tím pádem ani sebe) neměli brát přespříliš vážně - nakonec ... právě to je cesta, po níž se vydali ti z Bohů, kteří se rozhodli pobavit filmový svět svým i naším šílenstvím. Neboť prezentovaný psychický stav je předobrazem jakési globální duševní kondice všech, kdož uvízli v pavoučí síti vlastních "civilizovaných" životů.(17.8.2015)

Tahle komedie má prostě svoje kouzlo, kterému se vyrovná ještě tak max. druhý díl, Xi Xao je prostě skvělý a jeho konfrontace s okrajem civilizace, která je pro něho něco nevídaného je prostě zábavná... výborný český komentář. Podobný úsměv ve mne vyvolal komentář u komedie Sexuální Praktiky Pozemšťanů...(12.1.2005)

• MarekT

Africký humor mi bohužel nesedí a mimoto si myslím, že naivní komentáře, které tu vypouští z úst náš domorodý hrdina, byly lépe (a hlavně vtipněji) zpracované v českém filmu Happy end.(16.8.2009)

- "Já jí řekl, že sbírám výkaly. Určitě si myslí, že se tím živím. (Ne, že dělám disertační práci) - "Jak se ten křáp dostal na strom? ". - " Viděl jsi někdy kytičkovaný kalhotky? " -"AJAJAJAJAJ! "(16.8.2015)

• Kolikokoli

Viděla jsem to kdysi jako dítě v TV a nikdy mě to moc nezaujalo ani nepobavilo.(30.4.2017)

N!(6.7.2010)

Nevim, kterej díl z těch dvou dílů je lepší, antihrdinové v obou dílech tasí hlášku za hláškou ve výtečným českým dabingu, Xixao v plný parádě, záběry nádherný přírody s dokumentaristickým komentářem, sympatičtí hlavní hrdinové a přesto má každej díl cosi do sebe originálního, co prostě stojí za opětovnou projekci.(18.3.2008)