Bohové musejí být šílení

Dobrodružný / Komedie / Akční

Botswana / Jihoafrická republika, 1980, 105 min

John Boshoff

• salahadin

A pak že je globalizace problém! Jeden křovák s bederní rouškou a flaškou coca-coly vám dokáže, že na tom nejsme ještě tak zle:-) Škoda, že v ní trochu nezbylo, zjistil by, že "to tekutý uvnitř" má stejnou barvu jako on. Po požití obsahu by si určitě povzdechl: "že bohové jsou fakt šílení..." A filmaři taky :-D(19.3.2008)

Jojo, tenkrát to N!xau zahrál jenom za 2 basy Coca-coly. To byl ještě nezkaženej křováckej mlaďas. Za dvojku už se napakoval a vrazil to do fetu (jó, západní svět je nebezpečný místo pro křováky). Pěkný záběry afriky a taková trochu neohrabaná nevinná sranda. (75%)(5.12.2013)

Nádhera...(18.6.2018)

Xi Xao RULEZZZ! Neskutečná křovácká komedie, která mě vždy rozesměje. Určitě nejlepší částí filmu je honička s tamnímy partyzány v džungly, i když možná se jedná o jiný díl, ale to je fuk protože všechny jsou na jedno brdo:-)(13.8.2005)

Naprosto originální, svébytná, ztřeštěná a přitom inteligentní komedie. A hlavně velice povedená. Neberte prosím v potaz komentáře lidí, kteří snižují své hodnocení na základě častého reprízování v televizi. Hodně dobrá a příjemná klasika.(31.10.2007)

Solidní komedie, bohužel s několika vyloženě odpadovými momenty.(20.2.2008)

Tak tohle už snad patří ke klasice.. jsou chvíle, kdy bych si to s křováky vyměnil :-)(24.7.2010)

Netradiční komedie, vykouzlí nejeden úsměv na tváři.(24.7.2010)

Originální způsob humoru, který vás dostane svou upřímností a jednoduchostí. Zlá věc je nesmrtelná ikona tohoto filmu a interpretace, kterými křovák častuje dění v jeho okolí, Vás dostanou do kolen. 80% = 4/5(15.4.2013)

Originální, vtipné, dobrodružné... Zábava pro děti i pro dospělé, zkrátka pro celou rodinu. Navíc jako bonus krásné prostředí Afriky a pouště Kalahari. Velice pěkně a vtipně natočeno. 90%(28.4.2013)

Xi!Xao!, nebo jak se tenhle hubeňour jmenuje, ukecaný děcka, prázdná flaška od coca-coly a mnoho dalších dělá z téhle netradiční komedie dneska už asi kultovní záležitost, pravdou je, že to člověk žral hlavně v mladším věku.....................moje hodnocení = 8,5 z 10.(30.1.2015)

Střeštěná komedie méno útlého mládí....mám pro ni osobní slabost, tak jiné hodnocení nejde.....snažim se podívat pokaždé když běží...pro mě je to skvělá zábava.....už jenom hlavní hrdina....radost pohledět ne?:o)(19.6.2005)

Tak toto je fakt sila! Africký film z prostredia krováckeho kmeňa a celá jeho pointa spočíva vo fľaši od Coca-Coly. Nič originálnejšie už hádam ešte nevzniklo.(12.4.2008)

Honění džípu nebylo nikdy tak zábavné, zbytek mohl být výrazně zábavnější.(17.4.2009)

hláška ajajajajaj mě dostane vždy spolu s křovákem Xi Xaem :)(23.8.2009)

Nesmírně zábavnej filmovej úlet. N!xau je prostě bůh. Geniální nápad scénáristy, který udělal z křováka filmovou star. Jak N!xau dopadl, je už jiná věc. Tohle je prostě těžce pohodová komedie. 85% - 4****(5.10.2009)

Jeden z nejroztomilejsich filmu co znam...opakovane pohladi a potesi dusi divaka. P.S.: nutne videt s puvodnim dabingem, protoze to je tak o 50% lepsi. (Honzovic a spol.)(19.2.2011)

Očekával jsem od toho mnohem víc. Jamie Uys měl zůstat u šprťouchlatovských Funny people, protože to mu šlo lépe. Navíc hlavní "atrakce" filmu mi připadá, jako kdyby byla ve filmu tak trochu navíc. Hlavním tahounem filmu je totiž Andrew Steyn, který ze sebe dělá pořádného vola a všechno se víceméně točí kolem něho. Na konfrontaci mezi světem Křováků a světem "civilizovaných" lidí nedochází k takové míře, aby to uspokojilo i smíchochtivé diváky jako já. Proto se nejvtipnější momenty filmu týkají auta, kterému jaksi nefunguje ruční brzda. Scény, kde se auto potkává s bránou v kopci, jsou opravdu skvělé. A jinak? Jinak se člověk musí těšít ze záběrů na krásnou krajinu a na život domorodých Křováků. Nic jiného mu totiž nezbývá. //Zhlédnuto v rámci Challenge Tour: 30 dní se světovou kinematografií// 55%(1.5.2015)

To je jediný a poslední díl, kterým měli tuhle úspěšnou komedii skončit, protože dál už je to o ničem (slušně řečeno). P.S. To jsou fakt tak zaostalí v té Africe, že neví, že je to skleněná láhev od coca-coly. Já teda myslel, že coca-colu znají všude:-)(20.1.2009)

Dřív, když sem byl docela malinký, mi to přišlo jako parádní zábava, dnes nevím jak by to dopadlo:-)(2.2.2010)

• Dromed

Omlouvám se, ale putování láhve Coca-coly ve společnosti Xi-xaa (nebo jak) mě nikdy moc nebralo.(29.12.2011)