poster

Bohové musejí být šílení

 • Česko

  Bohové musí být šílení

 • Jihoafrická republika

  The Gods Must Be Crazy

 • Slovensko

  Bohovia sa museli zblázniť

Dobrodružný / Komedie / Akční

Botswana / Jihoafrická republika, 1980, 105 min

Režie:

Jamie Uys

Scénář:

Jamie Uys

Kamera:

Jamie Uys

Producenti:

Jamie Uys

Střih:

Jamie Uys
(další profese)
 • Ryuuhei
  ****

  Výborně odvyprávěný a prezentovaný začátek střídá zatraceně vtipná a ztřeštěná komedie, kterou tento film je. Osobně mě asi nejvíc bavily příhody nešikovného hrdiny, který jinak působil po boku generické, leč pohledné hrdinky a samozřejmě ani nelze opomenout sympatického křováka. Trochu mi vadil ten lehce hloupý děj točící se okolo gaunerů, ale ve výsledku to do celého dějství zapadlo a vyplnilo tak případné mezery. Příjemné pokoukání a pobavení na večer.(4.6.2016)

 • dANo
  ***

  Nebavil som sa na tom až tak, aby som dal nadpriemerné hodnotenie... Je pravda, ze originálnych afrických komédií som veľa nevidel (rozmýšľam, či vôbec ešte nejakú inú, okrem tejto:), takže ťažko s niečím porovnávať, ale aj napriek tomu je tento film plný klišé, ktoré sú evidentne okukané z americkej produkcie. A tak sa zaradím k tým, čo dajú tomuto snímku radšej menej, ako viac (niekedy aj menej je viac:).(24.10.2007)

 • RHK
  ****

  Není mnoho komedií ze života Křováků. A právě kontrast mezi primitivní pohodou života na poušti Kalahari a stresujícím civilizovaným světem dal vzniknout svéráznému humoru. "Viděls někdy kytičkované kalhotky?" - "Tak se dostal na strom?" (o pověšeném automobilu). "Ajajajajajaj!" Trailer: http://www.sms.cz/film/bohove_musi_byt_sileni/ukazka(26.8.2009)

 • Spock
  ****

  První díl o dobrodružných osudech křováckého lovce Xi. Vlastně je to tak trošku humornější pohled na střed dvou odlišných kultur. Co může způsobit jedna prázdná sklenice od coca-coly? Pro mě povedená komedie, která vás nenásilně osloví svým, někdy možná potrhlým, ale často originálním humorem bez hektolitrů tělních tekutin a stupidních dialogů. Jako nejvtipnější scénku v tomto případě nominuji Xiho jako řidiče auta. :-)(13.12.2006)

 • +sfinx+
  *****

  Úžasné, obzvlášť mě dostalo úvodních 10 minut, ve kterých vypravěč srovná náš život plný stresu, uspěchanosti a stereotypu s životem prostého kmene Křováků, který ani nezná výrazy pro naše nejtěžší zločiny. V jednu chvíli se tak Křovák vyrovnává s rozšiřováním civilizace na jeho území v podobě flašky a přitom """civilizovaní""" (toto slovo si ve vztahu k lidem zaslouží více než jedny uvozovky) lidé se mlátí v boji o moc - tak kouzelné a rychlé zpracování převratu jsem neviděl :) a i další bitvy, které jsou také velmi humorně laděné mi zůstanou v paměti napořád - obzvlášť dva maníci hrající karty v dešti kulek a marně se snažící o vystřelení z bazuky se mi zaryli do paměti velmi hlubokou stopou(23.8.2010)

 • N!xau

 • - Režisér Jamie Uys si vo filme zahral úlohu reverenda. (m.a.t.o.)

 • - Film vznikol v produkcii Juhoafrickej republiky, no bol vydaný pod hlavičkou Botswany, a to z dôvodu, že v dobe jeho vydania bolo tvrdé medzinárodné embargo voči JAR. (m.a.t.o.)

 • - V Trinidadu a Tobagu byl film zakázaný, protože prý propagoval rasismus. (Kulmon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace