poster

Detektiv Down

 • Detektiv Downs

 • slovenský

  Detektív Down

 • anglický

  Detective Downs

  (festivalový název)

Komedie / Krimi / Drama

Norsko / Česko / Dánsko, 2013, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ondracius
  *

  LFŠ 2014: Milej detektiv a to je tak všechno. Příběh s tou nejtrapnější zápletkou, co jde vymyslet, je o ničem. Noir styl k filmu vůbec nesedí a spíše ho ještě zpomaluje. Vše je tak neuvěěěěřiiiteeeelněěěě dlouuuuuhééééé. Velké zklamání. PS: Ne, není to první film, kde hlavní roli hraje herec s downem.(5.8.2014)

 • 5150
  ****

  Českou premiéru tohoto filmu v rámci Febiofestu 2014 ozdobili osobní účastí režisér Bård Breien a představitel hlavní role Svein André Hofsø Myhre. V diskuzi po skončení projekce mimo jiné zaznělo, že natáčení probíhalo na podzim 2012 v Praze.. Svein André Hofsø Myhre se na roli připravoval rok, v rámci toho například navštěvoval taneční lekce nebo sledoval na dvd staré detektivky s Humphrey Bogartem..))(26.3.2014)

 • Fr
  **

  ,,NAKONEC TO VYŘEŠIL MONGOLOIDNÍ DETEKTIV...“ /// Mongoloidní detektiv, noirová atmosféra, pomalý (uondaný) tempo a slaboučkej (detektivní) případ. Robert to nemá lehký. Ovšem s ním to taky není lehký. Stejně jako s tím filmem. Možná to nemá smysl brát jako detektivku. Nebo jako komedii. Třeba to má jen ,,mile“ upozornit na to, že postižení lidé jsou taky jenom lidé, kteří potřebují lásku. A smysl života. (a taky že jsou schopní dotáhnout věc k orgasmu.) Festivalová handicapovaná filmařina, vod který se spíš vočekávaj ty ,,tři“. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Je hezký, když je ve filmu někdo postiženej víc než postiženej. 2.) Mám Downa. Můžu bejt detektiv? 3.) Thx za titule ,,dunkin“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(18.6.2014)

 • F.W.Colqhoun
  ****

  Nejlepší noir od Čínské čtvrti? Ne. Jen Breienovo pokrašující tažení proti pozitivnímu myšlení. Dokonce možná proti myšlení vůbec. Filmař, který kvůli realizaci záměru, jenž navazuje na očistné zlo předchozího díla, musel nejspíš upsat duši ďáblu, se nepřetržitě pohybuje na velmi tenkém ledě - nepadnout do pasti sterilní korektnosti a připravit diváka o všechnu tu legraci plynoucí z vyšetřování mongoloidního detektiva. Na straně druhé hrdinu nezesměšnit. Sadisticky věřím, že nebýt této vůle, té legrace mohlo být dáááleko víc. Jestliže se mu vyvážit oba záměry povedlo, nebylo to zadarmo. Detektiv řadu dílčích záhad rozlouskne, líže femme fatale, vede se mu skvěle, vede dokonce filosofické řeči - nad věrohodností takových dějů se vznáší velký otazník. Celkově je to jedno deus ex machina za druhou. Přistoupíte-li ale na Breienovu hru, v níž je detektiv katalyzátorem umocňujícícm mrzáctví ostatních postav, film dává dokonalý smysl. Čtyři-a-půl za původnost, odvahu a odhodlání.(1.1.2015)

 • Epco
  ***

  Čakal som komédiu dostal som skoro moralitu. Ďakuem za to skoro. Svedomito sa tu dodržiavajú noirove propriety ale to že s ním pracuje postihnutý detektív je len malé osvieženie, nie je to ani vtipné ani to netne do živého. A tak je to s celým filmom. ostal na pol ceste medzi nudou a niečim, medzi moralitou a všedným príbehom. Nevie čo chce a tak ako Robert iba tvrdohlavo ide vpred a snáď z toho niečo bude.(10.11.2014)

 • - Hoci sa dej odohráva v Osle, pre natáčanie si nórsky režisér zvolil Prahu a okolie. (Raccoon.city)

 • - Svein André Hofsø Myhre je první herec s Downovým syndromem, který si zahrál hlavní roli. (Terva)

 • - Obsadit hlavní postavu bylo obtížné. Režisér objížděl ústavy po celém Norsku, kde hledal správného člověka s Downovým syndromem. (morgos)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace