poster

Detektiv Down

 • Detektiv Downs

 • slovenský

  Detektív Down

 • anglický

  Detective Downs

  (festivalový název)

Komedie / Krimi / Drama

Norsko / Česko / Dánsko, 2013, 90 min

Externí recenze k filmu (8)

 • Alenaprokopova.blogspot.com (Alena Prokopová) ***

  "Snímek zůstává nakonec jen roztomilou, svébytnou hříčkou, která je pro nás důležitá i proto, že se natáčela v Čechách a mají na ní podíl čeští členové štábu (i když to není poznat). Jako legitimní vzpomínka na nestárnoucí, drsný, romantický svět filmu noir samozřejmě neobstojí – a nejspíš je chyba…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Jiří Kábrt) ****

  "Režisér Bård Breien stále dokazuje, že umí vkusně žertovat o věcech, které v nás obvykle vyvolávají spíš zármutek, nebo znepokojení. Shrne je do prostého, ale kouzelného mistrovského díla schopného povzbudit. Pro Pražáky bude navíc zajímavé snažit se rozpoznat lokace ze svého města." (více)

 • Filmserver.cz (Vratislav Šálek) ****

  "Detektiv Down trpí poněkud pomalejším tempem a rozvláčným rozjezdem a mnohým divákům může vadit i to, že Breien nikdy úplně nestrhne a od svých postav si udržuje určitý odstup, takže emoční souznění s nějakou z nich není úplně možné. To by ale nemělo nic měnit na tom, že ve výsledku jde o velice…" (více)

 • Gorilla.cz (Lukáš Franta) ****

  "Subjektivně šlo o jedno z největších překvapení letošního Febiofestu, kterého se hlavní protagonista spolu s režisérem a producenty zúčastnil. Pražáky navíc ve filmu potěší malé překvapení v podobě známých i méně známých pražských lokací." (více)

 • Kritiky.cz (Karolína Černá) ***

  "Filmový příběh není nijak složitý a do jisté míry je hlavní role uzpůsobená možnostem herce hlavní postavy. Přesto se podařilo udržet jednotný styl a dodat příběhu poetiku. A právě to může zaujmout náročnějšího diváka, který oželí akční scény a hlubokomyslné úvahy. Také je milé, když se několik…" (více)

 • Obrazor.cz (Ilona Podivínská) *****

  "Když však pachatele i stylové konvence známe a v podstatě se vším jsme seznámeni během prvních dvaceti minut, jak jinak budovat napětí? Na čem mimo jiné stavět? Na vtipech, ale bravurně načasovaných a mnohdy nečekaně šokujících a šťavnatých." (více)

 • Studentpoint.cz (Jindřich Landa) ****

  "Zdá se, že zde máme čest s příjemnou oddychovou komedií s nevšedním námětem a velmi příjemnými hereckými výkony. Seveřané opět dokazují, že umí. I s malým rozpočtem a nevelkou reklamou dokáží vykouzlit kvalitní poctu klasickým noirovkám a přinést do tohoto zmírajícího žánru čerstvou krev." (více)

 • Topzine.cz (Petr Bělecký) ****

  "Suma sumárum je Detektiv Down film nadmíru povedený. Film s humorem takovým, jak si ho představují Seveřané. Zatímco my v naší kotlině považujeme za komedie filmy typu babovřeskovin, tak režisér Bråd Breinen přináší do kin komedii, u které se divák velmi ochotně dojme, nasytí se inteligentního…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace