• Andrea1717

Skutočne veľmi realistické príbehy, avšak majú veľkú smolu, že nijako výrazne nezaujali. Celkové poňatie je dosť mimo toho čo sa mi páči a čo je podľa mňa dobré. Objaví sa tu síce celá plejáda výkvetu indickej kinematografie úsačasnosti, aj keď niektorí len na okamih, nič to však v tomto prípade nezachráni.(25.2.2019)

• rikitiki

Čtyři storky o čem vlastně? O nenaplněné touze a o lži? Nejlepší byla ta první, o manželovi, který se bojí přiznat svoji homosexualitu, což ale pod tíhou okolností stejně vyjde najevo a jeho ženě, která tím získá svobodu. Následuje halucinace, kde se v baráku u silnice zjevují pštrosi, hlavní hrdina možná je herec, možná o tom jenom sní a pak jakési zázračné uzdravení dcerky. Třetí příběh o chlapci, který asi nebude tak mužný, jak si jeho otec zoufale přeje a drtí proto syna diktovanou maskulinitou. A čtvrtý příběh? O protivně hysterické rodině, která podléhá kultu herců, ale je tak lakotná, že když veze svému idolu kandované ovoce, tak ve špinavé sklenici přiveze jen jeden kousek na dně. ____ Ta první historka byla zadumaná a trochu se táhla, ale ty ostatní už úplně ztratily dech. Jediné, co stojí za to, a je to škoda u takového filmu, je šťavnatá třešnička na nudném dortu, totiž závěrečný song v podání celého hejna bollywoodských hvězd (které ale většinou v tomto filmu nehrají).(19.10.2016)

První povídka je i přes svoje zdánlivě humorné ladění docela slušné drama, které zdobí přirozené a - jak se dalo čekat - vynikající herecké výkony, ve druhé mne zaujal hlavně domácí mazlíček hlavního hrdiny, třetí byla nadmíru vtipná, ačkoliv v kůži toho malého tanečníka bych nechtěl být ani minutu, když si představím jeho budoucnost s takovým macho fotrem v zádech. Nejzábavnější byl ovšem Vidjayův příběh se starým Bachchanem, jehož pointa se příznačně odehrává mezi jakýmisi voly :-). Třešničkou na dortu je pro fanoušky Bollywoodu závěrečná sekvence, kde jsem kromě svých oblíbených herců a zejména milovaných hereček narazil i na ty, s jejichž snímky jsem dosud neměl tu čest - ale při pohledu třeba na takovou Karininu sestru Karismu jsem odhodlán to co nejdříve napravit :-).(19.12.2015)

Prvé dve poviedky boli skvostné, poslednú ako tak podržal nad vodou svojou charizmou Amitabh. Ja by som to celé hodil asi do podpriemeru, ale ten záver... Ten neskutočne cineflný záver so všetkým tým dramaturgickým cvengom a megalomastvom a všetkými tými hviezdami... . Musím asi takto lacno zmanipuľovaný capnúť aj tú štvrtú.(27.9.2016)

• Aljak

Na to, aký mal tento poviedkový film obrovské promo, som čakal niečo oveľa výnimočnejšie a zaujímavejšie. Z tých štyroch príbehov bol napokon najlepší ten úplne prvý od Karana Johara, ktorý bol o triedu lepší ako tie ostatné - jedine tam sa mi tá prezentácia pointy (na moste) páčila o dosť viac ako pri ostatných poviedkach. Druhý príbeh bol strašne slabý (priam zbytočný), tretí ako tak obstojný (aspoň s dobrým posolstvom), a štvrtý mne osobne prišiel dosť hlúpy (absurdná dráma). Inak, to najlepšie z celého filmu bol napokon záverečný klip Apna Bombay Talkies, ktorý zachoval určite lepší dojem a oslnivejší zážitok ako tie štyri nevýrazné poviedky.(5.7.2018)

• - Antologický snímek vznikl na oslavu 100. výročí integrované bombajské kinematografie, tzv. Bolywoodu. (Conspi)