Epizody(10)

PAVEK

Děkuji Australanům za tyto dary! S australskou televizní produkcí jsem obeznámený skrze fenomenální Underbelly (možná australské The Wire, rozhodně doporučuju těm, co tento komentář čtou), takže jsem trošku věděl co čekat, nicméně přeci jenom se přiznám, že jsem se na ten australský styl chvíli musel adaptovat. Stihl jsem to během pilotního dílu. Jsem velký fanoušek seriálů odehrávajících se ve vězení, a tím myslím především kultovní, mýty opředený The Oz! A co je tento seriál? The Oz, odehrávající se v ženské věznici! V podstatě nechápu, jak jsem jej mohl až do roku 2019 míjet, snad tou velkou vzdáleností od Austrálie, a tak sem holt novinky o tvorbě protinožců cestují déle.... Sérií je nyní už 7 a osmá se plánuje na příští rok, takže značka ideál, už teď jsem doslova nažhavený na další řady. Co říct k samotné první sérii... Rozjezd je možná trošku slabší, první tři čtyři díly si divák přeci jenom zvyká a možná to ještě není úplně ono (nicméně tak mi to přišlo třeba i u zmiňovaného The Wire), ale pak to začne být vážně, vážně super. Emoce se dají krájet, děj odsýpá, divák je neustále překvapován, prostě vás to vsákne tak, jak to u kvalitního seriálu má být. Čtyři hvězdičky dávám stejně jako komentující kolega pode mnou díky těm úvodním dílům, ale věřte, že to kvalitu tohoto monumentálního díla nesnižuje. Čtyxři hvězdy dávám v podstatě hlavně proto, abych od druhé série mohl udělovat plný počet ^-^ ()