Ako dosiahneme udržateľnú civilizáciu?  Film poukazuje na kultúrne bariéry, ktoré nám bránia konať a uvažovať racionálne o problematike klimatických zmien, vrchole ťažby, hladu vo svete a strate biodiverzity. Pýta sa, prečo je téma zjavného problému populačnej explózie stále také tabu a prečo je ekonomika pre nás ešte stále dôležitejšia, ako prežitie našej planéty, nahliadajúc do psychológie davu. Odhaľuje našu posadnutosť rastom a podnecuje nás k prehodnoteniu našich presvedčení a dogiem, k hodnotám, ktorých by sme sa mali chopiť, aby naše deti mohli žiť v zdravom svete. (whack)

whack

Ak môžeme akýkoľvek segment globálneho otepľovania pripísať ľudskej činnosti, tak ide o dôkaz, že civilizácia spôsobom, akým funguje, presiahla nosnú kapacitu prostredia. Pričom globálne otepľovanie je iba príklad, na jeho miesto môžeme zaradiť takmer hocijakú inú ekologickú problematiku a bude to sedieť. Každý deň vymrie 245 rastlinných a živočíšnych druhov, padne 11 miliónov stromov, 800 km² pralesov. Každým dňom je Zem o 250 000 ľudí ťažšia. Ak ľudská populácia bude naďalej ignorovať nosnú kapacitu prostredia, exponenciálnym tempom narastať a degradovať životné prostredie, zákonite smeruje k svojmu úpadku. ()