Rozmarýnek-Televizní dívánky (TV seriál)

Pohádka / Animovaný / Loutkový / Hudební

Československo, 1953

TOHLE BYL POŘAD NAŠEHO DĚTSTVÍ. Kdo by nepamatoval. Už jsem tuto znělku tedy hooodně dlouho neviděla.(27.12.2014)

Televizní dívánky s malinkatým kolotočkem, který se během znělky otáčel a houpaly se tam zvířátka a na korouhvičce na jeho stříšce byl kohoutek a záběrem na něj znělka končila :)))) a začínaly pohádky... http://www.youtube.com/watch?v=BhTcZ_s_dzY Pohádkové dívánky jsme nenašli a ani se na ně nepamatujeme. A nenarazili jsem na ně, ani když jsme se probírali různými pamětnickými vzpomínkami na dětské vysílání v ČST. ***************************************************************** Existovala pásma: „Rozmarýnek“ – dětské pásmo se Štěpánkou a čertíkem Bertíkem (obdoba dnešní Kouzelné školky), zde byla znělka s kolotočem a písničkou – to možná bude onen pořad!!!! Ale rozhodně nikdy neměl název Televizní (Pohádkové) dívánky.(nesouhlasím protože je desítky pamětníků kteří si jej po takovým názvem pamatují) Některé prameny uvádí, že běžel už v roce 1953, další data hovoří o letech 1977 až 1986, kdy Štěpánku později nahradila Jitka Molavcová, Bertík zůstal. „Pohádky na přání“ - se Štěpánkou a čertíkem Bertíkem – v roce 1968, v rámci vysílání Večerníčku „Bertíkův pohádkový zvěrokruh“ - 1971 „Pohádková půda“ – 2000-2002, nedělní dopolední pásmo pro děti.(3.5.2013)

Ve 4 letech ve škole nám toto pouštěli, byl to nejspíš takový blok dětských pořadů (snad určených pro MŠ?) jako později Studio Kamarád, nicméně splývá mi to s Rozmarýnkem a Hračky naší Kačky, víc si bohužel nevybavím, je to už x desítek let a mí rodiče taky neví, ale znělka mi tak nějak v paměti utkvěla https://www.youtube.com/watch?v=7InRyntDNDc(1.7.2018)

Čertík Bertík, Štěpánka Haničincová, zvířátka na kolotoči..krásné vzpomínky na bezstarostné chvíle ranného dětství.(4.3.2016)