Reklama

Reklama

"Neváhejte občas učinit něco hloupého, bezdůvodného a směšného!" Neboť tento hloupý, bezdůvodný a směšný čin může otřást řádem světa. Tuto zvláštní radu udělí starší pán muži, který se z dlouhé chvíle strefuje oblázky do sochy Ossipa Zadkina v nitru Lucemburských zahrad. Tato slova budou záhy stvrzena téhož večera setkáním muže a ženy, setkáním, které změní jejich budoucnost. Tomuto osudovému setkání však bude muset předcházet řada drobných, zdánlivě nedůležitých událostí jako nepozření tabulky čokolády mužem sedícím v kavárně, krádeží kávovaru či odhození boty na silnici... (claudel)

(více)

Videa (1)

Recenze (21)

emma53 

všechny recenze uživatele

Úvodní věta z obsahu a s tím související scéna byla snad ta nejpozitivnější v té pochmurné atmosféře, která se prolínala celým filmem. Určitě bych přivítala i trochu srozumitelnější formu podání v té spleti mnoha různých okamžiků pár lidiček, kteří se náhodně míjeli a střetávali. Nakonec se ukázalo, že to mělo svůj význam a vše do sebe zapadlo v krásný obraz, skládající se právě z těch malých puzzle kousíčků. "Náhoda je květ poezie na stromě všedního života". ()

JANARYBA 

všechny recenze uživatele

Jak mávnutí křídel motýla nad Pacifikem, způsobí za přispění dalších příhodných okolností hurikán nad Atlantikem. Na tomto principu, jak malá příčina způsobí velké následky je založen i tento film. Některé motivy jsou vynikajicí, celkově je toho nakousnuto víc, než byli tvůrci schopni dotáhnout do detailů. Ale každopádně chytrý film, který stojí za zhlédnutí. ()

Reklama

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

„Ty už jdeš?!“ - „Udělal jsem, co jsem musel.“ Zajímalo mě, jak Audrey Tautou hrála ještě před Amélií, ale až pak mi došlo, že se tu protagonisté objevují a zas mizí rychlostí blesku. A je dobré dodat, že snímek má velké množství postav a propletených osudů. Každou chvíli příběh nabobtná o další nic netušící personu, až jsem se té kadenci musel usmívat. Avšak nejen tomu, snímek má navzdory spíš posmutnělé atmosféře řadu odlehčených vtípků, z nich sice žádný záchvat smíchu nezpůsobí, ale pobaví, a to se počítá. Některé interakce mezi postavami, které se potkávají a míjí (někdy je to štěstí, jindy zas smůla) jsou povedenější než jiné, avšak asi dost záleží i na tom, zda u vás vyvolají sympatie (nebo alespoň soucit, jde často o chudáky). Ocenil bych méně postav a větší rozvedení jejich příběhů, jinak ale spokojenost, za mě solidní 4*. „Každý detail, každé gesto, jakkoliv může být nicotné, odhaluje nekonečno dalších pravd a nekonečno dalších důsledků, proto má obrovský vliv. Stačí, když se vymočíte do moře a hladina moří stoupne.“ ()

Aljak 

všechny recenze uživatele

Zaujímavé poňatie teórie chaosu, ktorá vraví, že všetko so všetkým súvisí. Aj keď podľa môjho názoru ten film dosť prehustili tými rôznymi dejovými líniami, a najmä zo začiatku sa v tom človek dosť strácal - a hľadať súvislosti v takej spleti dejov bolo občas trochu náročné. Výborný námet, ktorý sa však v ďalších rokoch dočkal oveľa lepšieho spracovania - a napr. Chaos Theory s Ryanom Raynoldsom sa mi zdala oveľa lepšie spracovaná. Le battement d'ailes du papillon mi prišlo v podstate dosť nedokončené, veď vlastne nejakého koncu sa dočkal len ten jediný príbeh zo všetkých. Takže na tej presýtenosti a občasnej nelogickosti podľa mňa celý film dosť stroskotal, čo je obrovská škoda. ()

laik_60 

všechny recenze uživatele

Veríte tomu, že mávnutie krídel motýľa kdesi v Mdagaskare rozhýbe molekuly vzduchu a to tak, že kdesi v Karibiku je z toho hurikán ? Tak takáto "determinantná filosofia" sa nesie celým filmom. Nebojte sa ponurej nálady, pozrite si s nadhľadom ako sa to v scenári všetko podarilo ako všetko so všetkým súvisí , až je z toho celkom príjemný film s vydarenou ódrou tutu. :). ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama