• Wally

Možná jsem jen daný večer nebyl připraven na takovou dávku francouzského důvtipu, roztomilosti, trapnosti a bezobsažných dialogů. Film je jeden velký chaos, který zdánlivě propojují 'návaznosti' v podobě osob, věcí a situací. Bohužel samotná realizace silně pokulhává.... Ale abych nebyl až přespříliš negativní, tak dávám dvě hvězdičky a za těch pár okamžiků kdy jsem se neztrácel a naopak bavil.(16.10.2012)

Veríte tomu, že mávnutie krídel motýľa kdesi v Mdagaskare rozhýbe molekuly vzduchu a to tak, že kdesi v Karibiku je z toho hurikán ? Tak takáto "determinantná filosofia" sa nesie celým filmom. Nebojte sa ponurej nálady, pozrite si s nadhľadom ako sa to v scenári všetko podarilo ako všetko so všetkým súvisí , až je z toho celkom príjemný film s vydarenou ódrou tutu. :).(21.5.2015)

Butterfly Effect po francouzsku. Příjemný film postavený na tom, že i malá náhoda může mít velké následky. Scénář je poměrně promyšlený, ale i přesto mi některé momenty připadaly až příliš vykonstruované. Pár postav bych úplně vyškrtla a pak bych se možná v ději lépe orientovala. Takhle obsahuje spoustu zajímavých, ale nedotažených momentů, jako by scenárista měl přespříliš nápadů, které však nedokáže dotáhnout do konce. Celému příběhu vládne skutečný chaos, a proto nemůžu jít s hodnocením výš.(23.9.2012)

Teorie chaosu (efekt motýlých křídel) převedená na mezilidské vztahy. To, jak se náš život bude vyvíjet, závisí na maličkostech. Ale nejsou všechny tyto maličkosti již předem určeny? Existuje taková síla, která pomocí zdánlivě bezvýznamných událostí určuje směr, kterým se budou naše životy ubírat? - Existuje osud? 9/10(15.1.2006)

Jak mávnutí křídel motýla nad Pacifikem, způsobí za přispění dalších příhodných okolností hurikán nad Atlantikem. Na tomto principu, jak malá příčina způsobí velké následky je založen i tento film. Některé motivy jsou vynikajicí, celkově je toho nakousnuto víc, než byli tvůrci schopni dotáhnout do detailů. Ale každopádně chytrý film, který stojí za zhlédnutí.(9.11.2008)