Duch salsy

Deset Newyorčanů objevuje v dokumentu „Duch salsy" transformativní sílu tohoto vášnivého jižanského tance. Během sedmačtyřiceti minut uvidíte tancechtivé občany na zrekonstruovaném nábřeží řeky Hudson, v pouliční scenérii španělského Harlemu nebo v nezaměnitelné atmosféře náměstí Times Square. Lidé z celého města, včetně lékaře z Battery Parku, obchodníka z Wall Street se zlomeným srdcem, policistu z dolního Manhattanu anebo macho stavaře z Queens, ti všichni se sjíždějí na peprné hodiny salsy. Dokument, který měl premiéru před dvěma lety na filmovém festivalu Tribeca, vyzdvihuje univerzální přitažlivost i přitažlivou univerzálnost salsy a její nepopiratelný vliv na život ve městě. Filmaři Jon Alpert, Francisco Bello, Matthew O'Neill a Tim Sternberg, nominovaní na Oscara, sledují skupinu amatérských tanečníků, jak se připravují na své vůbec první taneční vystoupení. A na nácvik mají jen šest týdnů! Ovšem pod vedením uznávaného instruktora Tomase Guerrera se deset tancechtivých obyvatel z nejrůznějších částí města učí smyslnému umění salsy, přičemž jedinou věc, kterou mají společnou je touha okořenit své životy magickým působením tohoto jedinečného tance. (HBO Europe)

emma53

Věřte, nevěřte, ale já měla na konci slzy v očích. Tak tomuhle já fandím a fandit budu vždycky. Miluji tanec a tohle byl navíc kroužek s nádechem psychoterapie. Každému, kdo tam nějakým způsobem bojuje se svými osobními bolístky bojuje jsem fandila celým svým srdcem. Kdyby něco takového bylo tady, už mě tam mají. Asi jsem nejvíc fandila Larrymu, protože ta nemoc je pro mnohé nepochopitelná, ale vím, že to muselo být pro něj nesmírně těžké. Nemilujte tu hubatou dceru mamky, která má o ní stále strach a netleskejte poldovi na střeše tančícího salsu ? Sálalo na mě teplo, jih, uvolněnost, ale i pěkná fuška i pot, přesto to stojí za to. Tomasi Guerrero, jen tak dál ! ()