Dvacetiletá úspěšná modelka Michele (Audrey Tautou), není spokojená se životem, který žije, ani s klukem, se kterým chodí. Situaci se rozhodne vyřešit radikálně - a začne její zběsilá honička za tím nejlepším náboženstvím a tím nejlepším chlapem, doprovázená řadou komických nedorozumění a humorných scén. Zdá se, že obojí nalezá u židovského veterináře Francoise, ale to sebou nutně nese i problémy - jeho rodiče, její rodiče, rodinné a náboženské tradice a zmatky kolem vzájemných rozdílů a nedorozumění.

Lehce bláznivá komedie o lidských touhách, slabostech a nedorozumění. (oficiální text distributora)

kleopatra

Ne všechno, v čem se objeví Audrey Tautou, je klenot. Tahle slátanina o děvence, která se nemůže rozhodnout, jakého chce chlapa a kterého bude uctívat boha, je toho dokladem. ()

Dadel

Nebýt toho, že hlavní postavu hraje vždy okouzlující Audrey Tautou, byla by to jen nezajímavá historka o paličaté holce, která neví co chce. Přesto si radši znovu pusťte Amélii. ()

molotov

Tohle je fakt blbej film. Nejhorší na tom je, že jsem si po shlédnutí Amélie myslel, že bude fajn a nalákal jsem na něj dva kamarády, kteří do kina vůbec nechodí a od tý doby v kině nebyly. A to jsou to již tři roky. ()

Rex Mundi

Chaotické, priznám sa, že som nedopozerala...pretože ma pri tomto filme nič nedržalo. Po veľmi krátkom čase ma úplne prestalo zaujímať, ako to vlastne dopadne. Ako náprotivok Audrey Tautou nudiacej odporúčam Audrey Tautou posadnutú v Ľúbi ma, neľúbi ma. ()

ripo

Film sa tvári byť moderný, rýchly, so zaujímavým strihom. Ale je nudný, nezáživný so scénami, ktoré v danom momente nič nevravia. A nevypovedia ani do konca filmu. ()

Anderton

Audrey Tatou dokáže byť rovnako sympatická a krásna, ako otravná a brutálne lezúca na nervy. V tomto filme je bohužial skoro po celý čas to druhé. Môže zato scenár, ktorý nám chce niečo o jej postave a zmätkoch v hlave povedať, lenže to, čo sa jej v nej odohráva, by bolo pre mňa mementom, že si mám od nej držať odstup. Rovnako ako od filmu, kde je takáto postava hlavná. Film mi prišiel úplne zbytočne nasadený do kín na základe úspechu Amélie, ktorá bola natočená o niečo neskôr. ()

WANDRWALL

Mám rád fr. filmy zhruba do roku 1990. Jak říká i Delon, pak došlo k úpadku jeho kouzla. Ano, i tenhle film patří svou kvalitou o tři čtyři patra níže, než tomu bylo dříve. ()

902 10

clovek by ocekaval, ze film o fotomodelce, ktera hleda sama sebe pomoci kazdomesicniho stridani nabozenstvi muze byt docela zabava. neni. buh je velky - ja ne je naprosto fadni, nudna a nezajimava slatanina (ze by francouzska skola?), urcena jen odvaznym fanouskum tautou. ()

Martinibaby

Promiň Audrey, ale věř mi žes byla opravdu jediným důvodem, proč jsem to v půlce nevypla. Film bych rozhodně neřadila do komedií, děj by se dal vystihnout v půl hodině, ne v hodině a půl. Zbytek je prostě nuda. ()

Cimr

Jeden z největších aspirantů na nejnudnější film, co jsem kdy viděl. Ačkoliv trvá něco kolem hodiny a půl, vsadím se, že se vám to povleče jako nikdy. Film totiž nemá absolutně žádný děj. Nikomu nemůžete držet palce a vlastně ani není proč, protože se tam vážně NIC neděje. Nějaká holka zkouší jestli není buddhistka, pak jestli není židovka, zároveň se neustále rozchází a zase sbližuje s nějakým divným chlápkem... Nebýt osobního zařeknutí, že uvidím všechny filmy s Audrey Tautou, nejspíš bych to vypl po čtvrt hodině (což v přepočtu na normální čas odpovídá asi dvěma hodinám). ()

ivishka

Určitou chvíli mě tato slátanina zvráceně bavila.Měla jsem pocit,že jsem se octla ve světě mladičké nádherné modelky Michele a že to všechno bude zábava.Přesto,že mám od dob Amélie moc ráda Audrey Tatou tak mě tento film velice nepříjemně zaskočil.Ne Audrey samotná ta byla skvěle roztomilá,nepříčetná,rozjívená,nejistá,sexy(a díky ní jsem ten podivný snímek nevypla)...prostě všechno co obnášela její role naivní dívky - kterou jsem do konce filmu nepochopila.Až ke konci po zdlouhavém trapném románku,který vedla s židovským Francoisem,který sám v úctyhodných 32letech netušil co chce - typický proutník - tak až k tomu konci jsem ji jaksi pochopila.Pochopila jsem,že Michele,která hledala něco strhujícího ve svém životě(náboženství,lásku,život samotný)nakonec dospěla a pochopila,že zatímco se hnala do své malichernosti tak přesto pořád měla to obyčejné a jen to viděla jinýma očima.V tom se mi líbí podobenství každého člověka,který po něčem touží a nemusí nutně ztratit ideály, ale jen příjde na to,že ne vše je takové jak se na první pohled zdá. ()

Pierre

Kdybych s tebou šel na to budhistické cvičení, musel bych si oholit hlavu a být bos? Kterak Otis chodíl s Amélii. A nikoho jiného než Amélie (Audrey) a Otise (Eduarda)  ten film ani není. Amélie (Michele) hledá, Otis (Eduard) hledá zase ji...  Edouard je docela zábavný zjev, i v normálnější roli než Otis (:D). Milé dívky, milé dámy, milé ženy, i vy se tady máte, tedy na co těšit, tedy mějte dneska večer dveře tuze dobře uzavřeny. Audrey se u mě rovná Amélie, z toho se asi už oba nevymaníme, ale tady mi její postava Michele přišla napsaná skoro až protivně a od Amélie se určitě dost lišila.  Rozhodně na mě místami působila i otravně. Ale Audrey...ta má další ovečka....byla za mlada fakt kus a dokázala být i v otravnějším vydání  coby Michel místy rozverná, okouzlující  a sympaticky ztřeštěná,  (dost se mi třeba její  crazy gesta v pasáži se psíkem, nákupem a bývalým přítelem.) a udělat tak z některých momentů pořád příjemnou příjemnou, asi bych ji ani nechtěl vidět v nějaké vyloženě ,,normální´´ roli.  A ty kudrnaté vlasy ji vážně sekly.:D To jsem místy na Amélii i zapomněl.  Jinak to je těžký...   Podobně labilních toxických mladých lidi, neustále něco hledajících, nevědíc ani co jako hlavní hrdinka  bude po těch 20 letech od premiéry v mojí generaci  třeba ještě víc. Ale s tímhle filmem jsem měl problém, který pravda postupně trochu mizí. Zpracování mi zde původně přišlo spíše nezáživné a chaotické, místy spadající do ryzí slátaniny. Užíval jsem si jen pár svěltlejších momentů s autentickymi mladistvými rozhovory, ale nebylo jich tolik aby mi nepřišlo, že kromě Audrey (která ma navíc teda i krásné nohy....a už zas, budu nesmělý) a  jejich kudrnatých vlasů nemá tato zapadlá komedie (ne)komedie  ve výsledku tolik,. co nabídnout.  I když ani coby nesmělý,  neříkám, že tohle jsou věci , co by se mi nelíbily. Tak jsem si říkal, že ta třetí hvězda bude jenom za Audrey, a to ještě slabá. A řekl bych, že Audrey se nelíbila jenom mně, nýbrž i panu režisérovi a asi jenom proto něco takového natočil, kdyby to ovšem nebyla žena (:D).  Ale na konec si říkám, že v určitých jednotlivostech, detailech se mi to i celkem líbilo, některé momenty si rád vracím  a sledovat vztah těch dvou potrlých milenců v tomto téměř home videu v cvilním podání  mě místy vlastně baví,  (Na čtvrtém programu dávají Čelisti - budu tě držet za ruku, aby ses nebála) a byl tam potenciál, i to byl pro mě zase trochu jinačí filmový zážitek ně ostatní, ale život ani tento film není jenom sladký a  některé ostatní manýry Michéle byly vážně otravné a potřebovaly v tomto (až na Otise) ženském filmu větší odstup (?). Tyjo, kdyby mi někdo zakazoval otevírat ledničku, kvůli nějakému šabatu (?), tak by to mohlo brzo smrdět policíí (nechal bych se brutálně přeprat.:D), i kdyby vypadal jako Audrey.  Nebo je jediný člověk, kterému bych to klidně dovolil?  Každopádně prostředek filmu, kdy se z toho začal klubat docela netypický romantický (nebo spíše vztahový film) postavený na přejímání náboženství se mi ve výsledku docela dost líbí a dal bych mu i čtyři hvězdy. V této časti je i několik hezkých intímních scén, do děje děje se zapojí i Edoaurdova rodina,  Audrey a Edouard se v této části skvěle doplňují a pomalu se tam rodí fakt zajímavá dvojice. Ale tohle prostě bohužel není úplně normální film, takže místo toho aby se vztah budoval dál, tak paní režisérka na posledních 25 minut zase přepne a postavy zase zblbnou a stane se z toho úplná  pitomost. Velká škoda. Každopádně totální nevypointování (to se opravdu jen tak nevidí.:D) s příslibem pokračování už je opravdu gól. Nóoo, pokračování už bych tady fakt vidět nemusééél, možná bych radši ocenil ještě více lidskosti u jednoho filmu, protože třeba v té závěrečné scéně už je snad otravná i samotná Audrey a takhle se nechat oblbovat...no, nevím. Já jsem na jedné straně trochu naštvaný (hlavně kvůli závěru), ale jinak se mi to spíš líbilo než nelíbilo, hlavně prostředek byl dobrej. Škoda konce... Filmový podzim nepokračuje tak špatně... AKTUALIZACE 2023: Ve výsledku se mi ten film nakonec začal docela líbit, možná jako takové neznamé guity pleasure.:o Ale je to docela originání vztahový film formou i obsahem, Audrey T. je zde obličejem a hlasem naprosto božská (byť jinak místy protivná) a zase na oplátku  Edouard super tápající ňouma, se kterým se dá docela snadno ztotožnit, takže se perfektně doplňují. Vlastně jediné, co mi to kazí je ten totálně  nesmyslný obrat ke konci. Ale vzhledem k mizernému hodnocení nemám problém kapánek nadhodnocovat. P.S. Mám první koment v tomto desetiletí! Jsem docela zvědavý, jestli se ještě někdo někdy přidá. PP.S () (méně) (více)

Damiel

Takhle to dopadne, když scénárista nemá při psaní příběhu v hlavě pointu: furt to někam ubíhá, ale postrádá to jakýkoliv smysl a rafinovanost, až to skončí závěrečnými titulky. ()

Skip

Paranoidně uvažující Žid François mě opravdu bavil a neskutečně štval zároveň. Jinak se ale tenhle film o hledání a tápání, v co věřit a koho milovat, zrovna dvakrát nepovedl. ()

Aleee89

Tak zprvu musím říct, že film jsem si představovala trochu jinak a taky, že Audrey jsem nikdy v žádném filmu neviděla, až teď. A jelikož se o ní pořád mluvilo v souvislosti se Šifrou mistra Leonarda, představovala jsem si ji ve filmu trochu jinak. Ze začátku mě film docela bavil a tápání postavy Audrey mi připadalo celkem zajímavé, ale postupem času mě film začínal nudit čím dál více a připadal mi více a více divnější... ()