Bůh je velký - já ne

• Francie

Dieu est grand, je suis toute petite

On je veľký, ja som maličká

Komedie / Romantický

Francie, 2001, 100 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $73,181Tržby Celosvetovo $1,920,000(31.5.2009)

• kleopatra

Ne všechno, v čem se objeví Audrey Tautou, je klenot. Tahle slátanina o děvence, která se nemůže rozhodnout, jakého chce chlapa a kterého bude uctívat boha, je toho dokladem.(28.7.2004)

• gouryella

Podivný film a náboženském a milostném tápaní. Bez hlavy a paty.(21.9.2003)

• hirnlego

Velmi otravná nuda.(12.3.2007)

Nebýt toho, že hlavní postavu hraje vždy okouzlující Audrey Tautou, byla by to jen nezajímavá historka o paličaté holce, která neví co chce. Přesto si radši znovu pusťte Amélii.(5.11.2003)

• molotov

Tohle je fakt blbej film. Nejhorší na tom je, že jsem si po shlédnutí Amélie myslel, že bude fajn a nalákal jsem na něj dva kamarády, kteří do kina vůbec nechodí a od tý doby v kině nebyly. A to jsou to již tři roky.(27.4.2004)

Člověk hlavně nesmí čekat velkou věc, jakou byla předcházející Amélie z Montmartru (pak si totiž pořídí obrovské zklamání z Bůh je velký, já ne). Takže pokud se úmyslně vyhnu jakémukoli srovnávání, tak film má docela zajímavý námět o neustálém experimentování s náboženstvími, která si hrdinka volí podle to s kým zrovna chodí. Ano, to zní jako dost vážné téma, ale celkový způsob vyjádření příběhu má jakousi zvláštní ironii. Největší část je věnována judaismu. Ten je tu se svými tradicemi, zvyky a rituály představen víceméně přesně. Takže by se dalo říct, že film má i jakýsi osvětový přínos.(13.10.2003)

• Rex Mundi

Chaotické, priznám sa, že som nedopozerala...pretože ma pri tomto filme nič nedržalo. Po veľmi krátkom čase ma úplne prestalo zaujímať, ako to vlastne dopadne. Ako náprotivok Audrey Tautou nudiacej odporúčam Audrey Tautou posadnutú v Ľúbi ma, neľúbi ma.(12.4.2005)

• ripo

Film sa tvári byť moderný, rýchly, so zaujímavým strihom. Ale je nudný, nezáživný so scénami, ktoré v danom momente nič nevravia. A nevypovedia ani do konca filmu.(10.3.2003)

Krásný film , který jsem viděla ještě dřív než slavnou Amélii. Audrey měnící své náboženství je vážně skvělá.(23.11.2007)

• WANDRWALL

Mám rád fr. filmy zhruba do roku 1990. Jak říká i Delon, pak došlo k úpadku jeho kouzla. Ano, i tenhle film patří svou kvalitou o tři čtyři patra níže, než tomu bylo dříve.(17.5.2011)

• Anderton

Audrey Tatou dokáže byť rovnako sympatická a krásna, ako otravná a brutálne lezúca na nervy. V tomto filme je bohužial skoro po celý čas to druhé. Môže zato scenár, ktorý nám chce niečo o jej postave a zmätkoch v hlave povedať, lenže to, čo sa jej v nej odohráva, by bolo pre mňa mementom, že si mám od nej držať odstup. Rovnako ako od filmu, kde je takáto postava hlavná. Film mi prišiel úplne zbytočne nasadený do kín na základe úspechu Amélie, ktorá bola natočená o niečo neskôr.(13.1.2013)

• 902 10

clovek by ocekaval, ze film o fotomodelce, ktera hleda sama sebe pomoci kazdomesicniho stridani nabozenstvi muze byt docela zabava. neni. buh je velky - ja ne je naprosto fadni, nudna a nezajimava slatanina (ze by francouzska skola?), urcena jen odvaznym fanouskum tautou.(12.7.2006)

• Martinibaby

Promiň Audrey, ale věř mi žes byla opravdu jediným důvodem, proč jsem to v půlce nevypla. Film bych rozhodně neřadila do komedií, děj by se dal vystihnout v půl hodině, ne v hodině a půl. Zbytek je prostě nuda.(21.3.2010)

• ivishka

Určitou chvíli mě tato slátanina zvráceně bavila.Měla jsem pocit,že jsem se octla ve světě mladičké nádherné modelky Michele a že to všechno bude zábava.Přesto,že mám od dob Amélie moc ráda Audrey Tatou tak mě tento film velice nepříjemně zaskočil.Ne Audrey samotná ta byla skvěle roztomilá,nepříčetná,rozjívená,nejistá,sexy(a díky ní jsem ten podivný snímek nevypla)...prostě všechno co obnášela její role naivní dívky - kterou jsem do konce filmu nepochopila.Až ke konci po zdlouhavém trapném románku,který vedla s židovským Francoisem,který sám v úctyhodných 32letech netušil co chce - typický proutník - tak až k tomu konci jsem ji jaksi pochopila.Pochopila jsem,že Michele,která hledala něco strhujícího ve svém životě(náboženství,lásku,život samotný)nakonec dospěla a pochopila,že zatímco se hnala do své malichernosti tak přesto pořád měla to obyčejné a jen to viděla jinýma očima.V tom se mi líbí podobenství každého člověka,který po něčem touží a nemusí nutně ztratit ideály, ale jen příjde na to,že ne vše je takové jak se na první pohled zdá.(22.7.2012)

• Cimr

Jeden z největších aspirantů na nejnudnější film, co jsem kdy viděl. Ačkoliv trvá něco kolem hodiny a půl, vsadím se, že se vám to povleče jako nikdy. Film totiž nemá absolutně žádný děj. Nikomu nemůžete držet palce a vlastně ani není proč, protože se tam vážně NIC neděje. Nějaká holka zkouší jestli není buddhistka, pak jestli není židovka, zároveň se neustále rozchází a zase sbližuje s nějakým divným chlápkem... Nebýt osobního zařeknutí, že uvidím všechny filmy s Audrey Tautou, nejspíš bych to vypl po čtvrt hodině (což v přepočtu na normální čas odpovídá asi dvěma hodinám).(10.11.2006)

• Damiel

Takhle to dopadne, když scénárista nemá při psaní příběhu v hlavě pointu: furt to někam ubíhá, ale postrádá to jakýkoliv smysl a rafinovanost, až to skončí závěrečnými titulky.(25.5.2006)

Tak zprvu musím říct, že film jsem si představovala trochu jinak a taky, že Audrey jsem nikdy v žádném filmu neviděla, až teď. A jelikož se o ní pořád mluvilo v souvislosti se Šifrou mistra Leonarda, představovala jsem si ji ve filmu trochu jinak. Ze začátku mě film docela bavil a tápání postavy Audrey mi připadalo celkem zajímavé, ale postupem času mě film začínal nudit čím dál více a připadal mi více a více divnější...(26.6.2013)

Paranoidně uvažující Žid François mě opravdu bavil a neskutečně štval zároveň. Jinak se ale tenhle film o hledání a tápání, v co věřit a koho milovat, zrovna dvakrát nepovedl.(19.3.2007)

• otík

Prapodivná romance s nijak zvlášť oslňující Audrey Tautou v roli dívky zmatené vlastními city a názory. Docela slušný guláš umíchaný po jakémsi intelektuálním receptu. Děkuji, ale vícekrát ne.(7.12.2006)

• OHI

NUDA, NUDA, NUDA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pokus o zábavné zpracování hledání smyslu života. ** pro Audrey...(6.5.2003)

<< předchozí 1 2 3