Jízda na hraně (festivalový název)

The Crash Reel

Účinkují:

Rory Bushfield

Julian Cautherley

Pedro Kos

Takýto príbeh (s takým protagonistom, takou rodinou, presahom - aj na samotné extrémne športy aj smerom k pacientom s postihnutím mozgu aj smerom k rodine) by hocikto mohol vymýšľať a nebol by taký dobrý a uveriteľný, keby sa naozaj nestal. Skvelé lavírovanie (ako na hrane snowboardu) medzi športovým dokumentom, rodinným filmom, portrétom, bojom o prežitie, o ceste späť do života... To, že Kevinov otec fúka sklo, že má brata s downom, že počas natáčania zahynula Sarah Burke, tie výpovede K.P-ho kamarátov po jeho návrate - film je plný naozaj silných scén. Takto si predstavujem kvalitný, mainstreamový americký dokument.(8.10.2014)

Wooow I'm speechless! Uzasny dokument o Kevinu Pearsovi, ktery dokázal az neskutecne dobre skloubit vice temat do jednoho a ono to funguje...dokument priblizi zivot vrcholoveho snowboardingu kde se ukazuje ze pro ty jezdce je to vlastne droga a pripadne ukonceni neprichazi u mnohych ani v uvahu. Pokud bych to mel shrnout tak je to Emocemi narvany dokument ochuceny o mnoho uzasnych zaberu z hor a velice dobre pasujici soundtrack! Po shlednuti jsem jinak nez 5* dat nemohl, doporucuju kazdemu kdo se dokaze pul hodniny kochat nad freestylovymi zabery z hor, nebo jen tak ho zajima jak jedna vterinova chyba dokaze obratit cely zivot naruby. Uzasne!(6.6.2014)

Odvrácená strana extrémních sportů v docela silný story jednoho osudovýho držkopádu a jeho následků. Před lety jsem po úrazu sám zažil ten pocit, kdy ti mozek nefunguje jak má a ty si to uvědomuješ, bojoval s tím přes měsíc a bylo to krajně nepříjemný. Pořád jsem ale zastáncem neomezení v otázkách velikosti rampy, tvrdých hitů v hokeji a podobně - jsi profesionál, děláš sport pro (mimojiné) sledovanost a prostě riskuješ z vlastního rozhodnutí. Dojemný bylo vidět tak solidní rodinný zázemí a mínus tu snad jediný - nepřišlo mi úplně fér tak rýpat do Shauna Whitea, ale budiž.(17.5.2018)

Prvoradým predpokladom pre zaujímavý dokument je vždy námet, no a v tomto prípade bol naozaj úctyhodný v podobe sledovania osudu talentovaného snowboardistu Kevina Pearca. Ešte dobre si pamätám na to, keď som pred Olympiádou 2010 čítal o tom, čo sa Kevinovi stalo. No nevenoval som tomu nejakú veľkú pozornosť, keďže trpké pády a vážne zranenia k extrémnym športom jednoducho patria. No pri sledovaní tohto dokumentu ma normálne až zamrazilo, keď som videl čo všetko nasledovalo po Kevinovej tragédii - no koniec koncov, práve to že sa mu podarilo vrátiť do normálneho života sa dá považovať za najväčšie víťazstvo. Sarah Burke také šťastie veru nemala... Naozaj vynikajúco spracovaný dokument, ktorý nie je len o snowboardingu ako takom, ale najmä o rizikách, ktoré so sebou prináša ten neustály športový hon za zlepšovaním a dokonalosťou.(17.7.2014)

Úžasný dokument, který chytne za srdce, ukazující že jedno (byť i v tu chvíli ne špatné rozhodnutí) změní člověku život od základů. Život bohužel není počítačová hra, kde by se dalo vrátit v čase a zkusit to znovu a jinak. Kevin byl a je jistě úžasný člověk, který se v rámci možností dokázal vyrovnat s něčím, s čím by si většina z nás možná nikdy neporadila. Myslím, že tento dokument je pro něj úžasnou poctou. A to nejen pro něj, ale i pro všechny ostatní, kteří se potýkají s podobným problémem.(24.7.2015)