Návrat vraždících bestií

Billy Jett

Kostýmy:

Lauren Morelli
  • TERRORDROME

Neveril by som že niekedy uvidím pokračovanie zabudnutého béčkového hororu z 50-tych rokov o zmutovaných vraždiacich piskoroch ( ešte mám niekde to DVD ). Niekoho to však evidentne napadlo a dokonca to dotiahol do štádia kompletnej realizácie. Kvalitou to nie je o nič moc lepšie než ten pôvodný film, akurát je zlý spôsobom typickým pre nové tisícročie. Tam kde boli predtým onými beštiami maskované psy s parochňou, sú dnes digitálne animácie a sú tak otrasné až to vyzerá ako by sa pri interakcii s čímkoľvek chceli oddeliť od zbytku obrazu a prehrýzť skrz televízor. Čo robí film relatívne znesiteľným je štylizácia do priblblej komédie, takže je to miestami aj vtipné, hlavne pri natáčaní reality show s omámeným hadom na šnúrke. Plus hlášky starého kapitána čo sa vracia na ostrov po rokoch od prvého stretnutia s piskormi, tentoraz ovládanými šialencom s píšťalkou. Príšerne spracovaný nezmysel ktorému trocha úprimne stupídneho humoru vydupalo jednu hviezdičku.(16.4.2017)

• Martrix

Nechtělo se mi spát a tak jsem si tak blikal programy a hledal u čeho bych chvilku pobyl....nároky jsem vysoké neměl, takže film s názevem Návrat vraždících bestií sice sliboval dost ubohou podívanou...ale někdy to prostě nevadí. Jenže...zmutovaní a krvelační rejsci??!!! To už ani není sranda! Triky ... podle mě by lepší zvládli žáci místní ZŠ za pomocí ruliček od záchodového papíru a lepidla. Koukat na něco takového...dát něčemu takovému jednu, nebo dvě hvězdy...nechápu.(2.11.2014)

Pokud vnímám hodnocení u snímků podobného typu jako vyjádření množství zábavy, kterou mi jejich nekvalita dopřeje, nikoli jako odraz nějaké opravdové filmařské kvality, pak pro mě představuje Return of Attacking Shrews takřka ideálního představitele. Veškeré pokleslé atributy jsou tu dotaženy ad absurdum: blonďatá slečna je monstrózně tupá, padouch, stylová variace na Krysaře z Hamelnu, šílený až běda, triky na úrovni Birdemic, chování postav svou hloupostí a schopností ignorovat veškeré dění až takřka bolí, režisér bojuje se svou hlavní hvězdou o to, kdo z nich bude sebestřednější, s logikou si to hlavu neláme, humor atakuje veškeré roviny trapnosti (i když úrovně legendární The Underground Comedy Movie to zdalekla nedosahuje), v ultimátním závěrečném souboji se pak utkají dva geronti snažící se o ránu pěstí. Takhle bych mohl pokračovat ještě dlouho, samotné natáčení reality-show ve filmu navíc představuje vtipný komentář k tvorbě současných pořadů či možná přímo sarkastický posměch tvůrců snímku ze sama sebe. Kdyby se tvůrci nebáli a zapracovali výrazněji i odhalování ženských těl, podstatnou to položku každého patřičně špatného filmu, pak bych snad neváhal jít i na maximum.(21.8.2017)

• Campbell

Tak přes 50 let trvalo než vzniklo pokračování hodně zábavného béčka Killer shrews, u nás dost debilně pojmenovaný Vraždící bestie. Film se připravoval poměrně dlouho což je docela s podivem vzhledem k jeho kvalitám. Sice jsem se párkrát zasmál ale celkově to je slabota. Film přidává humor který je celkem obstojný, tedy on je dost jednoduchý ale sem tam jsem se zasmál, stejně jako efektům které jsou hodně slabé. Co naopak potěšilo byly ty flashbacky do prvního filmu a pár odkazů, to bylo sympatické. Nicméně si myslím že režie se měl ujat někdo jiný, jistě tohle nemůže být v žádném případě ačková produkce ale třeba Olen Ray by mě celkem potěšil nebo i Gary Jones. Latshaw má za sebou spíše podprůměrné kousky.(6.10.2013)

Jedničku jsem neviděl, ale dvojka se mi celkem líbila. Vraždící potvory vypadaly zajímavě a krve tu bylo taky dost. Jediné co mi vadilo bylo to že to řízli nějakou americkou komedií a tím pádem tam byly strašně pitomé postavy (jak v amerických komediích bývá zvykem), sice jich většinu ty potvory sežraly ale jinak to kazilo dojem z jinak zajímavého filmu. Aktualizace: Od té doby co jsem psal tento koment, jsem viděl už i první díl a ten byl přeci jen mnohem lepší.(2.11.2014)