Externí recenze k filmu (15)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ***

  "Ti, kdo očekávali, že Clint Eastwood, který má blízko k republikánům, z něj udělá nástroj nebo ospravedlnění válečné propagandy, budou zklamáni. Režisér pouze přibližuje, jak uvažují lidé, kteří se dávají do služeb americké armády a působí ve válečných misích." (více)

 • CinemaView.sk (Michal Klembara) ****

  "Aj keď scény z civilného života doma v Spojených štátoch medzi rotáciami a po ukončení vojenskej kariéry majú menší priestor ako Irak, sú vo filme dôležitejšie. Americký ostreľovač je práve o problémoch vojakov vrátiť sa domov, k rodine. Tam si zrazu nevedia, čo počať a návrat na front sa tak…" (více)

 • FandimeFilmu.cz (Jaroslav Mrázek) **

  "Nakonec se potvrdily nejčernější prognózy, neboť zatím poslední počin čtyřiaosmdesátiletého režiséra není opravdu ničím jiným než propagandistickým, manipulativním a dekontextualizovaným škvárem, v němž scenárista Jason Dean Hall opakovaně tahá diváky za fusekli." (více)

 • Filmpress.sk (Emília Kincelová)

  "Americký ostreľovač odkrýva na jednej strane tie najtienistejšie momenty vojnových konfliktov, na druhej je zasa psychologickou sondou do duše človeka pre mnohých neomylného, no v podstate zraniteľného a rozpolteného. Predvídať, ako to dopadne na rozdávaní Oscarov v noci z 22. na 23. februára je…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ****

  "Americký sniper se věnuje zásadnímu období života jednoho muže a vypráví o jeho dramatu a jeho činech, aniž by ho přitom glorifikoval (až na přehnaný závěr) a používal jako propagandistický nástroj. Většinou ani nepůsobí dojmem přikrášlování některých konkrétních momentů až do té míry, kdy by…" (více)

 • Fullmoonzine.cz ****

  "Americký sniper není propaganda, je to jen film o člověku, který bránil to, o čem si myslel, že je správné. Jde o povedený snímek, ne proto, co hlásá, ale proto, jak je natočený. Celkově 7/10 a to hlavně kvůli nechuti vůči americké politice, kterou paradoxně téměř nezastupuje. Yes, sir." (více)

 • Generace21.cz (Jana Leichterová) **

  "A pak si řeknete, že je vám vlastně toho opravdového Chrise Kylea hrozně líto. Protože takového troubu z vás ve filmu můžou udělat jenom Američani. Dovolím si zde citovat skotského komika Frankieho Boyleho, který na adresu Amerického snipera poznamenal: „Nejenže Amerika vtrhne do vaší země a zabije…" (více)

 • Kult.cz (Pavel Růžička) ***

  "Ani Eastwood si ovšem neodpustil (nebo nedovolil odpustit) povinné prvky (pohřeb se státními poctami a zejména trapné setkání s invalidou) posilující národní cítění. Hlasuju pro východní střih!" (více)

 • Kulturissimo.cz (Daniel Storch) ***

  "Co do formy celkově je Americký sniper pastvou pro oko a patří do první kinematografické ligy. Jen jako by mu tak trochu chyběla duše nebo alespoň touha jakkoli vyčnívat, odlišit se a být svůj." (více)

 • Lidovky.cz (Marcel Kabát)

  "Ten měkký pohled spojuje filmového Chrise Kylea s jinou slavnou armádní postavou, odhodlanou bojovat do roztrhání těla. Ta sice vystupuje v humoristickém románu, ale vyrostla ze stejně nelítostné a velmi skutečné válečné vřavy. Haškův Švejk je také výsledkem snahy vykreslit, jak by vypadal voják,…" (více)

 • MovieScreen.cz (Marek Koutesh) ***

  "Tónu filmu určitě nepomáhá Kyleova zaslepenost, jinak řečeno nevyjasněná a strohá motivovanost, s jakou se do války žene. Kyle je náchylný k vlivu masových médií – reportáž o útocích na americkou ambasádu ho donutí narukovat a zprávy z 11. září 2001 sleduje rozerván a odhodlán okamžitě opustit svou…" (více)

 • MovieZone.cz (Václav Rybář) ***

  "Tady se nabízí ono na pohled přestřelené srovnání s druhým Rambem - zjednodušená optika hlavního hrdiny si nijak nezadá se Stalloneovou průhlednou agitkou. Neprůstřelný je nejen on, ale i jeho vidění válečného konfliktu a rozdělení na hodné a zlé, na kovboje a atentátníky. Bradley Cooper Eastwoodův…" (více)

 • NaFilmu.cz (Jaroslav Thraumb) ****

  "Film roku? Mohl jím být, ambice i kvality by na to měl. Bohužel jím není, je ale filmem, který je nutno vidět, jak pro jeho filmové kvality (i když nikoli bezchybné), tak pro jeho informativní charakter a historicky vypovídací hodnotu, a to i přesto že už dávno víme, že Al-Kajda nebyl zdaleka ten…" (více)

 • TotalFilm.cz (Martin Staněk) ****

  "Pochvala pro režiséra Clinta Eastwooda. Ač v pokročilém věku, stále to má v hlavě srovnané. Natočil vyrovnané drama bez zbytečného patosu a přehnaného patriotismu. Bradley Cooper připomněl, že opravdu hrát umí. Filmařsky je novinka oceněná oscarem za střih zvuku na špičkové úrovni." (více)

 • ČervenýKoberec.cz ****

  "Solidně odvyprávěný příběh, ale napětí, smutek nebo jiné silnější emoce v nás vyvolat nezvládne. Na to, o jak závažné téma se jedná, je absence více pohledů na věc absurdní. Zaslepeně předložený osud "pravého amerického hrdiny", jehož pochybná motivace stát se sniperem zvedla vlnu kontroverze a…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace