Externí recenze k filmu (15)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ***

  "Ti, kdo očekávali, že Clint Eastwood, který má blízko k republikánům, z něj udělá nástroj nebo ospravedlnění válečné propagandy, budou zklamáni. Režisér pouze přibližuje, jak uvažují lidé, kteří se dávají do služeb americké armády a působí ve válečných misích." (více)

 • CinemaView.sk (Michal Klembara) ****

  "Aj keď scény z civilného života doma v Spojených štátoch medzi rotáciami a po ukončení vojenskej kariéry majú menší priestor ako Irak, sú vo filme dôležitejšie. Americký ostreľovač je práve o problémoch vojakov vrátiť sa domov, k rodine. Tam si zrazu nevedia, čo počať a návrat na front sa tak…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz ****

  "Solidně odvyprávěný příběh, ale napětí, smutek nebo jiné silnější emoce v nás vyvolat nezvládne. Na to, o jak závažné téma se jedná, je absence více pohledů na věc absurdní. Zaslepeně předložený osud "pravého amerického hrdiny", jehož pochybná motivace stát se sniperem zvedla vlnu kontroverze a…" (více)

 • FandimeFilmu.cz (Jaroslav Mrázek) **

  "Nakonec se potvrdily nejčernější prognózy, neboť zatím poslední počin čtyřiaosmdesátiletého režiséra není opravdu ničím jiným než propagandistickým, manipulativním a dekontextualizovaným škvárem, v němž scenárista Jason Dean Hall opakovaně tahá diváky za fusekli." (více)

 • Filmpress.sk (Emília Kincelová)

  "Americký ostreľovač odkrýva na jednej strane tie najtienistejšie momenty vojnových konfliktov, na druhej je zasa psychologickou sondou do duše človeka pre mnohých neomylného, no v podstate zraniteľného a rozpolteného. Predvídať, ako to dopadne na rozdávaní Oscarov v noci z 22. na 23. februára je…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ****

  "Americký sniper se věnuje zásadnímu období života jednoho muže a vypráví o jeho dramatu a jeho činech, aniž by ho přitom glorifikoval (až na přehnaný závěr) a používal jako propagandistický nástroj. Většinou ani nepůsobí dojmem přikrášlování některých konkrétních momentů až do té míry, kdy by…" (více)

 • Fullmoonzine.cz ****

  "Americký sniper není propaganda, je to jen film o člověku, který bránil to, o čem si myslel, že je správné. Jde o povedený snímek, ne proto, co hlásá, ale proto, jak je natočený. Celkově 7/10 a to hlavně kvůli nechuti vůči americké politice, kterou paradoxně téměř nezastupuje. Yes, sir." (více)

 • Generace21.cz (Jana Leichterová) **

  "A pak si řeknete, že je vám vlastně toho opravdového Chrise Kylea hrozně líto. Protože takového troubu z vás ve filmu můžou udělat jenom Američani. Dovolím si zde citovat skotského komika Frankieho Boyleho, který na adresu Amerického snipera poznamenal: „Nejenže Amerika vtrhne do vaší země a zabije…" (více)

 • Kult.cz (Pavel Růžička) ***

  "Ani Eastwood si ovšem neodpustil (nebo nedovolil odpustit) povinné prvky (pohřeb se státními poctami a zejména trapné setkání s invalidou) posilující národní cítění. Hlasuju pro východní střih!" (více)

 • Kulturissimo.cz (Daniel Storch) ***

  "Co do formy celkově je Americký sniper pastvou pro oko a patří do první kinematografické ligy. Jen jako by mu tak trochu chyběla duše nebo alespoň touha jakkoli vyčnívat, odlišit se a být svůj." (více)

 • Lidovky.cz (Marcel Kabát)

  "Ten měkký pohled spojuje filmového Chrise Kylea s jinou slavnou armádní postavou, odhodlanou bojovat do roztrhání těla. Ta sice vystupuje v humoristickém románu, ale vyrostla ze stejně nelítostné a velmi skutečné válečné vřavy. Haškův Švejk je také výsledkem snahy vykreslit, jak by vypadal voják,…" (více)

 • MovieScreen.cz (Marek Koutesh) ***

  "Tónu filmu určitě nepomáhá Kyleova zaslepenost, jinak řečeno nevyjasněná a strohá motivovanost, s jakou se do války žene. Kyle je náchylný k vlivu masových médií – reportáž o útocích na americkou ambasádu ho donutí narukovat a zprávy z 11. září 2001 sleduje rozerván a odhodlán okamžitě opustit svou…" (více)

 • MovieZone.cz (Václav Rybář) ***

  "Tady se nabízí ono na pohled přestřelené srovnání s druhým Rambem - zjednodušená optika hlavního hrdiny si nijak nezadá se Stalloneovou průhlednou agitkou. Neprůstřelný je nejen on, ale i jeho vidění válečného konfliktu a rozdělení na hodné a zlé, na kovboje a atentátníky. Bradley Cooper Eastwoodův…" (více)

 • NaFilmu.cz (Jaroslav Thraumb) ****

  "Film roku? Mohl jím být, ambice i kvality by na to měl. Bohužel jím není, je ale filmem, který je nutno vidět, jak pro jeho filmové kvality (i když nikoli bezchybné), tak pro jeho informativní charakter a historicky vypovídací hodnotu, a to i přesto že už dávno víme, že Al-Kajda nebyl zdaleka ten…" (více)

 • TotalFilm.cz (Martin Staněk) ****

  "Pochvala pro režiséra Clinta Eastwooda. Ač v pokročilém věku, stále to má v hlavě srovnané. Natočil vyrovnané drama bez zbytečného patosu a přehnaného patriotismu. Bradley Cooper připomněl, že opravdu hrát umí. Filmařsky je novinka oceněná oscarem za střih zvuku na špičkové úrovni." (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace