Zkáza planety Země

Sci-Fi

USA, 2013, 87 min

Thunder Levin

Thunder Levin

Překvapivě decentní scifáč od Azyláků, který nemá naprosto nic společnýho s Shyamamalonovu After Earth. Na to, že film stál milion dolarů, zaslouží si tvůrci pochvalu. Ačkoliv se film odehrává celý v lese, nepůsobí až tak moc levně. Především kamera je skvělá. Digitální obraz má v HD nádherně syté barvy a potěší i letecké záběry džungle. Triky nejsou na podobný typ filmu zlé. Dokonce i interakce mezi lidmi a počítačovými potvorami je na solidní úrovni. Herci v pohodě. Paul i Grieco jsou profíci, který odříkají i ty hloupější dialogy s kamenným ksichtem. Trochu zamrzí zbytečně vykradená pointa z filmové Planety opic. Celkově má film takovou příjemně naivní atmosféru sci-fi filmů z 50. let. Jasně, není to nějaký zázrak, ale pokud má někdo v lásce podobné brakové sci-fi, může pochodit i hůř. V porovnání se stejnou váhovou kategorií od Jima Wynorskiho nebo Freda Olena Raye, vítěží AE na plné čáře. Na Azyláky rozhodně nadprůměr.(10.10.2014)

• mosnak

Asylum a jeho další "kvalitní" příspěvěk do světa kinematografie. Vesmír - blízká budoucnost - zelená holka - borci v maskáčích - prales - hrozné efekty - děsný příběh (prostě takový zelený Avatar?)! Otázka zní pro jsem se rozhodl,že si tenhle snímek stáhnout? Od Asylum jsem nedávno viděl film Pavouci 3D (ano byla to sračka,ale né na odpad, takže jsem doufal v něco podobného - OMYL! ) - 1%(30.5.2013)

• Campbell

Tak po dlouhé době dávám filmu od Asylumu 1*. Jediné jeho plus je to že to vypadá že se k tomu samo Asylum moc nehlásí a i na Syfy to proběhlo bez povšimnutí. Tvůrcům bylo pravděpodobně jasné že tohle bude špatné už od začátku. Levné efekty navíc film hodně sráží, nevadily by mi ale tady to vypadá občas jako kdyby si tvůrci dělaly srandu. Příběh je okoukaný a 100x opakovaný, herci nehrají ale přehrávají a Grieco je fakt strašnej. Hodně špatnej film, bez špetky šance na úspěch.(26.7.2013)

• Ainy

To nemá snad ani cenu komentovat. :-) Nějak ta bedna zůstala zapnutá, když jsem se zabrala do malování. Jakmile jsem si uvědomila, co vlastně poslouchám, řekla jsem si, že budu tvrďák a dám to! Haha ... Neskutečná hovadina tohleto. :-)(23.2.2017)

• Wacoslav1

Kolikrát už tu něco takovýho bylo?! Boha jeho už se na to v tom Asyláči fakt vyserte.10%(15.7.2014)