• Itálie

• slovenský

Western / Akční

Itálie / Španělsko, 1966, 88 min

Z hlediska dějin eurowesternu cynický a krajně provokativní průlom, jehož kasovní úspěch nepochybně těžil z jistého šoku, kam až je možno dále postupovat za zbořené mantinely morální cenzury. I v mnoha zemích na Západě (Švédsko, NSR) byl film dlouho promítán s vystřihanými nejbrutálnějšími pasážemi. Závěrečná absurdní scéna u kříže s vyřčenými slovy trinitární modlitby je pak vysloveně rouháním. Pokud hodnotím tento černý spaghetti jen jako l´art pour l´art, pak mu musím přiznat určité body (akčnost, hudba, ironie), ale z morálního hlediska je to úplný odpad a Corbucci se jeví jako prasák.(27.2.2011)

Absolútny kult s detstva... asi ten najväčší a najsilnejší. Tento film som videl najviac krát so všetkých na svete určite ho už nič neprekoná. Vždy keď si môj starý otec trocha vypil vždy sme si pustili Djanga a počúvali ho ako hovorí aké to bolo žiť v tých časoch. Franco Nero ako najdrsnejší pištolník, mexičania na jednej strane Kuklux klan na druhej a on medzi nimi, Ako decká sme sa často hrávali na Djanga s gulometom nezabudnuteľné spomienky :-)(29.1.2013)

Já osobně westerny nijak zvlášť nevyhledávám, i když pokud se to udělá dobře, rád se na nějaký kouknu. Django je v podstatě typická, nikterak převratná špagetovka, ve které se ale pár zajímavých momentů přesto najde. Tak předně mimořádné charisma Franca Nera je neoddiskutovatelné, i když na můj vkus si tady hraje až na moc velkého tvrďáka, což dokresluje i ta roztomile samoúčelná rakev, kterou táhne za sebou. Ale efektní to je. Pak tu máme tu jeho moc rychle střílející hračku, kterou když vytáhl poprvé, vylezlo ze mě jen „what the fuck?“ :-) A samozřejmě nesmím zapomenout na velmi působivou přestřelku na hřbitově a hlavně ten poslední záběr na v kříži zaklesnutý kolt se zakrvácenou rukojetí, kterýžto výjev se dostal na přebal. Celkově se ale jedná o tuctový western snažící se přiblížit leonovkám, i když marně. Ale viděl jsem už i horší kovbojky.(12.12.2010)

• Laxik

Takový metahipsterský western - střílečka, která se snažila být za každou cenu cool ještě než být cool za každou cenu začalo být cool. A co si budem povídat, forma je zvládnutá al dente, Franco Nero je charismatický až na půdu, obličejík Loredany Nusciakové vypadá jako anděly vytesaný do bezkazého mramoru a ta po víko ozbrojená rakev je prostě ikonická a nezapomenutelná. Plus to bahno, tuny a tuny bahna, bláta a bažin. Jenže ve skutečnosti není Django perfektním westernem ani omylem. Místo toho jde o povedenou neintencionální parodickou komedii napěchovanou planými prkennými plky a stupidně situovanými situacemi, kterým se prostě nedá nesmát. Jo a ta přemíra bahna, tu už jsem zmiňoval? Tak ta celoý ten pokus o drsný coolový (super)"hrdinský" western jen šperkuje.(22.9.2015)

• Maynard.

Ty krááávo, tak tohle byla pípčovina toho nejvyššího kalibru :o). Ještě teď se musím smát celýmu tomuhle filmu, kterej je tak debilní, až to není vůbec hezký :o). Nejvíc mě samozřejmě lákal název a fakt, že se Tarantino nechal volně inspirovat. Začátek byl výbornej, stejný titulky jako v Tarantýnově Djangu, stená hudba, až sem si říkal "no ty vole, tohle vypadá hodně dobře". No, ale pak začal film a mně nezbejvalo nic jinýho než se tlemit, co je to za bejkárnu. Asi nejvíc, když Django vytáhne z rakve "bezbolestnou" a začne tam kropit padouchy jak na střelnici. A voni né, aby se schovávali, voni mu jdou vstříc kulkám. No, tohle se jen tak nevidí. Doporučuju jako úchylnou komedii, nikoli jako klasickej špagety western :o).(18.11.2015)

• - Počas bitky v bare je v pozadí možné vidieť kameramana. (beso74)

• - Film obsahoval tolik násilí, že ve Velké Británii nedostal certifikát k promítání až do roku 1993, kdy získal statut R-18. V roce 2004 byl snížen na R-15. (Terva)

• - Kulomet, který používá Django (Franco Nero), je fiktivní, ovšem jeho podoba je zřetelně inspirována kulometem Maxim. (HectorHagman)