• Itálie

Western / Akční

Itálie / Španělsko, 1966, 88 min

Kdo by to byl řekl, že bude původní Django ještě stylovější než Tarantinův western? Možná se Corbucci až moc inspiroval Leoneho filmy, ale když sledujete, jak Django střílí kulometem do jižanskejch kovbojů za geniálního soundtracku, je vám to úplně jedno. Drsný, syrový a špinavý western, až mi to několikrát zkřivilo ústa v cynický úšklebek.(25.9.2014)

Absolútny kult s detstva... asi ten najväčší a najsilnejší. Tento film som videl najviac krát so všetkých na svete určite ho už nič neprekoná. Vždy keď si môj starý otec trocha vypil vždy sme si pustili Djanga a počúvali ho ako hovorí aké to bolo žiť v tých časoch. Franco Nero ako najdrsnejší pištolník, mexičania na jednej strane Kuklux klan na druhej a on medzi nimi, Ako decká sme sa často hrávali na Djanga s gulometom nezabudnuteľné spomienky :-)(29.1.2013)

Velice slušný a velmi realistický spaghetti western, od jednoho z jeho zakladatelů Sergia Corbucciho, Leoneho souputníka ale i trochu rivala. Nicméně u tohoto filmu, bych určitě vyzdvihl, jednak docela dobrý scénář, až nečekaně vyhrocené situace, tvrdost a syrovost, již zmíněnou realističnost, ale také skvělou hudbu, kameru, střih, tedy téměř vše, co by měl více než jen dobrý film obsahovat. Nemá cenu se tu více rozepisovat, kdo jste viděli určitě mi dáte za pravdu. Prostě Franco Nero mě ve svém teprve druhém filmu, který jsem od něj z jeho začátků viděl, nezklamal. První jeho velká role (přímo ústřední), byla vynikající, řekl bych že herci přímo šitá na míru. Inu, abych to nějak ukončil. Franco jako vždy výborný a ještě něco k tomu. Poznámka pro život : nikdy nepodceňovat člověka-tuláka ze záhadným nákladem (materiálem)!(9.7.2006)

Prvni a posledni zaber jsou skvele. Zacatek i konec az neprijemne ovlivnuje co si clovek pomysli (hm, bohuzel prave nemam po ruce nic co by to prokazovalo)............................. Jak clovek tahnouci za sebou rakev, az do "poloviny" se okolo ni toci cely film, tak "obrazek ve spodu na obalce" jsou veci hodne zapamatovani (treba pro spisovatele...)...........................zajimavost: kuryr 3 pouziva "muz tahnouci rakev" v podobe "muz tahnouci se za autem"; v obou je pritomen motiv smrti; obe rakve skonci stejne (ne uplne ale to bych kazil kuryra)..................................(4.3.2009)

Já osobně westerny nijak zvlášť nevyhledávám, i když pokud se to udělá dobře, rád se na nějaký kouknu. Django je v podstatě typická, nikterak převratná špagetovka, ve které se ale pár zajímavých momentů přesto najde. Tak předně mimořádné charisma Franca Nera je neoddiskutovatelné, i když na můj vkus si tady hraje až na moc velkého tvrďáka, což dokresluje i ta roztomile samoúčelná rakev, kterou táhne za sebou. Ale efektní to je. Pak tu máme tu jeho moc rychle střílející hračku, kterou když vytáhl poprvé, vylezlo ze mě jen „what the fuck?“ :-) A samozřejmě nesmím zapomenout na velmi působivou přestřelku na hřbitově a hlavně ten poslední záběr na v kříži zaklesnutý kolt se zakrvácenou rukojetí, kterýžto výjev se dostal na přebal. Celkově se ale jedná o tuctový western snažící se přiblížit leonovkám, i když marně. Ale viděl jsem už i horší kovbojky.(12.12.2010)

• - Film mal stovky nasledovníkov vydávajúcich sa za pokračovania. Django v mene filmu bol často krát len kvôli profitu. V Nemecku to zašlo až tak ďaleko, že každý western s Francom Nerom mal odvtedy v nemeckom distribučnom názve meno Django. (beso74)

• - Spoiler: Počet mŕtvych vo filme je 138. (beso74)

• - Natáčení probíhalo ve španělské přírodní rezervaci Tor Caldara. Zbytek byl nafilmován ve studiu Elios v Římě. (Terva)