Josephine, báječná, a přesto svobodná

• Francie

Joséphine

Komedie / Romantický

Francie, 2013, 88 min

Bolo tu veľa scén, ktoré som nezožrala, proste také nepravdepodobnosti im neuverí nikto. Takže som občas privrela oči, lebo celé ma to fakt bavilo. Joséphine mi pripomínala jednu moju kamarátku, veľmi sa na ňu podobala a tiež jej práca mi pripomenula moju obľúbenú niekdajšiu prácu a dokonca aj môjho šéfa. Takže vytvorilo to vo mne príjemnú zmes spomienok a pocitov a spolu s nepredvídateľnými dejovými zvratmi to bolo veľmi príjemné osvieženie večera. Po filme Polibek fakt super zmena, za jeden večer som pozrela dva filmy a našťastie aspoň jeden z nich mi ulahodil. Dávam slabšie 4/5, lebo 3/5 je proste málo.(11.9.2015)

Francouzská variace na mladší (anebo to jen já stárnu?) Bridget Jonesovou se mi líbila. Sice ke konci už Joséphine docházel dech, ale celá ta úvodní část s výletem do Brazílie a sličným chirurgem Marcellem mě úplně dostala. Kdybych půlku filmu nemusela koukat na vycpaný (k tomuhle závěru jsem dospěla po osmdesáti minutách a různých úhlech a nasvícení) zadek titulní herečky, bylo by to lepší. A stejně tak si troufám tvrdit, že cílovou skupinu tohohle filmu nebude zajímat, že Joséphine nenosí do deště ani deštník, ani podprsenku.(16.9.2015)

• brumbrum

Film zacal debilne a pokracoval debilne. Rozhodujuci moment nastal, ked na scenu vstupil teply cernoch: presne toto tam este totiz chybalo k dokonalosti - k chybajucej pointe, primitivnemu pribehu, nehereckych nehercoch, imbecilnych dialogoch a dalsich kvalitach. Zastavene, vymazane, cista sracka. Presne na toto je vhodne si ponechat do kategoriu ODPAD :-D!(7.10.2015)

• studentice

Hvězdička za krásnou francouzštinu. Konec filmu od počátku předvídatelný, nevtipný, plno nereálných scén a především hlavní představitelka mi byla velmi nesympatická. Bylo mi za ní často velmi trapno. Těšila jsem se na francouzskou obdobu Bridget Jonesovou, ale Josephine ji nesahala ani po kotníky. Tohle se opravdu nepovedlo.(24.10.2015)

• Mitsouko

Odpad! Francúzska komédia, trapná od úplného začiatku. Biedne dialógy, herecké výkony pod bodom mrazu, zápletku by lepšie vymyslel môj senilný pes. A čo ten vycpaný zadok? To vážne? A ten teplý černoch??? I don't want to live on this planet anymore! Bože a teraz vidím, že ono to má aj pokračovanie :-O Joséphine s'arrondit (Jožka sa nám zaguľatila). Takže fest francúzska Bridget Jones'baby.(6.2.2017)