Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Stejně jako miliony lidí po celém světě, je i 40letý François Nouel fanouškem Tour de France. Většinu svého volného času tráví na kole, aby unikl zklamání každodenní existence. V práci ani doma však jeho nadšení nefandí. Syn si myslí, že je ztracený případ a žena ho považuje za zbabělce. Když pak den před jejich dovolenou zjistí, že se François dobrovolně přihlásil na práci na Tour, rozvod je na spadnutí. Cyklistický nadšenec se však nevzdává, a když potká Rémi Pletinckxe, bývalého sportovního manažera, rozhodne se splnit si svůj dětský sen: jet Tour de France. Závod začíná již druhý den. Když vyrazí nyní, jeden den před profesionály, mohl by se dostat do Paříže ještě před nimi. François odstartuje. Překážek je mnoho, ale jak je postupně překonává, získává si čím dál tím větší oblibu médií i diváků. Jen Žlutý trikot zuří. François musí být zastaven... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (63)

Fr 

všechny recenze uživatele

TOTO JE POPRVÉ V HISTORII TOUR DE FRANCE… /// Tour de France, šou, která musí pokračovat, i kdyby ….. - dyť víte. Tour je prostě fenomén a k její propagaci (nebo vytěžit na její oblibě?) může přispět i tahle (místy snad i lehce černá) cáklá komedie. ALLEZ FRANCOIS! Jestli máte rádi sportovní filmy a hlavně jestli máte před Tour úctu, tak na vás dejchne. Atmosférou. Příběh je možná vobyčejnej, ale cyklistickej Rocky si v něm plní svůj sen, což je (aspoň pro mě) hezký. (Možná ale dost prvoplánovaný...) Nevím totiž jak vy, ale já … (ne vole, nebudu potřebovat žádnou pilulku! Ne, ani to ne!) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu si prošlápnout (tak nějak vod televize) Tour de France. 2.) Miluju filmy s reklamou na českej výrobek! (tak to budeš mít orgáč!) 3.) Thx za titule ,,AlienDeLaMars“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"To je Váš karavan? Jste sponzorován cikánským králem?" Francouzi svou Tour zkrátka milují a tak vyslali na trať obyčejného chlápka, který jede den před pelotonem a pravidelně ničí čerstvě natřenou cílovou čáru. Ono to vypadá celkem originálně, ale kdo zná Josefa Zimovčáka, který ujel pár etap na vysokém historickém kole bez převodů, či tým Kick France, který zdolal celou Tour na koloběžkách, tak v tom nějakou zásadní pecku asi neuvidí. Možná ještě horší je skutečnost, že autoři příliš nepobrali zákonitosti současné cyklistiky a jezdci se proto chovají tak, jak by se možná chovali v době, kdy v cyklistice nešlo jenom o peníze. Abych však jen nehaněl, tak Francois je sympaťák, jeho kočovná holandská stáj se taky povedla a choleričnost hvězdného lídra Tony Agnela byla asi tím nejzábavnějším z celého filmu. ()

Reklama

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Napriek tomu, že mám filmy so športovou tématikou rád, nemôžem si pomôcť, no mňa tento svojsky podaný, francúzsko náučný snímok až tak nenadchol. Dokonca ani nijak mimoriadne nepobavil. Jedno sa však musí nechať, rovnako ako Američania, aj Francúzi vedia snívať svoj sen. Akurát, že v rukách nedržia samopaly, ale "cajgle". ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Ty frantíci jsou prostě blázinci, ale v tom nejlepším slova smyslu. Hlavní hrdina příběhu je chlápek, jakých běhá po planetě miliony, ničím nevyniká, život spíš v prdeli, ale snaží se ho nějak ustát a samozřejmě má v hlavě svůj velký sen. No a jak už to tak ve filmech bývá, právě o ten sen tady jde. Ze začátku jsem měl k Françoisovi neutrální vztah, ale jak příběh pokračoval, měl jsem ho víc a víc rád. A bylo to právě proto, že François nepůsobí jako filmovej hrdina, ale jako člověk z masa a kostí, jako jeden z nás. Z filmu jsem cítil i jemnou, ale o to trefnější kritiku zákulisí profesionální vrcholové cyklistiky. Vlastně vůbec jsem si občas říkal, co se stalo se sportem ? Pach peněz zvítezil na tolik, že ke sportu běžně patří doping, úplatky, vydírání, zákulisní jednání, boj o vysílací práva, jen jedna věc z něj pomalu vyprchává, prostá radost z toho že jsem něco dokázal, že jsem překonal sám sebe. To už v mnohých sportech vůbec nevidím. Krásný film, přiměřeně komediální, mírně kritický, z mnoha sympatickejma postavama (holandská rodinka forever ) je velmi příjemně koukatelný. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Zase jeden film, kde mně srdce zaplesalo. Ne není to vysloveně na vyskakování ze židle nad Tour de France, ale o jeden splněný sen jednoho staršího kluka, vlastně už táty velkého kluka. Já mu záviděla to nadšení, elán, výbornou kondičku a bylo by toho víc. Ne, neměl to jednoduché, setkal snad se všemi možnými situacemi, které ho buď nadchly a nebo naopak silně srážely k zemi. Já bych se v těch kopcích už dávno vykašlala na vítězný oblouk, ale on? Moc milý a příjemný film bez vulgarit s krásnými scenériemi jako bonusem. Konečně po dlouhé době pozitivní film, hladící duši. Bravo Laurente! ()

Galerie (24)

Zajímavosti (3)

  • Vo filme sa objavili aj legendy svetovej cestnej cyklistiky ako Laurent Jalabert a Bernard Hinault. Všimnúť si však možno aj slovenského jazdca Petra Sagana, ktorý v tom období jazdil v drese tímu Liquigas - Cannondale, ktorý bol, mimochodom, aj oficiálnym sponzorom filmu. Na tomto ročníku prvýkrát vyhral zelený dres. (Johnny.ARN)
  • Natáčanie filmu trvalo 4 mesiace 8 hodín denne, počas ktorých bol Clovis Cornillac (François Nouel) prakticky stále v sedle. Na samotnej Tour de France 2012 smeli filmári nakrúcať iba 10 dní, pričom scéna na legendárnom vrchu Tourmalete sa točila tri dni pred prejazdom pelotónu. (Johnny.ARN)

Související novinky

Nová přehlídka francouzského filmu v Praze

Nová přehlídka francouzského filmu v Praze

17.05.2014

Francouzská kinematografie oslovuje tradičně široké masy diváků, a tak se distribuční společnost Film Europe Media Company rozhodla zrealizovat festival Crème de la crème, kde slovenským divákům… (více)

Reklama

Reklama