poster

Pekelná jízda

 • Velká Británie

  Last Passenger

Akční / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 2013, 93 min

Režie:

Omid Nooshin

Scénář:

Omid Nooshin

Kamera:

Angus Hudson

Hudba:

Liam Bates

Střih:

Joe Walker

Scénografie:

Jon Bunker
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • SOLOM.
  **

  No tak tohle byla fakt „pekelná jízda“. Akční thriller bez pořádné atmosféry i napětí o mysteriózní vložce se nedá mluvit ani omylem. PROČ a KDO to udělal, se vlastně nedozvíme – jen jakási báchorka o tom, co se před lety stalo u jedné nehody. Postavy nikterak zajímavé, dabing toho malého spratka otřesný, jedna celkem pěkná herečka a vcelku snesitelný hlavní hrdina – to je tak vše. Jinak spíše podprůměrná podívaná, která mi velmi brzy vyšumí z hlavy a už si na ní ani nevzpomenu, natož abych se na to podíval někdy znovu…(31.3.2020)

 • mosnak
  **

  Tento film postrádá jedno zásadní PROČ! Proč se nějaký týpek zmocnil vlaku a jel neznámo kam. To se ve filmu nedovíte. Původní nápad nemusel být vůbec špatný, ale realizace stojí za prd. Divák čeká stále na "něco"... kdy už se konečně něco stane. A najednou? Konec... happyend jako prase, vdovec si najde bezva kost ve vlaku a jeho syn má konečně novou mamku. Je to slabé 38%(9.3.2014)

 • honajz
  **

  Hodně velké zklamání. Půl hodiny filmu uteče a my se pořád seznamujeme s lidmi ve vlaku, s některými zbytečně, a posléze člověk čeká nějakou větší záhadu, než jen jednoho vyšinutého mašinfíru, který si nevzal nejspíš prášky proti depresi. Ty triky jsou uvěřitelné, i jednání postav, ale chybělo tomu něco víc, nějaký zvrat, emoce, všichni vlastně byli celou dobu docela klidní a vymýšleli jen, jak se dostat ven. Do toho tu máme odbarvenou bloncku, polského dělníka v Londýně se zlatým srdcem a způsoby divocha (není to náhodou klišé? Navíc ho hraje Izraelec.) a pár dalších figurek jako podle šablony. Nevím, pořád jsem čekal, co z toho vypadne, nějaké doznění bych uvítal, ale jestli to bylo všechno, tak nic moc teda. Btw, proč si nevybral nějaký vlak s kratší tratí? A když nezastavoval, jak mu mohla stačit nafta?(4.10.2020)

 • zolo23
  *

  Ono je to tak, namiesto seriózneho akčného thrilleru, ktorý očakávate Vám režisér ponúkne akčnú konverzačku, pri ktorej Vám o chvíľu dôjde, že ste spustením tohto filmu urobili obrovskú chybu. Čo to malo znamenať? V thrilleri, kde hlavnou pointou má byť únos vlaku nejakým psychopatom, ktorého sotva uvidíte sa musíte celý čas pozerať na cestujúcich, ktorý sa zúfalo snažia zastaviť vlak....Kde bolo aspoň trošku vysvetlené "KTO" bol ten únosca a "ČO" vlastne chcel? Celý čas čakáte na nejaký scenáristický zvrat, alebo menšie prekvapenie, ktoré by aspoň z časti zachránilo celkový film. Nestalo sa a "Posledného pasažiera" som videl posledný krát.(27.8.2013)

 • LIVINGDEAD
  **

  Sympatické herecké obsazení, ale chybělo mi napětí, krev a hollywoodské efekty, které bývají v katastrofických filmech.Vlak obsadí psychopat, který chce zkoncovat se svým životem a napálit vlakem do zdi. Jenže v nočním vlaku je 6 cestujících, kteří začnou bojovat o svůj život. Docela se na to dalo dívat, ale do majtek jsem si štěstím necvrknul.(22.6.2013)

 • - Natáčení probíhalo převážně v anglickém studiu Pinewood a ve městě Shepperton. (Terva)

 • - Spoiler: Ve filmu zemřou 3 lidé. (SONY_)