Pekelná jízda

Joe Walker

Scénografie:

Jon Bunker
  • kaylin

Ve třetí třetině pak dochází k určitému zvratu a určitému průběhu, který ale vede jednoznačně k výsledku, který je zklamáním. Jako kdybyste sledovali celý film, ale pak byli o závěr ochuzeni. S gradací máte pocit, že přijde něco velkého, jenže to největší, co se zde stane, je tak nějak celkem obyčejné. Je to škoda. Z celkem zajímavého dramatu se stává obyčejný kousek, který se nakonec obešel bez nápadu.(13.12.2013)

• George Stobbart

Na prvý pohľad svieži thriller o skupinke cestujúcich, ktorí ostanú uväznení v idúcom londýnskom vlaku. Netušiac čo sa deje a aké plány má s nimi vodič, sa rútia bez zastávky vpred a snažia sa niečo vymyslieť. Zo začiatku to vyzeralo celkom fajn; malá skupinka rôznorodých ľudí, tajuplná atmosféra, štýlovo temne ladený vizuál, stupňujúca sa paranoja a neistota pôsobili zaujímavo. Onedlho sa to však pretvorilo iba na stereotypnú, ukecanú, miestami vyložene otravnú a chaotickú vec, ktorá nielenže už nedokázala nič iné ponúknuť, ale ani nerozvinula potenciál, ktorý tam od začiatku bol. Škoda.(8.5.2013)

• LIVINGDEAD

Sympatické herecké obsazení, ale chybělo mi napětí, krev a hollywoodské efekty, které bývají v katastrofických filmech.Vlak obsadí psychopat, který chce zkoncovat se svým životem a napálit vlakem do zdi. Jenže v nočním vlaku je 6 cestujících, kteří začnou bojovat o svůj život. Docela se na to dalo dívat, ale do majtek jsem si štěstím necvrknul.(22.6.2013)

• Purish

Určite sa jedná o nanajvýš priemerný, ale skôr mierne podpriemerný kúsok. Popri iných hollywoodskych filmoch s rovnakou zápletkou sa Last Passenger javí ako B-éčkový film s minimom akčných scén a efektov. Na druhú stranu si myslím, že práve tým je odlišný a čiastočne zaujímavý. Po záverečných titulkoch si veľa ľudí položí otázku "kto to vlastne bol?", "prečo to robil?". Ja som si ju tiež položil, ale zároveň som si uvedomil, že ak by bol tým posledným pasažierom ktokoľvek z nás a stalo by sa niečo podobné, tiež by sme sa nikdy nedozvedeli kto, čo a prečo.(30.12.2014)

Trochu akčný - áno. Mysteriózny - rozhodne nie. Thriller - áno. Zbytočné otravné dojímajúce decko - áno. Poliak pracujúci v Londýne - áno. Idiot vo vlaku - áno. Film nepôsobil obyčajne ani 10librovo. Medzi vlakovými filmami to bude jeden z tých lepších. Denzel to má do Londýna trochu ďalej než do Pittburghu, takže miesto černocha máme poliaka, ktorý má nejak moc sovietský prízvuk.(17.8.2013)

• - Natáčení probíhalo převážně v anglickém studiu Pinewood a ve městě Shepperton. (Terva)