Vteřiny boje

Poznejte největší a nejlepší stroje, které se používají na bojištích po celém světě... Nejrychlejší, nejdivočejší a nejmocnější vojenskou techniku uvidíte v tomto seriálu. Dvanáct akčních epizod analyzuje a rozebírá nejmodernější vojenské technologie od tanků a bojových stíhaček přes válečné lodě až po těžké dělostřelectvo. U každého kousku se hodnotí, jak si vedl během bojového nasazení, nakolik je univerzální, dokonce jaký má design. Výsledkem je strhující výčet deseti nejlepších. Série Vojenská technika využívá záběry ze skutečných bojových akcí natočené pěchotou, námořnictvem nebo letectvem deseti různých států. Ale také archivní materiály, které byly dokonce v některých případech odtajněny speciálně kvůli natáčení tohoto seriálu. O co přesně jde a jaké to je používat tuto vojenskou techniku v akci, prozrazují pečlivě vybraní vojenští experti od pilotů přes publicisty až po jistého plukovníka, který pomohl dopadnout Saddáma Husajna. (TV Prima)

Echelon1

Berte to ako prehliadku rôznych strojov a technológií. Pretože vytvoriť rebríček „10 najlepších“ pri porovnávaní lietadiel, lodí, pozemnej techniky a strelných zbraní v kope je nonsens. K niektorým strojom toho povedali snáď na pár viet. Občas dokonca (ako väčšina dokumentov) mierne dezinformuje: napr. v diely 2: trieda Iowa nemala po modernizácii protilietadlové rakety, len CIWS Phalanx. Najväčšie plus je, že dávajú aj ruskú techniku, čo mnoho US dokumentov nerobí. Písal som toto priebežne behom pozerania, ale ďalšie diely sa mi už nedajú získať, videl som len po štvrtý. ()