Detektiv z Hongkongu

Skiptrace

Akční / Komedie / Dobrodružný

Hong Kong / USA / Čína, 2016, 107 min

• DonBraso

Já to nechápu.Tohle doopravdy natočil ten Renny Harlin,co měl na začátku své režisérské kariéry filmové lahůdky?Po 20 minutách jsem chtěl tento naprosto příšerně zbytečný film vypnout.Ale druhou šanci jsem mu dal,přeci jsem si říkal,tohle je fakt jen začátek.Ještě musím podotknout,že trochu se vrátit do starých kolejích buddy movie není na škodu,ještě,když je to můj oblíbený žánr.Dalo by se říci,že zde koukáme na novou Křižovatku smrti,jen místo Tuckera je tu Knoxville.Říkám fajn,to musí být sranda a dobrá akční jízda.Jenomže to je právě ono.Ten film je tak celý divný,že je to hrůza.Sice jsem nevěřil,že jsem poustoupil i na metu 45minut,ale jakmile tam tlupa z Mongolska začla zpívat Adele,tak jsem si řekl a dost.Jakcie Chan tam měl stále ten svůj stejný diář kopů,chvatů a nevím všeho ještě,na ty léta pořád stejná písnička,ale že už je to starej bard tak menší pochvalu určitě zaslouží.Za co určitě ne,že to produkoval,což asi chtěl on sám ze všeho nejvíce.Jenom kvůli tomu kolik je mu let,ani tu hvězdu nedám.Je to příšerná krávovina bože,která jak tu psal i rotel,je pro cílovku někde na bodu základní školy a pro věrný fans Jackieho.Naprosto příšerný střihy,digitální harakiri,choreografie dosti pod průměrem,protože léta se už zastavit nedaj,půlka scén nesedí ani pomalu,tak zas opět jen ty digitální triky a pár špeků pro diváky.Knoxville měl sekundovat hláškama,ale vypadal tam jak pastelína,která naprosto neumí hrát.Režisér nejspíš za těch 10 let zapomněl jak se točí filmy,protože tohle by natočil i Magnusek lépe pomalu.Humorná část v bojích s Jakciem byla v pár filmech let minulých,zde to vypadá jak nepovedené scény z jiného jeho filmu.Vše je děsné trapné a skličující,že slovo klišé je tu právem číslo jedna.Ve chvilku si člověk říká,že už je to taková bessonovka,ale ani to bohužel zdaleko není v takovým srabu.Zkrátka to byl materiál,který měl zůstat ve skříni silným heslem zapečeťen a Harlin už přestat točit,protože to vypadá jak Uwe Boll model řady nekoukat,jen smazat.(13.9.2016)

Můj oblíbenec Johnny z Jackass vohóó, naposledy jsem ho viděl v Konečný (5*) a teď s další akční hvězdou Chánem. Jako co se týče příběhu tak 100% recyklace, ale nějak mi to nevadilo, protože tahle dvojka se k sobě hodila a smál jsem se skoro pořád. Jinak na Johnnyho už není tak hezký pohled jako tenkrát (hold každý stárneme), ale co už. Škoda, že nebyla aspoň jediná scénka, která by byla pro Knoxvilla trochu víc odvážnější jako za starých časů v Jackass. Každopádně, já jsem se nenudil, zasmál jsem se a scéna s hudbou od Adel byla výborná a pustil jsem si ji rovnou 3x.(11.1.2018)

• Kingjiri

Harlinova režie v akčních scénách byla jenom průměrná, což bylo pro mě největší zklamání. Dalšim kamenem úrazu se stal scénář, ve kterym se sice objevilo pár dobrejch vtípků (Adele, velikost podprsenky), nicméně často byl až příliš crazy, infantilní a šablonovitej. A třeba různý folklorní tradice mi přišly do příběhu nepřirozeně zakomponovaný (Bennie Chan je vždycky nezapomněl vysvětlit). Renny Harlin už má sice svý nejlepší léta za sebou, ale od jeho spolupráce s Jackie Chanem jsem čekal přece jenom víc než "reklamu" na čínskou kulturu a přírodu, dvě silnější hvězdy.(6.4.2017)

Střeštěná, akční road-movie nepřekvapí čínským kýčem. Překvapí Jackie Chanem, který překročil hranici šedesátky a stále ještě ve formě, alespoň pro méně náročné. Sekundant Johnny sice kdovíjak nehraje, ale můžou s ním zase občas praštit o někoho nebo o něco. Vše je prosmraděno nucenou čínskou propagandou se strategií přiblížit se západnímu divákovi. Je to okaté, ale já se smiluji. 60%(29.1.2017)

Detektiv Benny Chan (Jackie Chan) musí najít podvodníčka Connora Wattse (Johnny Knoxville), protože se kvůli němu Samantha (Fan Bingbing) dostala do nesnází... Ve filmu je vidět mnoho zajímavých lokací a Jackie předvádí akci přiměřenou svému věku. Je docela škoda, že z obsazení vypadl herecky zajímavější Seann William Scott, který měl původně hrát Connora Wattse. Zhang Lanxin (Ting Ting) bohužel nedostala tolik prostoru. V akčních scénách je nepřehlédnutelná Eve Torres (Dasha) v titulcích kreditovaná jako Eve Gracie. Povedl se vtípek zahrnující velikost prsou. V mongolském táboře Jackie zpívá písničku Rolling in the Deep od Adele. Dne 17. prosince 2014 se při natáčení filmu utopil kameraman Kwok Hung Chan. In memory of our dear colleague Kwok Hung Chan(3.9.2016)