Detektiv z Hongkongu

Skiptrace

Akční / Komedie / Dobrodružný

Hong Kong / USA / Čína, 2016, 107 min

• Magika82

Velmi nepovedená snaha o humornou krimikomedii. Jackie Chan by měl také umět stárnout s důstojností, a uvědomit si, že opravdu není mistrem Šaolinských chrámových škol, a tudíž nemůže udržet své tělo v takové kondici, jako jejich absolventi, potažmo, skuteční mistři. A krimikomedie, během níž mne ani jedna scéna nepřiměje alespoň k úsměvu, je opravdu z mého subjektivního pohledu špatně odvedeným počinem..... 40%, a tedy 2 hvězdy.(21.10.2016)

"Sekne ti to. Ty rány do hlavy ti fakt prospěly." Mám rád Jackieho filmy, ve kterých se mění v křížence veverky, kočky a překvapeného buldočka. A kravinka zvaná Detektiv z Hongkongu je přesně taková. Dějově sice poněkud pokulhává, ale nepostrádá vtip a dokonce nabízí poučení. Například já už nyní vím, jak se nakupuje v mongolském autobazaru, jak se dobíjí telefon na kole a taky to, že se nechci nikdy zúčastnit slavností bláta. A taky se musím přiznat, že mám slabost pro zlé sexy holky, v čemž mě sibiřský kamion Dasha a šikmooký pavouk Ting Ting naprosto uspokojily.(4.5.2017)

Typická chanovka, která mi hodně připomínala Tenkrát na Východě, což vlastně beru jako plus. Má to vtip, Johnnyho Knoxvilla, který se s Jackiem skvěle doplňoval, pár hezkých Asiatek s Eve Torres a samozřejmě našláplou akci s Chanovým comedy kung-fu v hlavní roli. Všechno, co jsem od filmu čekal, jsem dostal, takže spokojenost. 80%(3.9.2016)

Je obdivuhodné, co dokáže ve svém věku předvádět Jackie Chan. Parťák Knoxville nestíhá sekundovat a nedaří se navodit totéž, co v Křižovatce smrti. Po zběsilé půl hodině tempo trošku uvadá, zápletka se zbytečně táhne a pokud by se vystříhaly některé scény, vůbec by to nebylo na škodu. Aspoň se musí nechat, že akce šlape dostatečně na to, aby udržovala pozornost diváka......5/10(15.7.2017)

Po velmi dlhej dobe film s Jackiem v hlavnej ulohe, ktory ma uspokojil a miestami dobre pobavil. Ale to len vdaka tomu, ze sa pomaly ucim s kazdou dalsou dekadou znizovat naroky na Jackieho filmy. Jackie sa dostal do stadia, ked sa od neho uz v akcii nedaju ocakavat nielen samovrazedne dychvyrazajucie kusky, ale ani nic trochu zlozitejsie. Takze pri kazdom trochu narocnejsom pohybe je dublovany kaskaderom a ked uz nahodou Jackieho vidno v akcii, tak je cely cas zaveseny na pomocnych lanach jak gasparko. A aj napriek tomu sa zrani pri kusku, ktory by pred 30timi rokmi dokazal lavou zadnou spravit aj bez istenia. Narocnejsie kaskaderske kusky dokonca predvedie aj magor Knoxville. Jackie je proste uz stary a krehky clovek. Ale OK. Sice trochu nerad, ale uz to akceptujem. Nastastie to konecne pochopil aj Jackie a tak sa nebezpecne kusky snazi v bitkach vynahradit mnozstvom vtipnych vychytavok. Vrcholom je bitka v tovarni, ktora je podobne vtipna ako bitka na pase vo filme Myth alebo bitka na stavenisku z filmu Mr. Nice Guy. Zaujalo ma aj pôsobive zrutenie domov na zaciatku. Bohuzial sa tu najdu aj niektore sceny s tragickymi trikmi, ktore by za starych čias Jackie zvladol natocit na tvrdo. Pri zlanovani cez velku priepast som si smutne zaspominal na podobnu scenu v Police Story 3. Samotna zapletka je len sledom akcnych a komickych scen pri ktorych nesurode ustredne duo nahana banda zaporakov. Zatialco akcne sceny su casto vtipne, tak tie cisto komicke az tak zabavne nie su. Chemia medzi Jackiem a Knoxvillom zdaleka nefunguje tak dobre ako ked Jackieho sparovali s Chrisom Tuckerom alebo Owenom Wilsonom. Miestami som mal pocit, ze sledujem poznavaci cestopis, ktory trochu nudi. Z dalsich postav za nieco stoji nadherna a v bitkach dost schopna Eve Torres. Mensie zaujimave ulohy tu maju Eric Tsang, Michael Wong, Bingbing Fan a velku radost mi urobil cameo vystup môjho oblubenca Richarda Nga. Takze vysledkom je film, ktory sa ani zdaleka neda porovnavat s Jackieho klasikami, ale pokial mate realne ocakavania, tak sa dost dobre zabavite. Stale dufam, ze Jackieho raz napadne natocit cistokrvnu komediu bez akcie. 5/10.(4.9.2016)