Detektiv z Hongkongu

• USA Skiptrace (více)

Detektiv Bennie Chan se cítí zavázaný svému bývalému kolegovi a příteli Yungovi. Při operaci proti čínské mafii nedokázal Yunga zachránit a Yung zahynul. Než však Yung zemřel (vybuchla na něm přivázaná bomba po té, co spadl do moře), požádal Bennieho, aby se postaral o Yungovu dceru Samanthu. Po devíti letech Samantha dospěla a rozhodla se zjistit pravdu o svém otci sama. Nechala se zaměstnat v kasinu, které řídí „fešák Willie“, mafián, jenž by měl být navázán na drogového bosse, kterému se přezdívá „matador“. Jenže v kasinu se objevil mezinárodní podvodník a falešný hráč, Američan Connor Watts, který kasino obral o několik miliónů. Willie z toho viní právě Samanthu a přikazuje jí Connora najít. Nešťastná Samantha se obrátí se žádostí o pomoc na „strýčka“ Bennieho. Ten ihned pochopí, že Samantě jde o život, a proto se rozhodne Connora Williemu přivést stůj co stůj. Má to ale háček, Connor odletěl, nebo spíše byl unesen, do Ruska. Bennie neváhá a do Ruska, na Sibiř, se za Connorem vypraví. Bennie skutečně Connora najde, je tu ale malý problém. Connor nedorazil na Sibiř dobrovolně, byl tam unesen lidmi ruského mafiána, jehož dcera Natalya je s Connorem těhotná. Bennie Connora ze zajetí ruských mafiánů osvobodí a odváží ho vlakem do Honkongu. Connor ale do Hongkongu za žádnou cenu nechce, tvrdí, že viděl, jak hongkongský mafián „matador“ zastřelil nějakou ženu. Bennie však trvá na svém a ještě k tomu nutí Connora, aby svědčil proti mafiánovi před soudem. Connor začne Benniemu házet klacky pod nohy. Když mu zapálí pas, doufá, že Bennie se nebude mít jak do Hongkongu dostat. Bennie se ale rozhodne domů vrátit třeba po svých a s Connorem. A tak dvojice pěšky dorazí do Mongolska, kde se účastní místní oslavy, a následně se z Mongolska snaží překročit hranici do Číny. Na hranici jsou zatčeni a od úředníka se dozvídají, že jsou obviněni ze smrti ženy, jejíž vraždu Connor viděl. Teď už i Bennie pochopí, že si Connor nevymýšlí. Connor tvrdí, že umírající žena mu dala telefon, který má patřit mafiánu „matadorovi“. Bennie a Connor jsou převáženi do Hongkongu policejním autem, to je ale přepadeno lidmi ruského mafiána, jenž je rozhodnutý Connora své dceři přivést zpět stůj co stůj. V následné rvačce se ale Benniemu a Connorovi podaří Rusům, kteří je z policejního auta osvobodili, uniknout. V jednom čínském městě dvojice zažije místní oslavu, při které se ale objeví fešák Willie se svými lidmi a pokusí se je zabít. Bennie a Connor opět uniknou a dostanou se do Hongkongu. Bennie Connora propouští, bere si od něj telefon mrtvé ženy a je rozhodnut s ním usvědčit mafiána. Telefon má totiž odemykání na otisk prstu, který podle Connora může odemknout pouze „matador“. Samantha se zatím v Hongkongu bála o Bennieho, a proto se obrátila na jeho nadřízeného, policejního komisaře. Komisař však pracuje pro mafiány, a tak záhy fešák Willie zavolá Benniemu s tím, že telefon vymění za Samanthu... (TV Prima)

Trailer 1

Jara.Cimrman.jr

"Sekne ti to. Ty rány do hlavy ti fakt prospěly." Mám rád Jackieho filmy, ve kterých se mění v křížence veverky, kočky a překvapeného buldočka. A kravinka zvaná Detektiv z Hongkongu je přesně taková. Dějově sice poněkud pokulhává, ale nepostrádá vtip a dokonce nabízí poučení. Například já už nyní vím, jak se nakupuje v mongolském autobazaru, jak se dobíjí telefon na kole a taky to, že se nechci nikdy zúčastnit slavností bláta. A taky se musím přiznat, že mám slabost pro zlé sexy holky, v čemž mě sibiřský kamion Dasha a šikmooký pavouk Ting Ting naprosto uspokojily. ()

Malarkey

Není to dobrý. Jackie Chan se vpravil do pozice, kdy je v Číně hluboce uznávaný a myslí si, že mu světově projde úplně všechno. Kombinace s Johnny Knoxvillem by totiž za jiných okolností mohla být parádní, ale nesmělo by se to natočit jako instruktážní video, jak natočit špatný film. Kromě první akční scény byl celý film naprostý děs a já si říkal, jestli to vůbec stojí za to přetrpět do konce. Děs, běs! Věřte mi, že akční béčko Mistři hazardu mělo úplně jinou úroveň než tento kousek. A přiznám se, že mě to hodně mrzí. ()

EvilPhoEniX

Jackieho Chana jsem sledoval a měl velmi rád v době, kdy jeho akčňáky frčely, potom jsem však začal objevovat Asii ( Jížní. Koreu, Thajsko, Hongkong, Indonésii) a přišli hold lepší borci s lepší akcí. Jackie měl vždy akční scény kombinované s humorem a dnes mi to už příliš nesedí, po množství drsných, násilných a surových soubojích, které jsem zhlédl působí Jackieho akce infantilně a nezáživně, což jde mimo mě. Koukat se na Skiptrace dá v pohodě, občas se člověk pousměje, co se týká příběhu a akce, tam spokojený nejsem. Čistý průměr. 50% ()

Cervenak

Pokus o návrat k tradičným Jackieho buddy akčným komédiám. Neveľmi úspešný, treba priznať. Scenár je klišé na klišé (to by až tak nevadilo) bez jediného skutočne vtipného vtipu (to už je horšie) a so zadaním predviesť čínske prírodné krásy a folklórne zvláštnosti (meh). Jackie to už fakt nedáva ani s masívnou pomocou kaskadérov (finálny zostrih nepodarených scén je už skôr smutným svedectvom o starom mužovi), Knoxville za celý čas nedokáže ani raz presvedčiť, že ho to fakt bavilo, a Renny Harlin veľmi nezvláda ani akčné scény, nieto ešte tie ostatné. ()

tron

Toto bolelo. Bez debaty jeden z najhorších filmov, aké som od Jackieho videl. Vrátane Akcie nemluvňa, Križovatky smrti 3, Tuxeda a Cesty okolo sveta za 80 dní (!). Vlastne to ani nie je čistých 40%, ale skôr 30%. Fakt strašný, príšerný film. Trvá takmer dve hodiny, ale už prvých 10 minút je neznesiteľných. Jackie je pomotaný, domotaný, mľandravý a taký, nuž, nijaký. Jeho spojenie s americkým pošukom Johnnym Knoxvilleom malo vytvoriť skvelú chémiu... avšak nevytvorilo. Nevraviac o tom, že starnúci Johnny nič akčné nepredvedie, čo je dosť zvláštne, ak vezmeme do úvahy jeho minulosť s Jackass. Zápletka je strašná, scenár neskutočne intenzívne klišé peklo. Mal som obrovský, ohromný problém to čo i len vôbec dopozerať. Vtipné scény nie sú vtipné (možno až na Zápisník jednej lásky), iskrenie medzi netradičnou dvojkou nie je iskrením a akčné scény sú absolútne priemerné. Pobavili ma snáď len dve obskúrne spevácke scénky a zaujímavé Mongolsko. To už sa vážne asi ani nedá slušne povedať, kde je Renny Harlin. ()

• Bennie ve filmu řekne, že neumí plavat. Ve skutečnosti jeho představitel, Jackie Chan, neumí plavat. (kellne)
  • Film je věnován památce Kwok Hung Chana (1963–2014). Kwok Hung Chan na filmu pracoval jako kameraman. On a dalších sedm členů filmového štábu se převrátilo na motorizovaném sampanu, čínské dřevěné lodi. Jako jediný nedoplaval na břeh. Záchrannou vestu na sobě měl, když ho záchranáři našli, ale známky života nejevil. (Rominator)