Detektiv z Hongkongu

• USA Skiptrace (více)

Policejní detektiv Bennie Chan (Jackie Chan) dostal náročný úkol. Musí vystopovat a dopadnout amerického hazardního hráče Connora Wattse (Johnny Knoxville), který v Hongkongu dluží téměř každému, na koho se podívá. Bláznivý sled událostí z této nesourodé dvojice nakonec učiní spojence, kteří se rozhodnou zúčtovat s jedním z nejmocnějších čínských zločinců - Matadorem. (Magic Box)

EvilPhoEniX

Jackieho Chana jsem sledoval a měl velmi rád v době, kdy jeho akčňáky frčely, potom jsem však začal objevovat Asii ( Jížní. Koreu, Thajsko, Hongkong, Indonésii) a přišli hold lepší borci s lepší akcí. Jackie měl vždy akční scény kombinované s humorem a dnes mi to už příliš nesedí, po množství drsných, násilných a surových soubojích, které jsem zhlédl působí Jackieho akce infantilně a nezáživně, což jde mimo mě. Koukat se na Skiptrace dá v pohodě, občas se člověk pousměje, co se týká příběhu a akce, tam spokojený nejsem. Čistý průměr. 50% ()

Malarkey

Není to dobrý. Jackie Chan se vpravil do pozice, kdy je v Číně hluboce uznávaný a myslí si, že mu světově projde úplně všechno. Kombinace s Johnny Knoxvillem by totiž za jiných okolností mohla být parádní, ale nesmělo by se to natočit jako instruktážní video, jak natočit špatný film. Kromě první akční scény byl celý film naprostý děs a já si říkal, jestli to vůbec stojí za to přetrpět do konce. Děs, běs! Věřte mi, že akční béčko Mistři hazardu mělo úplně jinou úroveň než tento kousek. A přiznám se, že mě to hodně mrzí. ()

Cervenak

Pokus o návrat k tradičným Jackieho buddy akčným komédiám. Neveľmi úspešný, treba priznať. Scenár je klišé na klišé (to by až tak nevadilo) bez jediného skutočne vtipného vtipu (to už je horšie) a so zadaním predviesť čínske prírodné krásy a folklórne zvláštnosti (meh). Jackie to už fakt nedáva ani s masívnou pomocou kaskadérov (finálny zostrih nepodarených scén je už skôr smutným svedectvom o starom mužovi), Knoxville za celý čas nedokáže ani raz presvedčiť, že ho to fakt bavilo, a Renny Harlin veľmi nezvláda ani akčné scény, nieto ešte tie ostatné. ()

tron

Toto bolelo. Bez debaty jeden z najhorších filmov, aké som od Jackieho videl. Vrátane Akcie nemluvňa, Križovatky smrti 3, Tuxeda a Cesty okolo sveta za 80 dní (!). Vlastne to ani nie je čistých 40%, ale skôr 30%. Fakt strašný, príšerný film. Trvá takmer dve hodiny, ale už prvých 10 minút je neznesiteľných. Jackie je pomotaný, domotaný, mľandravý a taký, nuž, nijaký. Jeho spojenie s americkým pošukom Johnnym Knoxvilleom malo vytvoriť skvelú chémiu... avšak nevytvorilo. Nevraviac o tom, že starnúci Johnny nič akčné nepredvedie, čo je dosť zvláštne, ak vezmeme do úvahy jeho minulosť s Jackass. Zápletka je strašná, scenár neskutočne intenzívne klišé peklo. Mal som obrovský, ohromný problém to čo i len vôbec dopozerať. Vtipné scény nie sú vtipné (možno až na Zápisník jednej lásky), iskrenie medzi netradičnou dvojkou nie je iskrením a akčné scény sú absolútne priemerné. Pobavili ma snáď len dve obskúrne spevácke scénky a zaujímavé Mongolsko. To už sa vážne asi ani nedá slušne povedať, kde je Renny Harlin. ()

Jara.Cimrman.jr

"Sekne ti to. Ty rány do hlavy ti fakt prospěly." Mám rád Jackieho filmy, ve kterých se mění v křížence veverky, kočky a překvapeného buldočka. A kravinka zvaná Detektiv z Hongkongu je přesně taková. Dějově sice poněkud pokulhává, ale nepostrádá vtip a dokonce nabízí poučení. Například já už nyní vím, jak se nakupuje v mongolském autobazaru, jak se dobíjí telefon na kole a taky to, že se nechci nikdy zúčastnit slavností bláta. A taky se musím přiznat, že mám slabost pro zlé sexy holky, v čemž mě sibiřský kamion Dasha a šikmooký pavouk Ting Ting naprosto uspokojily. ()

• Akční choreografii na filmu dělal Wu Gang. (Rominator)
  • U závěrečných titulků běží nepovedené záběry a scény z natáčení. (Matej.Krajci)