Detektiv z Hongkongu

Detektív z Hongkongu

Akční / Komedie / Dobrodružný

Hongkong / USA / Čína, 2016, 107 min

• BOURQUE

Klasický „J.CH.“ film, ktorý však teraz je bez väčšej fantázii. V podstate každý jeho element je akoby prevzatý z predchádzajúcich podobných filmov. Herecké duo J. Chan a J. Knoxville dáva len priemerný výkon, J. Knoxville nebol najlepšou voľbou na túto rolu. Veľká gratulácia však patrí. J. Chan, ktorý ešte aj v takom veku dokáže fantastické akrobatické kúsky (a mimochodom, vôbec by som nepovedal, že už vstúpil do vekovej kategórii „VI“). Osobné hodnotenie: 62% (**) (2.12.2016)

Najlepšia scéna bola rozhodne keď Jackie spieval Adele. Chan a Knoxville síce vytvorili zaujímavú dvojku, miestami trápnu, ale to k tomu patrí samozrejme, hlavne k Johnnymu. Neviem ako sa to číta, ale tento film 跳跃追踪 nie je inak nič moc, pár krát sa človek na niečom zasmeje, ale inak je to taká obyčajná komédia s dobrými hercami, ktorý hrali aj v lepších a vtipnejších filmoch. Ale inak je to fajn blbina. Kvôli hercov sa to dá kuknúť. 65% - 3*(19.2.2017)

|50%| Už to prostě nejsou filmy s Jackie Chanem co bývávaly, ale co – Jackie už má na to věk, tak už žádnou velkou pecku s ním ani neočekávám. Přesto tahle záležitost neurazila a dala se bez úhony přežít až do konce. Nejvíc mě bavila 1/3 filmu – to jsem vážně začínal mít pocit, že se z toho vyklube pecka. Bohužel ta prostřední část mě moc nebavila a humor byl dost suchý, uhozený a místy i trochu trapný. Ve finále se to trochu akčně rozeběhlo, ale furt žádná sláva. Akce je tu obyčejná, ale není nejhůře natočena, Jackie předvádí sice už obyčejnější kousky, ale přesto mají slušné nápady. Zezačátku jsem se dost zasmál při scéně, kdy Jackie Knoxvilla zavázaného provazy hodí do sudu, který se bude daleko spolu s ním kutálet – to nemělo chybu. xD Takže nebýt začátečních cca 30 min, dal bych jen 2 hvězdičky. Mrzí mě, že se Knoxville více nepředvedl. V Konečné jsem se přímo řezal smíchy, co předváděl. Slabý, ale koukatelný průměr, který mi přišel ale dost zdlouhavý.(16.1.2017)

Jackie Chan bohužel už dvanáct nenatočil žádnou pecku a Skiptrack se řadí k průměru jeho tvorby. Lokace jsou často nádherné a je vidět, že asi tvůrci chtěli ukázat svou zemi v plné parádě. Nicméně choreografie bojových scén je fádní a režie je místy dost nepřehledná. O scénáři raději nemluvě, jedno klišé za druhým. Potěšilo pár dobrých vtípků a bavil jsem se víc než u Křižovatky smrti 3. Spoiler: Nějvětší mindfuck byl asi song Adele :)(26.9.2016)

• StanislachKo

Jackie to má stále v sebe, ale tento typ filmov (rozumej americkej produkcie s nemožným typickým tupým a nešikovným amíkom za parťáka) mu proste nesadne. Tu navyše na rozdiel od niektorých momentov z Rush Hour je Knoxville žalostne nevtipná postava a chémia medzi nimi dvomi nedosahuje ani tej priemernej úrovne ako sa podarilo medzi Jackiem a Tuckerom v už spomínanej Rush Hour.(2.10.2016)

• - Hlavní roli upovídaného Američana si měl zahrát Seann William Scott. (Terva)

• - Film je věnován památce Kwok Hung Chana (1963–2014). Kwok Hung Chan na filmu pracoval jako kameraman. On a dalších sedm členů filmového štábu se převrátilo na motorizovaném sampanu, čínské dřevěné lodi. Jako jediný nedoplaval na břeh. Záchrannou vestu na sobě měl, když ho záchranáři našli, ale známky života nejevil. (Rominator)

• - Délka cesty, kterou Bennie (Jackie Chan) a Connor (Johnny Knoxville) ušli, je zhruba 2 000 kilometrů. (kellne)