The Hessen Affair

Les Healey

Kostýmy:

Karyn Wagner
  • metal.storm

Ako vidím Segan si nezahral prvý krát vo vojenskej uniforme vo War Pigs. A bohužiaľ ani jeho herecké nadanie ma nepresvedčilo o tom, že tento film je dobrý. Sám o sebe bol nudný, scenár bol o ničom, dej tiež nebol zaujímavý a zápletka nedávala človeku vôbec pocit napätia. Viac ma zaujímali bublinky v minerálke, čo ju mám hodenú pod stolom. Roy sám o sebe bol odpudivý herec už aj v Titanicu, a film kde má hlavnú rolu nemohol dopadnúť úplne na jednotku. Len škoda že okrem neho tam bolo tak neskutočne veľa chýb, že mi to bolo jedno. Režisérovi to bolo asi trošičku u prdele, a jedine postarší páni sa snažili vžiť do svojich rolí, nepomohlo.(17.10.2015)

Asi nebudem sám, čo si pri tomto filme povie, že toto všetko tu už raz bolo (teda keby len raz). Ale keby nie, tak by mal z toho človek oveľa väčší zážitok. No čo z toho keď už od začiatku každý tuší, že niekto tu bude manipulovať a zahrávať sa s dôverou iných ľudí. Akurát po celý čas nevieme, že kto s kým napokon "vytrie podlahu" - a práve táto zápletka to zrejme celé napokon zachránila, a v podstate udržala si moju pozornosť až do konca. Aj keď po dejovej stránke to nebola žiadna sláva, ale malo to viacero svetlých momentov, ktoré film tlačili aspoň nad hladinu priemeru. Ale aj tak si myslím, že to malo potenciál ešte vyšší.(29.10.2014)

Docela zajímavej film přinášející trochu netradiční pohled na takzvané hrdiny druhé světové války. Zde nenajdete žádné filantropické amíky přinášející mír, ale vypočítavé amíky co kradou jako straky a klidně Skopčákům čórnou i jejich korunovační klenoty. Po první půlce která mě fakt bavila a chtěl jsem dát 4* se to bohužel trochu zasekne a film se začne utápět v lehce překombinovaném ději kdy už se pořádně nevyznáme v tom kdo podráží koho, s kým a komu tím prospěje. Nicméně i tak celkem solidní dílko. Za mě 65%(7.11.2014)

Parta amerických vojáků narazí na jednom ze šlechtických sídel na poklad, který se jim podaří propašovat do Států. Když ale dojde na to zbavit se ho, začíná pracovat nejen chamtivost, ale i vojenská policie, která jim přijde na stopu. Celkem příjemná podrazácká kriminálka z doby těsně po Druhé světové válce, které sice ničím nepřekvapí, ale má příjemný noirový nádech a i přes trošku nataženou stopáž svižně utíká. Billy Zane tady vzpomněl na lepší časy a dalo se na něj koukat, ale já se svojí slabostí pro modrooké černovlásky propadl nádherné Belgičance Lynn Renée. Po té budu vzdychat ještě spoustu nocí. 65%(27.10.2014)

Solidní "podrazácký" film, který sice nepatři k těm nejlepším, ale slušně pobaví. Dobří herci, stylová výprava a pěkná hudba a kamera. Tvůrcům se podařilo velmi dobře vystihnout elegantní atmosféru filmů zlaté Hollywoodské éry. Billy Zane se do hlavní role skvěle hodí a jeho charisma zachraňuje i některé hůr uvěřitelné scény. Proč tenhle herec nedostává lepší role, je záhada. The Hessen Affair nepřináší nic nového, ale to co dělá, dělá kompetentně. Celkově o dost lepší film, než jsem čekal.(27.10.2014)