Temné údolí

Dark Valley, The

Western

Rakousko / Německo, 2014, 95 min

• slunicko2

Alpský western. 1) Velkolepé alpské scenérie spolu s dramatickou hudbou dávají zapomenout, že člověk sleduje pouhou přestřelku. 2) V hlavní roli 34letý Angličan Sam Riley, v roli snoubence Lukase 21letý Thomas Schubert.(5.4.2015)

Vůbec ne špatný pokus o aljašsky studený western v Evropě. Jen se tam až do poloviny nic moc neděje a je to možná až příliš zamlklé. Ale od scény v kostele to jde nahoru, vyplatí se počkat (a nekoukat moc unavený:). Každopádně kamera skvělá, místy příjemně drsné a nekompromisní, závěrečná přestřelka SUPER... a ty peníze jsou na tom hodně vidět. 7/10(29.11.2014)

Fajnové ponurné prostredie, neskôr hutná atmosféra, pekné zábery. Scéna zvážania kmeňa stromu je určite zapamätania hodná. Nechýbala záverečná parádna prestrelka. Akurát absolútny záver bol málinko pribrzdený, ale nevadí.(9.1.2016)

Milí mladí a nezkažení čtenáři! Věděli jste, že ohyzdné slovíčko „zkurvit“ vyjadřuje jinak mnohdy roztomilý dokonavý děj s významem „kurvením opotřebit“? Asi by vás teď určitě zajímalo, co vlastně znamená to „opotřebit“, ale do toho já nejdu, vašim maminkám by mohla zaskočit hostie a našemu milému HOMOvi by bigotní sponzorek odmítnul dát další nevkusnou celostránkovou reklamu, která nás v tomto „ryze fanouškovském“ projektu tak mile už nějaký ten pátek prudí! *** I v Tyrolích mají svého Sekala, kterého je třeba zabít. Tedy respektive v tomto případě bandu Segalů, vedenou komisařem Rexem, co se tváří, jako by zrovna sežral svého vlčáka. Postará se o ně jakýsi dolnorakouský klon Leoše DiObrny, co se zase pro změnu tváří, jako by mu v hubě zkysnul žalud. Ale nevadí! Ani ti dva urputní mimici nedokázali zkurvit tu porci opravdu vytříbené, zábavné a velkolepé filmařiny, o jaké si můžeme v našich lůzrech a hnojích nechat akorát tak zdát. Atmosférické a strhující místy tak, jako byste sledovali Gazdinu robu při prstění Její pastorkyně, a opravdu by mě zajímalo, který velkohubý pičus pro tohle vymyslel kategorii „alpský western“! Zní mi to podobně jako „podunajská prérie“, „korutanský kovboj“ nebo „cigánský tomahavk“. Když už, tak aspoň „Wiener Schnitzel Western“, ty kokote!(18.11.2015)

Je blbé spoléhat na to, že má soupeř dvě rány, zatímco on na vás čeká s opakovačkou :-) Bavil jsem se a to docela dost, což bych zrovna u takové koprodukce nečekal. Hodně mi to připomíná kultovku, posazenou o několik levelů výše a to Velké ticho/Grande silenzio s Klausem Kinskim. I tady v Temném údolí bylo vše skvěle zvládnuté, pořád to má ale do jmenovaného snímku dostatečné rezervy.(21.2.2015)

• - Rakousko zaslalo snímek do kategorie Nejlepší cizojazyčný film na 87. udílení Oskarů. Film však neprošel nominací. (Terva)

• - Film měl premiéru na 25. ročníku televizní a filmové tvorby Romy Gala 2014, kterou pořádá TV ORF a Thomas W. Kiennast si odnesl cenu za Nejlepší kameru. (Terva)

• - Natáčelo se v italském Val Senales. (Terva)