Ratchet a Clank: Strážci galaxie

• USA Ratchet and Clank (více)

Ratchet & Clank vypráví příběh dvou nepravděpodobných hrdinů (Ratchet ­‐ mechanik, Clank - robot), kteří se snaží zastavit odporného cizince Dreka od zničení všech planet v Solana Galaxii. Když narazí na nebezpečné zbraně schopné zničit celé planety, musí spojit své síly s týmem hrdinů s názvem Strážci galaxie, aby galaxii zachránili. Během jejich cesty se dozvíme mnoho o hrdinství, přátelství a důležitosti objevování vlastní identity. (Indigo Film)

ModryPlamen

Obhajovaním tohto animáku sa púšťam do vopred prehranej bitky proti odborníkom na hry, ktorí tento animák nemilosrdne zdupali kritikou. Nehovoriac, že som hru nikdy v živote nehral, a ani hrať nebudem. Vlastne to, že takáto hra vôbec existuje, som sa dozvedel len vďaka otravným reklamám od Alzy: „To je naprosta pecka!!! To si prostě musíš zahrát!!!!!“ A aj keď v žiadnom prípade nepopieram, že hra bude asi stokrát lepšia, nie je to dôvod, prečo by som mal animák ohodnotiť odpadom. Tento animák ma nielenže bavil viac ako vychvaľovaní Trollovia či Buzz Lightyear, vlastne je to po Planéte pokladov a Wall-E najlepší čistokrvný Sci-Fi animák, aký som videl. Človeka ťažko sklamaného z TFA (o TRoS nehovoriac) neskutočne poteší tá rozmanitosť planét, postáv a zbraní, ktorá mu v E7 chýbala. Nehovoriac o vynikajúcom a vtipnom odkaze na Tatooinské závody. Až je smutné, že toto je jediný film, kde sa v pozitívnom svetle odkazuje na prequel SW. Sú tu aj odkazy na závislosť na mobile, ktorá mne osobne nevadila, aj keď sa ten úvodný telefonát dal urobiť vtipnejšie. Samotný príbeh začína, keď sa strážcovia galaxie rozhodnú do svojich radov prijať nového hrdinu po deštrukcii neobývanej planéty Solana. Na jeden z konkurzov sa dostaví aj šikovný a ambiciózny automechanik Ratchet, je však odmietnutý, čím sa jeho sen stáť po boku Kapitána Quarka rozplynul. Dokým u neho nehavaruje vesmírne plavidlo s robotom Clankom, ktorý disponuje informáciou o plánovanom útoku na strážcov. Obaja sa následne vydávajú zachrániť strážcov, kde však ich dobrodružstvo nekončí. A o Ratchetovi a Clankovi môžem bez problémov povedať, že dlho, dlho som už nevidel filmových (herných) hrdinov, s ktorými by som sympatizoval v tak obrovskej miere, ako práve s touto dvojicou.  Disney by sa mohol niečo priučiť. Malý a šikovný vombat, ktorý sa v priebehu filmu dopustí chýb, čo sa o Rey zo sequelu nedá povedať. A zažíva sklamania, ktoré som zažil ja, keď som ako fanúšik droida R2-D2 dôveroval tunajšej elite, keď mi svojími recenziami odporúčali pozrieť si sequelovú trilógiu SW. Sú však dve veci, ktoré by som animáku vytkol. Prvým je krátka dĺžka filmu, kľudne by film mohol mať dve hodiny, čím by sa niektoré veci dovysvetlili. Tým druhým je postava Kapitána Quarka, ktorý je aj na môj vkus príliš veľkým idiotom a má vo filme príliš veľa scén. Aj napriek tomu si animák našiel cestu k mojej top 10, pretože lepší sci-fi animák s podobne sympatickou hlavnou dvojicou, a podobne pestrým svetom proste neexistuje, a po zhliadnutí Buzza Lightyeara pochybujem, že by vôbec lepší animák vznikol. ()

Zombiepod

Jedna z najlepších herných sérii Sony Playstation sa konečne dočkala filmového spracovania. Pravda, univerzum má gigantický potenciál, no na prvý celovečerák to bolo nadmieru slabé. Lombax Ratchet a chybný robot Clank ako ústredná dvojka až tak ústredná nebola, pretože na vlastný film dostávali trochu málo priestoru, ktorý zaberala hromada ďalších, mierne nudných postáv, ku ktorým si do konca nejak nedokážete nájsť cestu. Ako animák pre deti ok, nenudí, zabaví, vizuálne uspokojí, no v závere nič nepovie ani nič po sebe nezanechá. Ratchet and Clank je dobrým, oddychovým animákom viac menej pre deti, no vhodný by bol ako príbal k nejakému novému dielu hernej série. Ako film, ktorý má brázdiť celosvetové kiná, toho potrebuje ešte veľa. ()

kaylin

Hru jsem hrál, respektive jen jednu z her a celkem mě bavila, ale na druhou stranu tohle nejsou postavy, které by mě ve filmu nějak zásadně zajímaly. To se nakonec i ukázalo, kromě toho i na tom, že ten příběh je takový utahaný, v podstatě o ničem, jen klasika jak se z nýmand, kteří jsou přehlížení, stanou hrdinové. ()

Melios

Čakal som od filmu podľa mojich obľúbených ikonických maskotov z PlayStation 2 éry trošku viac. V jadre veci sa nejedná o zlý film, ale skôr o štandardný projekt zameraný na mladé publikum. Dôvod prečo si, ale zaslúži priemerné hodnotenie je v postave Captaina Qwarka. Už dlho som vo filme nezažil tak strašne moc nesympatický a neschopný charakter, že by vám tak dokázal pokaziť celý zážitok, že by z celkom slušného počinu dokázal zámerne spraviť ťažko pretrpiteľný priemer. ()

Ouwen

Hru jsem nějakou dobu hrál a byla fakt super. Až budu mít pořádnej komp, přes emulátor si zase zahraju. Jinak jsem dlouho neviděl nějakej animovanej film a ani mě tohle moc nezaujalo. Krom stylového vizuálu, mi to přišlo málo nápadité co se týče kamery, hudebně nevýrazné, předvídatelné a tuna klišé mě taky moc nepotěšila. Ještě k tomu, když mi celej tým krom hlavní dvojce byl nesympatickej a otravnej. Nechybí "evil laugh" záporáků, jenom pár slušných hlášek a vtipných situací a badass Victor. Nejvíce mě bavil Clank, tématicky mě to moc nechytlo. Prostě zase outsider zachrání planetu před záporákem. O nic víc zde nejde. Na nějaké zajímavé dialogy zde taky není místo, je to spíš určený dětem. Musim pochválit pestrou paletu bouchaček a jejich provedení. ()

• Ve filmu je možné vidět spoustu zbraní z počítačových her. Ale nejvíce zbraní je z "Ratchet and Clank: Up Your Arsenal". (kellne)
  • Film obsahuje potitulkovou scénu. (Duoscop)
  • Flim vznikl podle herní série "Ratchet & Clank" z konzole Playstation. Děj filmu je na motivy první hry, byl ale přepracován například přidáním nových postav. Scény z filmu můžeme vidět v nejnovější hře z této série, která v dubnu 2016 vyšla na PS4. (stitch7)