Prázdné místo (TV seriál)

The Casual Vacancy

Velká Británie, 2015, 3 h (Minutáž: 60 min)

Literární talent J. K. Rowlingové budu vždycky bezmezně obdivovat, ale co si budeme povídat, "Prázdným místem" díru do světa zrovna neudělala. Tříhodinová minisérie ale této předloze dokonale sedla a v mých očích ji dokonce předčila. Nepracuje s tolika postavami jako kniha, a to je dobře. Z herců si zaslouží vyzdvihnout hlavně slečna Abigail Lawrie v roli Krystal, její výkon hlavně v závěrečné části mě až dojal.(27.8.2017)

• VenDulin85

... a pánbůh si sedl k chlapečkovi do příkopu a plakali spolu. Asi tohle mě napadlo, když jsem dokoukala trilogii Prázdné místo. Já už si připadám jak soudce a kat, ale proč si někdo mohl myslet, že do tří hodiny narve děj a hlavně všechny ty postavy s jejich přezdívkami a motivy? Kniha nebyla pro každého, protože v samotném úvodu musíte čelit lesu lidí, které si rebelové ze střední ještě trefně pojmenovali, takže to množství jmen může jednoho utlouct. Jenže.. když jste se dostali přes náročný úvod, obdrželi jste super emoční pecku do kou... choulostivých partií. Televizní verze tohle nepobere a nepobere, musí vynechat něco tuhle a tamhle a co z toho zůstane, je chudé a Rowlingová si to nezasloužila.(6.5.2015)

ačkoliv na knížku mám zálusk už delší dobu a někde se mi tady válí,ale doposud na ní nebyl čas,tudíž nemám srovnání.Televizní verze mě pak po pilotu úplně nenadchla a doufám,že v následujících dvou dílech se to trošku zlepší.Pilot je za mě až zbytečné zdlouhavý a ačkoliv jistý potenciál tu je,na víc jak 3 to zatím není...60% (edit : poshlédnutí celé minisérie jde hvězda nahoru.Zbylá dva díly si to bezpochyby zaslouží už jen díky dobře vystavěné atmosféře)(6.3.2015)

• Radiq

Byly tam dvě dobré věci - sem tam docela dobrá hudba a to prostředí typické anglické vesničky. Jo a taky tam byla dobrá hláška: "To ani není šoustání. Je to jen hoňka v někom." chchch. Zbytek byl ale bezbřehá nuda. V čele se starou nepříjemnou bábou, co vypadala jak starej svraštělej Mr. Bean s parukou po 30 letech chlastání, kterej navíc neumí hrát. Ta mě tam vážně srala. Ostatní herci taky nic moc a ten děj vlastně úplně nezajímavej. A zakončenej nevinnou tragédií, ach jaké klišé!!! Takže asi takhle: že to napsala Rowlingová musi každymu byt uplně u prdele, ne? Když je to blbost...(12.4.2016)

Pokud někdo uvažuje, že si přečte knížku, tak mu to vřele doporučuju, protože je naprosto skvělá a bude stále překvapen, protože scenáristé toho změnili HODNĚ! A navíc v seriálu některé postavy nebyly, nebo nedostaly prostor jako Sukhvinder, což je škoda.Ten příběh je celkově hodně silnej a neuvěřitelné je propracovaní "domino efektu," který vede k smrti jedné z postav. To jak na sobě všechno záleží je prostě v téhle knížce úžasné.(8.3.2015)

• - J. K. Rowling, autorka knižní předlohy, se podílela i na produkci seriálu. Zasahovala například do stopáže epizod. (Patw)

• - Kniha "The Casual Vacancy" vyšla v září 2012. Šlo o první knihu „pro dospělé", kterou J. K. Rowlingová napsala po Harrym Potterovi. (Plechpetr)

• - Fiktivní městečko Pagford vznikalo v lokalitách Gloucestershire (na jihozápadě Anglie Painswick, Minchinhampton, Stroud, Northleach a Bisley), dále se natáčelo ve Warwick Hall v Burfordu, Oxfordshire a v Bristolu. (Kleinbauer)