Prázdné místo (TV seriál)

The Casual Vacancy

Velká Británie, 2015, 3 h (Minutáž: 60 min)

Prvně jsem tomu dal šanci, ale v půlce druhého dílu jsem to musel vypnout. Bylo mi doporučováno, ať to nechám odležet a později to nakonec dojedu do konce. To se také stalo a já i na podruhé odolal. Prázdné místo nabízí tolik lákavých nápadů, kterých si nelze nepovšimnout. Například mysteriozní atmosféru nebo prostředí anglického venkova. To je něco, co v příbězích vysloveně můžu. Jenže to by se v té vesničce taky muselo něco dít...(25.12.2015)

Pokud někdo uvažuje, že si přečte knížku, tak mu to vřele doporučuju, protože je naprosto skvělá a bude stále překvapen, protože scenáristé toho změnili HODNĚ! A navíc v seriálu některé postavy nebyly, nebo nedostaly prostor jako Sukhvinder, což je škoda.Ten příběh je celkově hodně silnej a neuvěřitelné je propracovaní "domino efektu," který vede k smrti jedné z postav. To jak na sobě všechno záleží je prostě v téhle knížce úžasné.(8.3.2015)

ačkoliv na knížku mám zálusk už delší dobu a někde se mi tady válí,ale doposud na ní nebyl čas,tudíž nemám srovnání.Televizní verze mě pak po pilotu úplně nenadchla a doufám,že v následujících dvou dílech se to trošku zlepší.Pilot je za mě až zbytečné zdlouhavý a ačkoliv jistý potenciál tu je,na víc jak 3 to zatím není...60% (edit : poshlédnutí celé minisérie jde hvězda nahoru.Zbylá dva díly si to bezpochyby zaslouží už jen díky dobře vystavěné atmosféře)(6.3.2015)

Prázdné místo jsem četl, a tak jsem s napětím čekal i na tuto seriálovou adaptaci. Myslím, že se vydařila skvěle, výtky bych měl jen k závěru, který se zbytečně odchýlil od předlohy a seriál tedy neměl tak silné finále jako kniha. Vypadá to, jako by se ho tvůrci báli, což mi brání dát plný počet. Jinak je to ale nápaditě natočeno (skvělá kamera) a herci jsou prvotřídní, přestože se většinou nejedná o žádné známé hvězdy - snad všechny kromě Gambona jsem viděl vůbec poprvé. Jak seriál, tak kniha velmi dobře zachytily nejrůznější lidské neduhy a jedná se tak o působivou, trpkou a bohužel pravdivou kritiku společnosti.(1.4.2015)

Výborné drama na motivy J. K. Rowling. Snad všichni zúčastnění podali výborné výkony a byl jsem hodně překvapený, když jsem zjistil, že Abigail Lawrie (Krystal) nikde jinde ještě nehrála. Zvládla to skvěle. I sám příběh dokázal natolik zaujat, abych se těšil na další díly, druhý byl lepší než první a třetí lepší než druhý. Prostě dobře napsané a zahrané kvalitní drama.(14.3.2015)

• - Kniha "The Casual Vacancy" vyšla v září 2012. Šlo o první knihu „pro dospělé", kterou J. K. Rowlingová napsala po Harrym Potterovi. (Plechpetr)

• - Jedná se o nezávislou produkci pro BBC. (Patw)

• - J. K. Rowling, autorka knižní předlohy, se podílela i na produkci seriálu. Zasahovala například do stopáže epizod. (Patw)