Poté, co mu Marcel vymazal paměť, se Elijah probudí uprostřed ničeho a nemá nejmenší tušení, kdo je. (HBO Max)

CirkAtum

Tento díl byl pro mne obrovským překvapením. Nebyl jen dobře natočeným a zahranym kouskem v řadě, svými emocemi pozvedl celou sérii. Zatím nejlepší díl celé ságy. ()

Tom10000

3.díl. Před sedmi lety se Elijah, poté, co byl Marcelem ovlivněn, probouzí v autobusu a zastavuje u pumpy. Zde se poprvé dozví o svém hladu. Ten ho pronásleduje další týden, než se seznámí s upírkou Antoanette. Ta ho seznámí s upírstvím a stráví s ním další měsíc. Jednoho dne spolu narazí na Marcela, ten je varuje, aby se klidili z města. Zatímco je Antoanette nucena odjet pryč, Elijah pátrá po sobě samém. Jednou ale i on odjede na jeho rozkaz z New Yorku do Paříže, kde svoji milenku opět potká. Zde stráví sedm let až do současnosti. Klaus je navštíví a donutí Antoanette na Elijaha zapomenout. Ona ale bere sporýš, takže nezapomíná. Elijah již nyní ví, kdo je on i Mikaelsonovi a ostatní, ale bez citů je i sebe jako jejich stoupence bere za zrůdy, jež si nazaslouží žít. Odmítne klausovu nabídku a odejde s Antoanette zpátky do svého bytu. Klaus v něm ztrátí naději i sám sebe. Elijah se s Antoanette zasnoubí a spálí svůj dosavadní život na popel. Spolu odejdou pryč. 95 procent. ()