Klaus požádá Davinu o pomoc, aby zjistil více o záhadném přízraku, který zasáhl Hope. (HBO Max)

Tom10000

11.díl. Freya a Keelin se rozhodnou co nejdříve vzít. Elijah vzpomíná na dobu, kdy před pěti lety potkla Hayley. Tehdy o ni nic nevěděl a ona sama mu prozradila jen své druhé jméno, Andrea. Spolu strávili pouze jeden den ve Francii, ale oba dva poznali, že k tomu druhému mají blízko. Klaus se začne strachovat o Hope, jelikož na ni našel další známky černé magie. Rozhodne se navštívit Davinu, a ta mu prozradí nemilé věci. Magie zabijí Hope zevnitř, a hrozí, že dříve či později zemře. Právě v tuto chvíli by Klaus potřeboval Elijaha jako bratra i jako pomoc, ale ten chce odejít, jelikož si nedokáže odpustitvinu na zabití své milované Hayley. Freya se sice na chvíli s Keelin pohádá, ohledně budoucnosti jejich rodiny, ale nakonec se usmíří. koná se svatba, a na ni má Klaus nejvyšší obavy o Hope. Ta je však, naštěstí, zatím v pořádku. Společně si jako otec s dcerou promluví až pozdě večer, a Klaus coby její otec se neodváží prozradit ji blízkost smrti, jež ji může čekat. Nakonec se dokáže usmířit s Elijahem. Marcel musí vyřídit potíže s bývalým Hayleyiným přítelem. Ten začíná až moc lézt do věcí, do nichž by mu nic být nemělo. 95 - 100 procent. ()