Klaus pomáhá Hope vypořádat se s bolestí netradičním způsobem. Postava z Elijahovy minulosti se vrací a žádá o pomoc. (HBO Max)

Tom10000

10.díl. Aby Klaus ulevil Hope, stane se sám jakýmsi boxovacím pytlem, do něhož může Hope neustále udeřovat a tím si ulevit od šepotu temnoty. Hope však její otec nestačí. Proto dá Klausovi na jeho žádost Romanovo jméno. Na klukovi, jež jí ublížil, si nyní vylévá svoji moc. Ale ani on nakonec nestačí, je na ni moc laskavý. A proto přijde Elijah na zcela jiný nápad. Spolu s Antoanette, s níž se setká, seskupí nacistickou armádu upírů. Poté, v nečekané chvíli, přizve Hope i Klause. A hope může vypustit všechnu svoji moc a nenávist. Smrtí všech upírů si velmi uleví, ale na jak dlouho, to neví. Nyní lituje, že Romanovi ublížila a stále více se propadá do zoufalství. Navíc, zřejmě zabila přítele Hayley, a tím se u ní opět probudila vlkodlačí kletba. Klaus dělá vše pro to, aby ho oživil, a podaří se mu to. Není ale jediný. Hope zabila i Billa, kněze, a ten byl rovněž člověk. Dostává se nám pohled na počátky Hopiiny proměny. Zezlátly jí oči. Marcel se svojí neopatrností dostane pod moc nacistických upírů. Jeden z nich použije přístroj na to, aby z něj dostal jeho vlastní smrtelný jed (ten později Hope rozbije). Při snaze Joshe ho vysvobodit je ale sám Josh zasažen injekcí s jedem. Během chvíle umírá. Vincent zjistí, že čarodějky, jež byly otráveny, vypily upíří krev. Tedy i Ivy. Ta se probouzí, ale nechce se stát upírem. Poté, co zemře, se rozhodne Vincent přerušit pouto mezi Předky a jimi samotnými. To se mu podaří. Elijah a Antoanette se opět spřátelí. Josh najde klid. 95 - 100 procent. ()