UniqueNett

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Mě to dojalo. Prostě jsem řvala jako malá, i když tak nějak podvědomě vím, že to byl konec přitažený za vlasy. Ale emotivní to bylo, závěr Elijah vs. Klaus mě dostal. Důstojný a o moc lepší konec než v TVD. ()

HenryIvan

Finále celého seriálu šité horúcou ihlou. Tvorcovia sa snažili vykompenzovať trpký koniec 2 hlavných postáv tým, že ostatným postavám silou mocou vybrali isté rozuzlenie. Koniec u Rebbekhi a Marcela je síce logický, lebo vyúsťuje na základe ich pocitov a túžob počas celého seriálu, no na druhej strane takisto logicky nenaväzuje na poznatky, ktoré už dávno vieme a ktoré robia tento „ closure ” nemožným. Čo sa týka trojlístka Vincent - Freya - Keylin, tak to bola úplná katastrofa. Myslel som, že Vincent tam už nie je, lebo pred časom odišiel, no to sa asi len zdalo a teraz bol opäť tam, vystavený požiadavke Freyi, ktorá môže byť označená len za vykonštruovanú, z hľadiska, aby každý dostal Happy Ending. Len jediná Hope nemala nejaký koniec, pretože pokračuje v ďalšom spin-offe. Tento seriál som mal vážne rád a bude mi chýbať a dokážem prehliadnuť všetko to, čo som vyššie spomenul, no čakal som od poslednej epizódy viac. ()