The Originals (TV seriál)

Drama / Horor / Sci-Fi

USA, 2013 - 2018, 65 h 13 min (Minutáž: 45 min)

Tvůrci:

Julie Plec

Joseph Morgan, Daniel Gillies, Claire Holt, Phoebe Tonkin, Danielle Campbell, Leah Pipes, Charles Michael Davis, Eka Darville, Daniella Pineda, Peta Sergeant, Alexandra Metz, Todd Stashwick, Steven Krueger, Leticia Jimenez, Elyse Levesque, Nathan Parsons, Nina Dobrev, Chris Osborn, Lance Tafelski, Teri Wyble, Keri Lynn Pratt, Libby Blanton, Mitch Eakins, Lisa Jane Smith, Zach Hanner, Lee Spencer, E. Roger Mitchell, Jenny Gulley, Jason Vail, Misty Ormiston, Kim Ormiston, Andrea Vittoria Alvarado, Riley Voelkel, Malaya Rivera Drew, Amy Parrish, Nea Dune, Lawrence Kao, Stephanie Cleough, Rebecca Breeds, Derek Roberts, Nishi Munshi, Yohance Myles, Annika Pampel, Michael Narducci, Nathaniel Buzolic, Shannon Kane, Callard Harris, Sebastian Roché, Andrea Powell, Chase Coleman, Yusuf Gatewood, Daniel Sharman, Natalie Dreyfuss, Hakim Callender, Alice Evans, Sonja Sohn, Michael Robison, Lloyd Owen, Kristin Erickson, Jimmy Gonzales, Colin Woodell, Debra Mooney, Adam Poole, Maisie Richardson-Sellers, Meg Foster, Mark Hicks, Claudia Black, Marisela Zumbado, Nina Repeta, Donny Boaz, Allie McCulloch, Michael Trevino, Tasha Ames, Shane Coffey, Owiso Odera, Shannon Eubanks, Raney Branch, Alexa Yeames, Yasmine Al-Bustami, Rico Ball, Casper Zafer, Jason Dohring, Catherine Dyer, Andrew Lees, Tracy Ifeachor, Oliver Ackland, David E. Collier, Jon Eyez, Haley Ramm, Alex Sgambati, Rebecca Blumhagen, Paul Wesley, Leslie-Anne Huff, Amy Lee, Jason Benjamin, Matt Cedeño, Greg Perrow, Taylor Cole, Dan Martin, Amber Midthunder, Zach Roerig, Michael Harding, Moli Hall, Todd Litzinger, Corey Maher, Lyle Brocato, Marko Caka, Neil Jackson, Christina Marie Moses, Tobias Jelinek, Greg Sproles, Wil Gonzalez, Keahu Kahuanui, Michael Beasley, Darri Ingolfsson, Lyndon Smith, Azel James, Jessejames Locorriere, Tyler J. Shaw, Jesse C. Boyd, Courtney Lakin, Summer Fontana, Francine Locke, Alexandra Ficken, John Redlinger, Morgan Hinkleman, Luray Cooper, Adam Fristoe, Aaron Farb, Alkoya Brunson, Danielle Rose Russell, Candice King, Jaime Murray, Torrance Coombs, Jedidiah Goodacre, Nadine Lewington, Shiva Kalaiselvan, Jason Burkey, Jamie Thomas King, Robert Baker, David Shae, Jimmy Ray Pickens, Matthew Davis, McCarrie McCausland, Aiden Flowers, Aria Shahghasemi

Seriál je rozjetý slušně, uvidíme, co se z toho vyklube a jestli scénáristi velký potenciál nezazdí, jako se jim to povedlo u dalších řad kmenových TVD. Rodinku původních jsem si oblíbila, takže mi seirál vyloženě o nich rozhodně nevadí, i když mě trochu mrzí zmrazená linka Klaus+Caroline. Rozhodně vítám trochu dospělejší pojetí a odproštění se od scén typu: Miluju toho... ach ne, vlastně toho... nebo že by to byl přece jen ten první? :)(25.10.2013)

• SNCIS

V podstatě platí to, co jsem napsal u The Vampire Diaries. Efekty, kterým tento seriál oplývá jsou tragické. Příběh z pera Julie Plec je směšný. Mnohdy to nedává smysl, nebo to je přitažené za vlasy. Většinou je to slaďárna, taková telenovela ze světa upírů. Proč je tady odpad a TVD jsem dal 2 hvězdy? Protože je to mnohem horší, než TVD. Navíc zde mně s herců nikdo nezaujal. Za 1 hvězdu stojí prvních devět epizod... Zbytek je tragédie. Viděl jsem první dvě série, kde se neustále řešili rodinná dramata. Pokud chcete vidět seriál s nejhoršími efekty, tak směle do toho. - odpad!(17.2.2018)

Spin-off Upířích deníků vzniklý zřejmě kvůli popularitě Původních. Pilot a první díl jsou vykradené z Upířích deníků a trochu doplněné (nuda = TVD bez Damona). Ale potom už se to zlepšuje a je to dokonce i zajímavé, a protože se mi Klaus, Elijah i nakonec i naivní Rebekah zamlouvají, líbí se mi to a sleduji dál. Samozřejmě zde nechybí ani otravné postavy jako Marcel a jeho pohůnci a vlček Hayley, která je mi nesympatická (ale třeba si mě ještě získá, kdo ví), plus nesmím zapomenout otravné čarodějince. Zatím hodnotím velmi dobře, i když se mi přesun do New Orleans a absence Caroline moc nezamlouvá.(1.1.2014)

• Domca94

Seriál od scénáristické veteránky Julie Plec, který je hodně lacinou kopií svého mateřského seriálu. Plec zde uplatňuje, co se dařilo v Upířích denících a vyvarovává se chyb. Nicméně opět je seriál plný klišé, lásky a dalších otřepaných témat. Je zde značný rozdíl mezi pilotem a dalšími díly. Stejně tak je znatelný rozdíl mezi první a druhou sérií. Pokud máte rádi upíry, tak by se Vám to mohlo líbit, jinak se tomuto seriálu vyhněte. Faktická poznámka: ačkoliv se seriál jmenuje The Originals, tak se v něm de facto vyskytují pouze dva až tři Původní upíři z celé velké rodiny. Možná by byla na snadě změna názvu.(10.7.2015)

• ChArLeNe

Na spin-off mám rovnaký názor, ako na TVD. Seriál s Originals sa zdá byť ako konečne niečo dobré z TVD, ale keďže to má v rukách Julie Plec, tak aj v spin-offe, samozrejme, musela trepať otravné love-story, ktoré z toho robia ďalší corny series pre teen-girls. Prvá a pól epizódy, pohoda. Ostatok, trápne. (btw. ale na Phoebe Tonkin sa dobre pozerá. Joseph Morgan ma so svojim prízvukom už prešiel)(18.10.2013)