The Originals (TV seriál)

Drama / Horor / Sci-Fi

USA, 2013 - 2018, 65 h 13 min (Minutáž: 45 min)

Tvůrci:

Julie Plec

Joseph Morgan, Daniel Gillies, Claire Holt, Phoebe Tonkin, Danielle Campbell, Leah Pipes, Charles Michael Davis, Eka Darville, Daniella Pineda, Peta Sergeant, Alexandra Metz, Todd Stashwick, Steven Krueger, Leticia Jimenez, Elyse Levesque, Nathan Parsons, Nina Dobrev, Chris Osborn, Lance Tafelski, Teri Wyble, Keri Lynn Pratt, Libby Blanton, Mitch Eakins, Lisa Jane Smith, Zach Hanner, Lee Spencer, E. Roger Mitchell, Jenny Gulley, Jason Vail, Misty Ormiston, Kim Ormiston, Andrea Vittoria Alvarado, Riley Voelkel, Malaya Rivera Drew, Amy Parrish, Nea Dune, Lawrence Kao, Stephanie Cleough, Rebecca Breeds, Derek Roberts, Nishi Munshi, Yohance Myles, Annika Pampel, Michael Narducci, Nathaniel Buzolic, Shannon Kane, Callard Harris, Sebastian Roché, Andrea Powell, Chase Coleman, Yusuf Gatewood, Daniel Sharman, Natalie Dreyfuss, Hakim Callender, Alice Evans, Sonja Sohn, Michael Robison, Lloyd Owen, Kristin Erickson, Jimmy Gonzales, Colin Woodell, Debra Mooney, Adam Poole, Maisie Richardson-Sellers, Meg Foster, Mark Hicks, Claudia Black, Marisela Zumbado, Nina Repeta, Donny Boaz, Allie McCulloch, Michael Trevino, Tasha Ames, Shane Coffey, Owiso Odera, Shannon Eubanks, Raney Branch, Alexa Yeames, Yasmine Al-Bustami, Rico Ball, Casper Zafer, Jason Dohring, Catherine Dyer, Andrew Lees, Tracy Ifeachor, Oliver Ackland, David E. Collier, Jon Eyez, Haley Ramm, Alex Sgambati, Rebecca Blumhagen, Paul Wesley, Leslie-Anne Huff, Amy Lee, Jason Benjamin, Matt Cedeño, Greg Perrow, Taylor Cole, Dan Martin, Amber Midthunder, Zach Roerig, Michael Harding, Moli Hall, Todd Litzinger, Corey Maher, Lyle Brocato, Marko Caka, Neil Jackson, Christina Marie Moses, Tobias Jelinek, Greg Sproles, Wil Gonzalez, Keahu Kahuanui, Michael Beasley, Darri Ingolfsson, Lyndon Smith, Azel James, Jessejames Locorriere, Tyler J. Shaw, Jesse C. Boyd, Courtney Lakin, Summer Fontana, Francine Locke, Alexandra Ficken, John Redlinger, Morgan Hinkleman, Luray Cooper, Adam Fristoe, Aaron Farb, Alkoya Brunson, Danielle Rose Russell, Candice King, Jaime Murray, Torrance Coombs, Jedidiah Goodacre, Nadine Lewington, Shiva Kalaiselvan, Jason Burkey, Jamie Thomas King, Robert Baker, David Shae, Jimmy Ray Pickens, Matthew Davis, McCarrie McCausland, Aiden Flowers

Po pilote som bola trošku zmätená, po prvom dieli sa toho moc nezmenilo ale od druhého dielu ma presvedčili a verím, že Originals budú ešte lepší ako Vampire diaries.... ! Teším sa a zatím zaslúžených 5* *EDIT* po troch sériách som stále viac a viac nadšená a je mi lúto, že už nemám kam zvýšiť hodnotenie, napriek tomu, že Vampire diaries naďalej ostávajú mojou srdcovkou Originals ich prekonali o 360 stupňov a dúfam, že ma budú sprevádzať ešte veľa seriálových rokov. :)(10.10.2013)

Rozhodně lepší než Upíří deníky, i když trochu zmatenější. Klaus je drsňácky sexy. první a druhá řada dobrá, byť se to zbytečně komplikuje, na stranu druhou o něčem to být musí. já osobně bych uvítala seriál kde Klaus a Damon vymlátí a sežerou celou Ameriku s několika vášnivými sexy postelovými scénami. Jo, jak málo stačí ke štěstí....(11.6.2015)

Tušila jsem, že tato odnož Vampire Diaries bude o něco horší než samotnéVampire Diaries, takže se mi na to nechtělo moc koukat, ale pak jsem si řekla, že to možná trochu podceňuju, a tak jsem tomu dala šanci. Pravda, v rámci postav mě to bavilo méně než se koukat na Ninu Dobrev a ostatní, navíc mi počáteční díly přišly trochu nudné, ale postupně se to zlepšovalo. První sérii bych dala tak tři hvězdy, určitě ne více. Pořádně mě to chytlo až tak kolem šestého dílu druhé série, takže myslím, že stálo za to vydržet. Teprve druhá série nabízí pořádného nepřítele, objeví se pár nových postav, které stojí za to (oproti Vampire Diaries jsem si tady byla schopná jakž takž oblíbit i Kola Mikaelsona), některé postavy, které zde vystupují od první série, se vám dostanou trošku pod kůži (Davina, Marcel, Josh), no a navíc je podle mého názoru radost koukat na Elijahu, který je v druhé sérii dost "cool a sexy" :D Hayley (Phoebe Tonkin) a její nový druh Jackson (Nathan Parsons) tvoří taky hodně dobrou dvojku. Docela by mě zajímalo, co se bude dít se "zázračným dítětem" a jeho rodinou dál, takže musím uznat, že si mě ve výsledku tento seriál získal. Jen aby to do budoucna v dalších sériích nepřehnali s těmi zvraty a rozumně to ukončili, oproti Vampire Diaries... to by bylo moc fajn, i když tuším, že to není moc pravděpodobné. Aktualizace 10.9.2016 - 3. SÉRIE: Seriál se stále drží dost vysoko. Zvraty v ději jsou prozatím povedené a spíše nečekané, takže se divák nenudí. Na seriálu jsou ovšem nejlepší samotní herci, bez nich by to nebylo ono. Jak Joseph Morgan, tak Daniel Gillies, Phoebe Tonkin a někteří ostatní... všichni mají velké charisma a seriál svými hereckými schopnostmi táhnou. Dokonce i mladá Danielle Campbell se ukázala být herecky dost schopná. Jediná, kdo mi opravdu vadí, je Freya (Riley Voelkel), ale to bude spíš možná tou postavou než samotnou herečkou. Jsem zvědavá na pokračování. Aktualizace 27.8.2017 - 4. SÉRIE: Série je tentokrát téměř o polovinu kratší, což je fajn, protože jinak myslím, že by příběh postrádal spád. Celkově jde totiž o slabší sérii, kde se tvůrci znovu vytasili s novou "neporazitelnou" záporačkou, ale upřímně... začíná to být trošku nuda. Na druhou stranu ale konec série dává tušit zajímavé a nestandardní pokračování, tak uvidíme, jestli tvůrci naplno využijí nově nastavený potenciál. ~(3,8)~(2.7.2015)

• ChArLeNe

Na spin-off mám rovnaký názor, ako na TVD. Seriál s Originals sa zdá byť ako konečne niečo dobré z TVD, ale keďže to má v rukách Julie Plec, tak aj v spin-offe, samozrejme, musela trepať otravné love-story, ktoré z toho robia ďalší corny series pre teen-girls. Prvá a pól epizódy, pohoda. Ostatok, trápne. (btw. ale na Phoebe Tonkin sa dobre pozerá. Joseph Morgan ma so svojim prízvukom už prešiel)(18.10.2013)

Více o původní rodině upírů. Je to hlavně o třech z nich, Niklaus, Rebekah a Elijah. Válka upírů a čarodějek do které se objeví Klaus, který se opět vrací do SVÉHO města. Rebekah patří mezi mé oblíbené upíry, bylo mi jí líto, když v TVD chtěla být člověkem, aby mohla mít rodinu a tady dostala možnost vychovat dítě, ovšem je mi líto Klause a Hayley, že kvůli čarodějkám nemůžou být se svojí dcerou. Ten kdo se zájmem sleduje upíří deníky ať určitě koukne i na TO.(30.9.2014)