The Originals (TV seriál)

Drama / Horor / Sci-Fi

USA, 2013 - 2017, 56 h 1 min (Minutáž: 66x45 min)

Joseph Morgan, Daniel Gillies, Claire Holt, Phoebe Tonkin, Danielle Campbell, Leah Pipes, Charles Michael Davis, Eka Darville, Daniella Pineda, Peta Sergeant, Alexandra Metz, Todd Stashwick, Steven Krueger, Leticia Jimenez, Elyse Levesque, Nathan Parsons, Nina Dobrev, Chris Osborn, Lance Tafelski, Teri Wyble, Keri Lynn Pratt, Libby Blanton, Mitch Eakins, Lisa Jane Smith, Zach Hanner, Lee Spencer, E. Roger Mitchell, Jenny Gulley, Jason Vail, Misty Ormiston, Kim Ormiston, Andrea Vittoria Alvarado, Riley Voelkel, Malaya Rivera Drew, Amy Parrish, Nea Dune, Lawrence Kao, Stephanie Cleough, Rebecca Breeds, Derek Roberts, Nishi Munshi, Yohance Myles, Annika Pampel, Michael Narducci, Nathaniel Buzolic, Shannon Kane, Callard Harris, Sebastian Roché, Andrea Powell, Chase Coleman, Yusuf Gatewood, Daniel Sharman, Natalie Dreyfuss, Hakim Callender, Alice Evans, Sonja Sohn, Michael Robison, Lloyd Owen, Kristin Erickson, Jimmy Gonzales, Colin Woodell, Debra Mooney, Adam Poole, Maisie Richardson-Sellers, Meg Foster, Mark Hicks, Claudia Black, Marisela Zumbado, Nina Repeta, Donny Boaz, Allie McCulloch, Michael Trevino, Tasha Ames, Shane Coffey, Owiso Odera, Shannon Eubanks, Raney Branch, Alexa Yeames, Yasmine Al-Bustami, Rico Ball, Casper Zafer, Jason Dohring, Catherine Dyer, Andrew Lees, Tracy Ifeachor, Oliver Ackland, David E. Collier, Jon Eyez, Haley Ramm, Alex Sgambati, Rebecca Blumhagen, Paul Wesley, Leslie-Anne Huff, Amy Lee, Jason Benjamin, Matt Cedeño, Greg Perrow, Taylor Cole, Dan Martin, Amber Midthunder, Zach Roerig, Michael Harding, Moli Hall, Todd Litzinger, Corey Maher, Lyle Brocato, Marko Caka, Neil Jackson, Christina Marie Moses, Tobias Jelinek, Greg Sproles, Wil Gonzalez, Keahu Kahuanui, Michael Beasley, Darri Ingolfsson, Lyndon Smith, Azel James

Spin-off Upířích deníků vzniklý zřejmě kvůli popularitě Původních. Pilot a první díl jsou vykradené z Upířích deníků a trochu doplněné (nuda = TVD bez Damona). Ale potom už se to zlepšuje a je to dokonce i zajímavé, a protože se mi Klaus, Elijah i nakonec i naivní Rebekah zamlouvají, líbí se mi to a sleduji dál. Samozřejmě zde nechybí ani otravné postavy jako Marcel a jeho pohůnci a vlček Hayley, která je mi nesympatická (ale třeba si mě ještě získá, kdo ví), plus nesmím zapomenout otravné čarodějince. Zatím hodnotím velmi dobře, i když se mi přesun do New Orleans a absence Caroline moc nezamlouvá.(1.1.2014)

• JohnCZ

--- PRVNÍ SÉRIE --- Rodinka Původních upírů v určité chvíli nakopla tehdy už skomírající děj Upířích deníků a není divu, že dostala i vlastní spin-off, na který jsem se i poměrně těšil. Jak Klaus, tak Elijah jsou zajímavě napsané a výborně zahrané postavy, avšak The Originals selhává přesně v tom, v čem v posledních sériích selhává i původní seriál - děj. Ačkoli je The Originals o něco dospělejší, je to vesměs to samé v bledě modrém. Máme tu město, tentokrát ne fiktivní maloměsto jako Mystic Falls, ale rovnou New Orleans, které vytváří pro seriál velice atraktivní prostředí. Máme tu také tři frakce, které se přetahují o místní nadvládu a to (nečekaně) upíry, vlkodlaky a čarodějky. A o tom je celý The Originals. Neustálé intriky, přetvářky, zrady, skrytá zloba a láska v momentech, kdy to divák nečeká. Nemůžu si pomoct, ale dějově se mi to jeví jako děsně nevýrazné a chaotické, není moc komu fandit a že by příběh někam směřoval, to se taky říct nedá. Závěr série trochu něco naznačil, ale jestli se v druhé sérii dějová linka nezačne trochu hýbat, tak pochybuju, že ji vůbec dosleduju. Už první série mi zabrala skoro 2 roky. Hodnocení série: 2/5(4.10.2015)

Na první díl jsem se podívala jen proto, abych zjistila, o co přesně v The Originals jde a co se ze seriálu vyklube, nijak jsem nepočítala s tím, že bych se na seriál dívala, protože Phoebe mi přišla v TVD strašně nesympatická a představa, že bude možná jednou z hlavních postav mě nijak nenadchla. Jenže jak už jsem začala, nemohla jsem si pomoct a podívala se i na druhý díl. No a pak už nešlo přestat, protože mě seriál opravdu chytil a dokonce už mi Phoebe ani tak nevadí. Uvidí se, jak se bude seriál vyvíjet, ale je fakt, že mě bere o něco víc než TVD. Takže ohromné překvapení! ~~ Ke konci řady mě to už začíná trošku nudit, jak se pořád všechno opakuje, každopádně pořád to ještě na čtyři hvězdičky není.(16.10.2013)

Po pilotu, který byl ještě v rámci TVD jsem se musela přemáhat, abych tomu seriálu dala šanci. Když jsem pak zjistila, že pilot samotného seriálu je opakování té samé epizody z jiné strany, málem mě to znechutilo natolik, že jsem se nechtěla dívat na další díl. Ale asi bych litovala, protože mě to docela strhlo, odhlédla jsem od toho, že bych od Originals očekávala příběh z minulosti a o všech, a taky jsem odhlédla i od toho debilního nápadu s magickým dítětem. Nakonec se mi první půlka série líbila asi tolik, jako první řada TVD, jenže pak Spoiler odešla Rebekah, což mě naštvalo, protože jsem se na to začala dívat víceméně hlavně kvůli téhle postavě konec spoileru. Myslím, že tím utrpěl i seriál, protože zbytek byl o poznání nudnější. Původně jsem vůbec nechtěla koukat na další řadu, ale když obsadili Daniela Sharmana, tak bylo jasno. Druhá řada se mi zatím možná líbí ještě víc než první. Připadá mi to víc zaměřené právě na originální upíry a tak to mělo být od začátku. 4*(20.5.2014)

Série 1: Souběžně běžícím Vampire Diaries je příběh ovlivňován jen minimálně. Za mě rozhodně zajímavější a ve světle Vampire Diaries originálnější zápletka. Ačkoli se nevyhneme stereotypnímu nekonečnému umírání a ožívání postav, oproti Deníkům to není tak zlé a seriál si drží slušné tempo po celou dobu.(24.7.2014)

• - Pilotní díl byl odvysílán v seriálu Upíří deníky (od r. 2009), a to ve 20. epizodě 4. série. (Reesam)

• - Joseph Morgan (Klaus) vyhrál cenu na People Choice Awards 2014 v kategorii "Favorite Actor in a New Series". (MonicaPixie)