The Originals (TV seriál)

Drama / Horor / Sci-Fi

USA, 2013 - 2018, 65 h 13 min (Minutáž: 45 min)

Tvůrci:

Julie Plec

Joseph Morgan, Daniel Gillies, Claire Holt, Phoebe Tonkin, Danielle Campbell, Leah Pipes, Charles Michael Davis, Eka Darville, Daniella Pineda, Peta Sergeant, Alexandra Metz, Todd Stashwick, Steven Krueger, Leticia Jimenez, Elyse Levesque, Nathan Parsons, Nina Dobrev, Chris Osborn, Lance Tafelski, Teri Wyble, Keri Lynn Pratt, Libby Blanton, Mitch Eakins, Lisa Jane Smith, Zach Hanner, Lee Spencer, E. Roger Mitchell, Jenny Gulley, Jason Vail, Misty Ormiston, Kim Ormiston, Andrea Vittoria Alvarado, Riley Voelkel, Malaya Rivera Drew, Amy Parrish, Nea Dune, Lawrence Kao, Stephanie Cleough, Rebecca Breeds, Derek Roberts, Nishi Munshi, Yohance Myles, Annika Pampel, Michael Narducci, Nathaniel Buzolic, Shannon Kane, Callard Harris, Sebastian Roché, Andrea Powell, Chase Coleman, Yusuf Gatewood, Daniel Sharman, Natalie Dreyfuss, Hakim Callender, Alice Evans, Sonja Sohn, Michael Robison, Lloyd Owen, Kristin Erickson, Jimmy Gonzales, Colin Woodell, Debra Mooney, Adam Poole, Maisie Richardson-Sellers, Meg Foster, Mark Hicks, Claudia Black, Marisela Zumbado, Nina Repeta, Donny Boaz, Allie McCulloch, Michael Trevino, Tasha Ames, Shane Coffey, Owiso Odera, Shannon Eubanks, Raney Branch, Alexa Yeames, Yasmine Al-Bustami, Rico Ball, Casper Zafer, Jason Dohring, Catherine Dyer, Andrew Lees, Tracy Ifeachor, Oliver Ackland, David E. Collier, Jon Eyez, Haley Ramm, Alex Sgambati, Rebecca Blumhagen, Paul Wesley, Leslie-Anne Huff, Amy Lee, Jason Benjamin, Matt Cedeño, Greg Perrow, Taylor Cole, Dan Martin, Amber Midthunder, Zach Roerig, Michael Harding, Moli Hall, Todd Litzinger, Corey Maher, Lyle Brocato, Marko Caka, Neil Jackson, Christina Marie Moses, Tobias Jelinek, Greg Sproles, Wil Gonzalez, Keahu Kahuanui, Michael Beasley, Darri Ingolfsson, Lyndon Smith, Azel James, Jessejames Locorriere, Tyler J. Shaw, Jesse C. Boyd, Courtney Lakin, Summer Fontana, Francine Locke, Alexandra Ficken, John Redlinger, Morgan Hinkleman, Luray Cooper, Adam Fristoe, Aaron Farb, Alkoya Brunson, Danielle Rose Russell, Candice King, Jaime Murray, Torrance Coombs, Jedidiah Goodacre, Nadine Lewington, Shiva Kalaiselvan, Jason Burkey, Jamie Thomas King, Robert Baker, David Shae, Jimmy Ray Pickens, Matthew Davis, McCarrie McCausland, Aiden Flowers, Aria Shahghasemi

Na tenhle serial jsem zacal koukat spis z nudy. Nic pred tim, jsem na podobny styl nesledoval a nevidel. Bohuzel moje ostatni serialy nejsou uz a diky hodnoceni na CSFD jsem vybral tento. A nelituji. Je fakt ze prvnich par dilu jsem byl kompletne mimo ale postupem casu se to zlepsuje a obcas me dej mile prekvapi. Takze za me super na odreagovani u TV :)(26.8.2016)

• JohnCZ

--- PRVNÍ SÉRIE --- Rodinka Původních upírů v určité chvíli nakopla tehdy už skomírající děj Upířích deníků a není divu, že dostala i vlastní spin-off, na který jsem se i poměrně těšil. Jak Klaus, tak Elijah jsou zajímavě napsané a výborně zahrané postavy, avšak The Originals selhává přesně v tom, v čem v posledních sériích selhává i původní seriál - děj. Ačkoli je The Originals o něco dospělejší, je to vesměs to samé v bledě modrém. Máme tu město, tentokrát ne fiktivní maloměsto jako Mystic Falls, ale rovnou New Orleans, které vytváří pro seriál velice atraktivní prostředí. Máme tu také tři frakce, které se přetahují o místní nadvládu a to (nečekaně) upíry, vlkodlaky a čarodějky. A o tom je celý The Originals. Neustálé intriky, přetvářky, zrady, skrytá zloba a láska v momentech, kdy to divák nečeká. Nemůžu si pomoct, ale dějově se mi to jeví jako děsně nevýrazné a chaotické, není moc komu fandit a že by příběh někam směřoval, to se taky říct nedá. Závěr série trochu něco naznačil, ale jestli se v druhé sérii dějová linka nezačne trochu hýbat, tak pochybuju, že ji vůbec dosleduju. Už první série mi zabrala skoro 2 roky. Hodnocení série: 2/5(4.10.2015)

Po pilotu, který byl ještě v rámci TVD jsem se musela přemáhat, abych tomu seriálu dala šanci. Když jsem pak zjistila, že pilot samotného seriálu je opakování té samé epizody z jiné strany, málem mě to znechutilo natolik, že jsem se nechtěla dívat na další díl. Ale asi bych litovala, protože mě to docela strhlo, odhlédla jsem od toho, že bych od Originals očekávala příběh z minulosti a o všech, a taky jsem odhlédla i od toho debilního nápadu s magickým dítětem. Nakonec se mi první půlka série líbila asi tolik, jako první řada TVD, jenže pak Spoiler odešla Rebekah, což mě naštvalo, protože jsem se na to začala dívat víceméně hlavně kvůli téhle postavě konec spoileru. Myslím, že tím utrpěl i seriál, protože zbytek byl o poznání nudnější. Původně jsem vůbec nechtěla koukat na další řadu, ale když obsadili Daniela Sharmana, tak bylo jasno. Druhá řada se mi zatím možná líbí ještě víc než první. Připadá mi to víc zaměřené právě na originální upíry a tak to mělo být od začátku. 4*(20.5.2014)

Príjemne pokračovanie jednej dejovej línie z Upírskych denníkov, kde príbeh sa venuje rodine pôvodných upírov. Postava Klausa bola od začiatku pre mňa dosť zaujímavá, takže som rád že dostal väčší priestor v samostatnom seriály. Seriál je plný zvratov, zaujímavých postáv. Ak sa Vám páčili Upírske denníky tak Vás záujme aj toto. Kvalitou sa síce nevyrovná prvému zmienenému seriálu, pretože miestami mi to prišla ako taká stereotypná dráma o rodine, ale za pozretie to stojí. Akurát vytknem prvú sériu, ktorá bola nezaujímavá a nudná.(10.11.2017)

Více o původní rodině upírů. Je to hlavně o třech z nich, Niklaus, Rebekah a Elijah. Válka upírů a čarodějek do které se objeví Klaus, který se opět vrací do SVÉHO města. Rebekah patří mezi mé oblíbené upíry, bylo mi jí líto, když v TVD chtěla být člověkem, aby mohla mít rodinu a tady dostala možnost vychovat dítě, ovšem je mi líto Klause a Hayley, že kvůli čarodějkám nemůžou být se svojí dcerou. Ten kdo se zájmem sleduje upíří deníky ať určitě koukne i na TO.(30.9.2014)

• - Postava Klausa Mikaelsona (Joseph Morgan) bola pôvodne určená na to, aby bola zabitá v seriáli Upírske denníky (2009), ale stále sa zvyšujúca sa popularita postavy priniesla nielen prežitie, ale až vlastný seriál, v ktorom stvárňuje hlavnú postavu. (pancoyote)

• - Pilotní díl byl odvysílán v seriálu Upíří deníky (od r. 2009), a to ve 20. epizodě 4. série. (Reesam)

• - Joseph Morgan (Klaus) vyhrál cenu na People Choice Awards 2014 v kategorii "Favorite Actor in a New Series". (MonicaPixie)