The Originals (TV seriál)

Drama / Horor / Sci-Fi

USA, 2013 - 2018, 65 h 13 min (Minutáž: 45 min)

Tvůrci:

Julie Plec

Joseph Morgan, Daniel Gillies, Claire Holt, Phoebe Tonkin, Danielle Campbell, Leah Pipes, Charles Michael Davis, Eka Darville, Daniella Pineda, Peta Sergeant, Alexandra Metz, Todd Stashwick, Steven Krueger, Leticia Jimenez, Elyse Levesque, Nathan Parsons, Nina Dobrev, Chris Osborn, Lance Tafelski, Teri Wyble, Keri Lynn Pratt, Libby Blanton, Mitch Eakins, Lisa Jane Smith, Zach Hanner, Lee Spencer, E. Roger Mitchell, Jenny Gulley, Jason Vail, Misty Ormiston, Kim Ormiston, Andrea Vittoria Alvarado, Riley Voelkel, Malaya Rivera Drew, Amy Parrish, Nea Dune, Lawrence Kao, Stephanie Cleough, Rebecca Breeds, Derek Roberts, Nishi Munshi, Yohance Myles, Annika Pampel, Michael Narducci, Nathaniel Buzolic, Shannon Kane, Callard Harris, Sebastian Roché, Andrea Powell, Chase Coleman, Yusuf Gatewood, Daniel Sharman, Natalie Dreyfuss, Hakim Callender, Alice Evans, Sonja Sohn, Michael Robison, Lloyd Owen, Kristin Erickson, Jimmy Gonzales, Colin Woodell, Debra Mooney, Adam Poole, Maisie Richardson-Sellers, Meg Foster, Mark Hicks, Claudia Black, Marisela Zumbado, Nina Repeta, Donny Boaz, Allie McCulloch, Michael Trevino, Tasha Ames, Shane Coffey, Owiso Odera, Shannon Eubanks, Raney Branch, Alexa Yeames, Yasmine Al-Bustami, Rico Ball, Casper Zafer, Jason Dohring, Catherine Dyer, Andrew Lees, Tracy Ifeachor, Oliver Ackland, David E. Collier, Jon Eyez, Haley Ramm, Alex Sgambati, Rebecca Blumhagen, Paul Wesley, Leslie-Anne Huff, Amy Lee, Jason Benjamin, Matt Cedeño, Greg Perrow, Taylor Cole, Dan Martin, Amber Midthunder, Zach Roerig, Michael Harding, Moli Hall, Todd Litzinger, Corey Maher, Lyle Brocato, Marko Caka, Neil Jackson, Christina Marie Moses, Tobias Jelinek, Greg Sproles, Wil Gonzalez, Keahu Kahuanui, Michael Beasley, Darri Ingolfsson, Lyndon Smith, Azel James, Jessejames Locorriere, Tyler J. Shaw, Jesse C. Boyd, Courtney Lakin, Summer Fontana, Francine Locke, Alexandra Ficken, John Redlinger, Morgan Hinkleman, Luray Cooper, Adam Fristoe, Aaron Farb, Alkoya Brunson, Danielle Rose Russell, Candice King, Jaime Murray, Torrance Coombs, Jedidiah Goodacre, Nadine Lewington, Shiva Kalaiselvan, Jason Burkey, Jamie Thomas King, Robert Baker, David Shae, Jimmy Ray Pickens, Matthew Davis, McCarrie McCausland, Aiden Flowers

Po pilotu, který byl ještě v rámci TVD jsem se musela přemáhat, abych tomu seriálu dala šanci. Když jsem pak zjistila, že pilot samotného seriálu je opakování té samé epizody z jiné strany, málem mě to znechutilo natolik, že jsem se nechtěla dívat na další díl. Ale asi bych litovala, protože mě to docela strhlo, odhlédla jsem od toho, že bych od Originals očekávala příběh z minulosti a o všech, a taky jsem odhlédla i od toho debilního nápadu s magickým dítětem. Nakonec se mi první půlka série líbila asi tolik, jako první řada TVD, jenže pak Spoiler odešla Rebekah, což mě naštvalo, protože jsem se na to začala dívat víceméně hlavně kvůli téhle postavě konec spoileru. Myslím, že tím utrpěl i seriál, protože zbytek byl o poznání nudnější. Původně jsem vůbec nechtěla koukat na další řadu, ale když obsadili Daniela Sharmana, tak bylo jasno. Druhá řada se mi zatím možná líbí ještě víc než první. Připadá mi to víc zaměřené právě na originální upíry a tak to mělo být od začátku. 4*(20.5.2014)

• ChArLeNe

Na spin-off mám rovnaký názor, ako na TVD. Seriál s Originals sa zdá byť ako konečne niečo dobré z TVD, ale keďže to má v rukách Julie Plec, tak aj v spin-offe, samozrejme, musela trepať otravné love-story, ktoré z toho robia ďalší corny series pre teen-girls. Prvá a pól epizódy, pohoda. Ostatok, trápne. (btw. ale na Phoebe Tonkin sa dobre pozerá. Joseph Morgan ma so svojim prízvukom už prešiel)(18.10.2013)

Intriky, manipulace, boje o moc,... a tak pořád dokola. The Originals (Původní) jsou seriálem, který svišti, který toho v každém dílu nabízí hrozně moc (dějové zvraty, nové informace, hodně postav, atd.) Skoro bych řekla, že by zasloužil nějaké "vložky" :) třeba víc milostných linií nebo občasné zamyšlení jaké to je být nesmrtelným hybridem. Takové tempo s sebou totiž přináší nevěrohodnost postav a jejich vztahů, totiž: když se rychle střídá jejich láska s nevraživostí, prostě jím pak už moc nevěřím, že za něčím nebo za někým doopravdy stojí, že se to zase rychle nezmění. Ale oceňuju, že každá postava, její chování a činy mají svoje pozadí, důvod a propracovanou historii.(4.9.2014)

Pilot : Za predpokladu, že ste fanúšikmi Upírskych denníkov, a upírskych ság, tak sa vám tento seriál musí zapáčiť. Ja ale nespĺňam ani jednu z týchto kategórií, a o to viac ma prekvapilo, že pilot ma pomerne bavil. Najzaujímavejšie bolo, že išiel veľmi hladko, a herecké výkony boli výrazné natoľko, že som bol spokojný. No napriek tomu nikdy Originals nebudú mojím šálkom kávy, a práve preto pochybujem, že by som sa k ďalším epizódam dostal. Ale ako som už napísal - nikdy nehovor nikdy. Hodnotenie pilota : 50%(12.10.2013)

Zatím seriál na slušné úrovni. A nejen proto, že mám slabost pro Niklause a jeho britský přízvuk. Jde o to, že v Upířích denících se vše točí kolem teen lásky, rozchodů a zase lásky a mezitím se něco děje. Ale v The Originals jde o víc. Má to děj, má to zápletky a vážně se na to koukáte s napětím a očekáváním, co bude dál. Je blbost to srovnávat s Deníky, ale je to tak, Původní jsou prostě vyšší úroveň.(10.11.2013)

• - Joseph Morgan (Klaus) vyhrál cenu na People Choice Awards 2014 v kategorii "Favorite Actor in a New Series". (MonicaPixie)

• - Postava Klausa Mikaelsona (Joseph Morgan) bola pôvodne určená na to, aby bola zabitá v seriáli Upírske denníky (2009), ale stále sa zvyšujúca sa popularita postavy priniesla nielen prežitie, ale až vlastný seriál, v ktorom stvárňuje hlavnú postavu. (pancoyote)

• - Pilotní díl byl odvysílán v seriálu Upíří deníky (od r. 2009), a to ve 20. epizodě 4. série. (Reesam)