The Originals (TV seriál)

Drama / Horor / Sci-Fi

USA, 2013 - 2017, 56 h 1 min (Minutáž: 66x45 min)

Joseph Morgan, Daniel Gillies, Claire Holt, Phoebe Tonkin, Danielle Campbell, Leah Pipes, Charles Michael Davis, Eka Darville, Daniella Pineda, Peta Sergeant, Alexandra Metz, Todd Stashwick, Steven Krueger, Leticia Jimenez, Elyse Levesque, Nathan Parsons, Nina Dobrev, Chris Osborn, Lance Tafelski, Teri Wyble, Keri Lynn Pratt, Libby Blanton, Mitch Eakins, Lisa Jane Smith, Zach Hanner, Lee Spencer, E. Roger Mitchell, Jenny Gulley, Jason Vail, Misty Ormiston, Kim Ormiston, Andrea Vittoria Alvarado, Riley Voelkel, Malaya Rivera Drew, Amy Parrish, Nea Dune, Lawrence Kao, Stephanie Cleough, Rebecca Breeds, Derek Roberts, Nishi Munshi, Yohance Myles, Annika Pampel, Michael Narducci, Nathaniel Buzolic, Shannon Kane, Callard Harris, Sebastian Roché, Andrea Powell, Chase Coleman, Yusuf Gatewood, Daniel Sharman, Natalie Dreyfuss, Hakim Callender, Alice Evans, Sonja Sohn, Michael Robison, Lloyd Owen, Kristin Erickson, Jimmy Gonzales, Colin Woodell, Debra Mooney, Adam Poole, Maisie Richardson-Sellers, Meg Foster, Mark Hicks, Claudia Black, Marisela Zumbado, Nina Repeta, Donny Boaz, Allie McCulloch, Michael Trevino, Tasha Ames, Shane Coffey, Owiso Odera, Shannon Eubanks, Raney Branch, Alexa Yeames, Yasmine Al-Bustami, Rico Ball, Casper Zafer, Jason Dohring, Catherine Dyer, Andrew Lees, Tracy Ifeachor, Oliver Ackland, David E. Collier, Jon Eyez, Haley Ramm, Alex Sgambati, Rebecca Blumhagen, Paul Wesley, Leslie-Anne Huff, Amy Lee, Jason Benjamin, Matt Cedeño, Greg Perrow, Taylor Cole, Dan Martin, Amber Midthunder, Zach Roerig, Michael Harding, Moli Hall, Todd Litzinger, Corey Maher, Lyle Brocato, Marko Caka, Neil Jackson, Christina Marie Moses, Tobias Jelinek, Greg Sproles, Wil Gonzalez, Keahu Kahuanui, Michael Beasley, Darri Ingolfsson, Lyndon Smith, Azel James, Jessejames Locorriere, Tyler J. Shaw, Jesse C. Boyd, Courtney Lakin, Summer Fontana, Francine Locke, Alexandra Ficken, John Redlinger, Morgan Hinkleman, Luray Cooper

Tato, nakonec musím říci, že celkem vydařená, upírská série má pochopitelně své chyby, ale i svoje kouzlo, které spočívá v tom, že vyzdvihuje onu nejdůležitější lidskou hodnotu, totiž rodinu, ukazuje její význam a jak je správné za ni bojovat, v případě tohoto seriálu i zrazovat svoje blízké a přátele, a objevuje se zde mnoho velice dojemných momentů, jimiž si vás získá. Všechny čtyři série, které jsem dosud zhlédl, mají, řekl bych, pěknou, poutavou dějovou linii, i navzdory její překombinovanosti. I veškeré postavy jsou vcelku sympatické, zvlášť dvě hlavní herečky, Phoebe Tonkin a Claire Holt, které mi byly dosud známy jen ze seriálu "H2O: Just Add Water", zde již působí daleko atraktivněji a společně s Danielle Campbell doslova vládnou celým seriálem. Z mužských charakterů mě pak zaujala nejvíce postava Elijaha Mikaelsona (Daniel Gillies), a to proto, že právě on vždy kladl rodinu na první místo. Nadpřirozený svět však tvůrci zůstal poněkud nedomyšlený, stejně tak fakt, že nikdy nevíte, kdo stojí na čí straně, by mohlo být negativem seriálu (o vždy jistém spojenectví by se dalo hovořit snad jen mezi Elijahem a Rebekou), za další lze pokládat i to, že upír jako nadpřirozená postava je zde pojat zcela originálně, např. může normálně jíst a pít, nad čímž se divák pochopitelně v první řadě pozastaví. Ze všech těchto důvodů by si tedy seriál zasloužil horší hodnocení, ale přesto se mi neskutečně zalíbil a již za měsíc jsem stihl zhlédnout všechny čtyři série včetně "The Originals: Awakening" a budu i nadále sledovat nově vznikající epizody.(25.6.2017)

Pilot nič nové okrem pár faktov nepriniesol. Preto zatiaľ hodnotím iba 60%, vkladám do seriálu nádeje a dúfam, že sa neuberie teen-agerskou cestou, po ktorej kráča Vampire Diaries. Po pár častiach nadšenie a určite živšia atmosféra ako TVD. Po 3. časti 75%. Do siedmej časti začínam mať pocit, že sa to schyľuje k charakteru TVD, čo jedným slovom znamená úpadok. 65%(6.10.2013)

Príjemne pokračovanie jednej dejovej línie z Upírskych denníkov, kde príbeh sa venuje rodine pôvodných upírov. Postava Klausa bola od začiatku pre mňa dosť zaujímavá, takže som rád že dostal väčší priestor v samostatnom seriály. Seriál je plný zvratov, zaujímavých postáv. Ak sa Vám páčili Upírske denníky tak Vás záujme aj toto. Kvalitou sa síce nevyrovná prvému zmienenému seriálu, pretože miestami mi to prišla ako taká stereotypná dráma o rodine, ale za pozretie to stojí. Akurát vytknem prvú sériu, ktorá bola nezaujímavá a nudná.(10.11.2017)

Velmi dobré, mnohem lepší, než The Vampire Diaries. Dalo by se říct, že je to v podstatě to samé, ale "ochuzeno" o sladké scény alá Twilight a hlavně je vcelku nepřehledné, kdo je vlastně kladný, a kdo záporný (vesměs to vypadá, že jsou záporní všichni). A to je velké plus. Konečně žádná teen blbost...(23.2.2014)

Pro mě oddychovka, kterou sleduji po nedělním obědě. Nic těžkého na žaludek. Skoro mě mrzí, že The Vampire Diaries mají nižší hodnocení než The Originals, přeci jenom tam jsou postavy, se kterými se divák může více ztotožnit. 1. série ****, 2. série ** a to jen tak tak. Nelíbí se mi koncept měnění herců, který přeskakují do jiných těl a nový sourozenci Mikaelsonových jsou mi akorát tak protivný i s tou jejich povedenou matičkou. Bohužel tento seriál slábne a slábne.(19.2.2015)