poster

No Exit (amatérský film)

Krátkometrážní / Drama / Psychologický

Česko, 2012, 6 min

Režie:

Filip Kilián
 • Killda

  Snímek ke shlédnutí zde ... http://www.youtube.com/watch?v=uAGUxf79YtA(9.5.2013)

 • Tom_Lachtan
  ***

  Technicky hodně dobrý, na úrovni, čemuž asi hodně pomohlo, že tvůrce nepoužil ni dialogu, ni zvuku okolí a jen hudby, což je dobře, protože ozvučení bývá nejslabší stránka amatérských filmů, jenže... Proč ta doslovnost, proč nebylo ponecháno něco fantasii, proč nebyl použit ani náznakem černý humor, který by určitě pomohl, protože takhle to vypadá jenom jako snaha o to vybrat co nejvíc populární téma, ale s tím, že postrádá jakoukoli hloubku a navíc nechutně drze pase po emocích hůř, než Kolumbijská telenovela a spamózní emaily s vybíjením tuleňátek dohromady. Zbytečnej patos(9.5.2013)

 • chezush
  ****

  V ČR vznikne jen minimum kvalitních krátkometrážních filmů. A No Exit je jedním z nich.(21.5.2013)

 • Allica
  *

  Hodně věcí je tu ještě v plénkách. Kamera tu nefunguje jako nástroj pro dobré záběry ale jenom jako zprostředkovatel "děje", který je spíš ilustrací/karikaturou a nikomu to asi nic nedá. Je to především typický námět pro mladší tvůrce - film k "zamyšlení". Ale to jsou začátky.(6.4.2015)

 • Snorlax
  **

  Filip Kilián dokázal, že Karel Höger měl pravdu, když říkal, že brečet umí každý šmírák. Tvůrce vysvětlil i pro blbý, o čem film bude, pak o tom nebyl. Filipe Kiliáne, symbolika není to, že někomu řeknu: "dávej pozor, budou tam symboly", pak mu "symboly" napíšu na papír a pro jistotu každý papír několikrát ukážu. Jediný symbol, který bych dokázala ocenit, je ten, který tvůrce určitě nezamýšlel. Nechtěně, leč precizně, vystihl vztah lidstva k jeho problémům: umíme je pojmenovat, v případě potřeby napsat, umíme na ně vybrat peníze, ale neumíme je řešit, mlčky vybíráme peníze, které se k problémům stejně nakonec nedostanou.(14.5.2013)