Napříč Saharou

Tonino Valerii

Ernesto Gastaldi

Riz Ortolani

• Karlos80

Na akční-dobrodružný, ale i na eurocrimi film, docela nudné, zdlouhavé a bez nápadu, čekal jsem rozhodně víc, zvláště pak od velmi talentovaného tria Valeri (režie) - Gastaldi (scénář) - Nero (herec), které v minulosti potěšilo diváka daleko víc. Tohle ale bohužel šlo, naprosto mimo má původní docela veliká očekávání. Tuniská poušť, žoldáci, teroristé (nebo dementi?), sabotáž, super-tajný plán a milióny v kapse, s tímto materiálem se dal určitě natočit daleko lepší, svěžejší, napínavější a vzrušující snímek. Tady mi to připadalo jak na houpačce, chvíli ty a pak zas ty. Stále dokola. Divný komický konec mě taky moc nevzal, nej scéna: asi souboj těžké stavební techniky, buldozer vs bagr, nebo tanková mina v poušti těsně pod kolem auta, ale víc si tady z toho filmu nevybavím. Jinak krásné krajina-prostředí a docela dobrý ideální Ortolani. Alternativa: http://www.csfd.cz/film/13147-divoke-husy/ .(28.1.2012)

• YURAyura

Takovy kozokockokuropes aka corssower - chvili se to tvari seriozne jako ministr vnitra (hledame ropu), pak akcne jako ministr financi (stilime a zapasime s tezkou technikou) a konci to "zabavne" jako ministr kultury (prachy kam se podivas). Veru poznal jsem tam par jinych lepsich filmu, ale celkove vzato, to byla nuda. Nejvic mi ale vadilo, jak se to porad prelevalo z italstiny do anglictiny. Mimochodem neverili byste, kolik belochu najdete v takove pustine jako je Sahara...(26.4.2006)

Tenhle dobrodruzny film dava nahlednout na terorismus trochu z druhe strany. Hodnoceni je ale hodne na vode, protoze si pamatuju uz minimum. Kdysi davno to u nas bezelo pod nazvem Napric Saharou.(22.1.2006)