poster

Hrdinové velkoměsta (TV seriál)

 • Česko

  Statečná autíčka

 • Švédsko

  Heroes of the City

 • Švédsko

  Stadens Hjältar

 • Slovensko

  Hrdinovia z mesta

Animovaný

Švédsko, 2012, 10 min

 • Narayan
  *****

  Hodně velký luxus, animace super - retardovaná opice by to nezvládla lépe...postavy mají neuvěřitelnou hloubku, stejně jako děj každého dílu. Všechny díly už znám zpaměti, navíc vlastním i téměř všechny modely jednotlivých aut, Ptáka pohromáka, opici, ten tupej mluvící stojan, a celou policejní stanici! Jo a taky knihu nálepek. Prostě závislost.(28.3.2020)

 • Vecko99
  *****

  Záměrně hodnotím za víc,ale to jen kvůli tomu,že nechápu proč je to tady tak špatně hodnocené. Grafika není tak dobrá jako od pixaru,dabing také není z nejlepších,ale tento seriál je určen pro malé děti a když mají rádi auta,tak se jim to líbí a jim fakt nesejde na tom,ze je tam americké policejní auto apod, ale oceni mnoho druhů aut a třeba i příběhy o tom jak si všichni vzájemně pomáhají.(13.4.2016)

 • Gemini
  *

  Promiňte, ale trpět při čekání na Ovečku Shauna ve Studiu Kamarád tohle, to je na nedělní ráno trochu příliš. Že byli Švédi schopní v roce 2012 vyplodit tenhle zoufale vizuálně ochuzený klon Aut, dává tušit, že jsou na tom na poli 3D animace v tvorbě pro děti asi jako naši kucí (čest výjimkám). Nějak mi nedochází, proč Švédi dělají animák z městečka, kde to podle některých budov vypadá jako ve Švédsku, ale "hraje" tu policejní auto v jednoznačně amerických barvách, dál typický plamenovitý Hot Rod (v titulcích i s kovbojským kloboukem), a tak dále, a tak podobně. Taky by mě zajímal myšlenkový pochod tvůrců, kterým se z pouze jim známého důvodu do světa obývaného jen dopravními prostředky zatoulala humanoidní vrána a husa (plus náhodné "special guest stars"), ale vzhledem k úrovni tohohle celého počinu se mi zdá, že to bylo nějak takhle: "Hele furt eště frčej tydlencty Auta vod Disneyho, tak uděláme taky takovýho něco, jasnačka že to vořežem jako správný vořežpruti, a aby to bylo jó sichr, vrznem tam taky nějaký to mluvící zvíře." Když si k tomu připočtu ještě úvodní znělku, která svou unylostí a utahaností koresponduje s textem o hrdinech, kteří zachraňují dnem i nocí, asi jako kdyby hlavní skladbou ve finále posledního dílu série Step Up byl Valčíček od bratří Nedvědů, můžu to shrnout velmi stručně takto: v současné době Déčko vysílá jen dva pořady, u kterých obvykle vidíme jen prvních pár sekund, protože dcera začne vykřikovat "Ne, ne," a to jsou nová Včelka Mája a Hrdinové Velkoměsta. Tento název je jen tak BTW totálně mimo a svědčí o tom, že se zadavatel s marketingem rozhodně nepáře. Hrdinství je tu totiž celkem poskrovnu, a hlavně pokud se seriál někde odehrává, tak je to malé přístavní městečko. Ale když překládáte z angličtiny, kde se mluví o "city" neboli velkoměstě, může hlavní závada spočívat v překladu ze švédštiny:) Ale abych to uzavřel - drazí programoví ředitelé dětských kanálů a distributoři dévédé, vezměte si tuhle zoufalost, a jak praví klasik, vetkněte si ji za klobouk. 20%, protože je to naprosto přesná ukázka toho, s jakými pohnutkami by se neměla tvorba pro děti dělat:P(15.3.2015)

 • Nonna
  *

  Pro mě odpad! - celkově a to včetně příšerného českého překladu a titulní písně, ale můj syn miminko u toho šťastně výskal a dělal Brmbrm, takže i takovéto odpady mají své diváky. Za něj jedna hvězda. Mimochodem, myslím, že pokud je tento seriál vhodný pro roční děti, přijde mi skoro škoda peněz za dabing. Ve švédštině by to na děti působilo neměnně a k tomu by maminky oněch dětí nemusely trpět při pasivním poslechu.(16.5.2015)

 • TesterX
  **

  Barevne, naprosto nenarocne a nezavadne. Pro deti do 3 let idealni, ale najdou se rozhodne lepsi kousky. Mnoho lepsich kousku. Zaostala prkenna animace a sileny scenar nekterych dilu tomuto vytvoru zamerenosti na predskolni decka nemuze zachranit prdel od lehkeho podprumeru v ramci zanru. ///// tech: ** / film: ** / dojem: ** /// celkem: ** /////(1.9.2014)