Top line

(neoficiální název)

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

Itálie, 1988, 88 min

Nello Rossati

Nikoliv TOP LINE, ale spíše TRIP LINE. Italský cinetrash, který se snaží vytěžit natolik neslučitelné filmy jako HONBA ZA KLENOTEM NILU, TERMINATOR, LIFEFORCE a i THEY LIVE. Je to zároveň klasický případ produkce, která začla a skončila u toho, že si najala Franca Nera a k tomu jednu hollywoodskou osobnost (George Kennedy), která se neštítí špinavé práce, a na nic jiného už nezbylo. Resp. zbylo na jednoho terminátořího robota, zbylo na hezkou malbu kosmické lodi, která to omylem zakempila v brazilské jeskyni, přičemž s sebou nabrala španělský galeon z 15. století a zbylo na jednoho mutanta, ovšem pro jistotu natočeného ve značném šeru. Scéna psychedelické honičky bosého Nera skrz kaktusovou plantáž s frenetickým Georgem Kennedym, likvidace robota v červeném tričku rozzuřeným býkem (!!), necitlivý střih a místy solidní techno soundtrack patří mezi prvky, díky kterým na TOP LINE ještě chvíli nezapomenu.(15.8.2018)

Pohodové trasho jedoucí na vlně - pokladové dobrodružství skoro jak Indy Jones - špiónská pronásledovací historka - Terminator - They live. Možné jen v Itálii. U mě dobrý, protože je to solidní zábava, má to sympatickou ústřední dvojku, slušné tempo a závěr jak víno. Samozřejmě pro nemilovníky trashe a zvláště toho evropského asi nekoukatelné. Al dente.(16.1.2014)

Tak, na dnešné pomery už značne archaická jedno-dvojhubka, ktorá sa podobá na expresívny Jaguár a taktiež pripomína vizuálom i niektoré Spencerovky s Hillom. Mišmaš ultra, k tomu odkazy na širokú spleť konšpirácií, hold slávnym titulom (Terminátor) a ostrosťou prahnúcemu teplu letných lúčov. Mix žánrov, komédie, naivnosti, navidomoči i napätia a takého toho vzácneho nostalgického nahliadnutia na kvalitou síce dosť prepečený film, ale má isté "čaro". To pochopia pamätníci, alebo cieľovky.(9.3.2016)

Ani neviem, či tento snímok u nás pozná viac ako 10 ľudí. Zabudnutý, ale rozhodne nie právom. Má to pekne budovanú atmosféru a dobrý záver. Rád by som si tento snímok pripomenul.(24.4.2011)

Franco Nero se v roli chrabrého novináře snaží zůstan naživu poté, co v Kolumbijské džungli objeví spadlé UFO. V patách jsou mu nejen všechny světové tajné služby, ale i agresivní emzáci. Zábavné italské béčko, které má vše, co taková dobrodružná podívaná za italské peníze v polovině 80. let nabízela. Charismatického hlavního hrdinu, pohlednou hrdinku, exotické lokace, mizernou syntetizátorovou hudbu, legrační triky napodobující Terminátora a velmi svižné tempo. Nemůže se to brát vážně, ale když si člověk vypne mozek a odmyslí si, že to vzniklo v roce 1988, může se slušně bavit.(7.1.2010)

Typický taliansky brak z osemdesiatok, kde prifetovaný Francek nero nájde v jaskyni vesmírnu loď a potom ho všetci prenasledujú. Trochu prekvapivo tu Franco nie je za žiadneho borca a iba uteká a uteká, ako v scéne kde beží bosý po kaktusovej pláni a autom ho prenasleduje diabolsky sa ujebávajúci George Kennedy. Občas je film aj celkom vtipný, trebárs v scéne úniku nákladiakom s bujarými ožranmi a samozrejme sranda s terminátorom a jeho parádnym vyplazeným okom ( schytá doň petardou ) čo sa otáča zo strany na stranu... a rozdá si to s býkom! Nakoniec sa jedna ženština premení na extra slizkého mimozemšťana a pokúsi sa zožrať Franca. Taká celkom obstojná kravinka.(30.10.2018)