Krásna robotníčka Carmem utečie seržantovi Josému, za čo vojaka degradujú. Carmen sa snaží svoju chybu odčiniť a venuje vojakovi svoju lásku. Ten sa do dievčaťa beznádejne zamiluje a je ochotný pre ňu urobiť všetko. Najskôr pomôže pašerákom a potom zo žiarlivosti zabije nadriadeného dôstojníka. A to je iba začiatok. José si začína uvedomovať, že jeho láska ku Carmen ho vedie do úplnej skazy. (Incantator)

Trailer

fragre

Tvůrci tohoto filmu si jistě vytkli nesnadný osvětový úkol, totiž vnést trochu klasické kultury do povědomí širokých mas spotřebitelů pokleslé pop-kultury. Vzali proto zápletku Bizetovy klasické opery Carmen (nebo se inspirovali její literární předlohou, kterou napsal Prosper Mérimée) a umístili ji do kulis spaghetti westernu. Z tohoto hlediska je to opravdu kuriózní dílo s působivou kamerou, vůbec ne nudné. Ale jak je i zde z hodnocení zřejmé, není to lehká práce kulturně povznášet průměrného diváka. Již za tu snahu si film zaslouží plný počet hvězd. ()

LiVentura

Pár dobrých scén, film evidentně v držení rukou nezkušených či málo dobrých. Podprůměr, táhlý romantický western, jenž chtěl něco sdělit a nakonec z toho vzešlo jen povzdechnutí stran diváka, posledních dvacet minut snímku přesto má alespoň spád, ostatní je jen velmi nudný "ukecaný western" dosti kouskovaný-neucelený.!!!!! :-( ()

JohnMiller

"No to ma podrž.. Franco Nero a Klaus Kinski v jednom Spaghetti westerne.." Určite nie som jediný kto si s radosťou pustil túto snímku iba vďaka týmto dvom ostrieľaným chlapíkom. Avšak čakať súbežný boj týchto dvoch známych pištoľníkov ktorý proti sebe budú bojovať až do poslednej minúty je obrovská chyba vďaka ktorej bude mať táto snímka od diváka oveľa slabšie hodnotenie, u mňa to tak je. Treba čakať skôr niečo vo Westernovom štýle Pravdivej Romanci, tragickejšej Pravdivej Romanci aby som to definoval presne. Obrovská časť je síce viac romantická ako špageťácka, v prvej 3/4 hodine sa neudeje takmer nič adrenalínového, ale nie je to vyslovene zlé. Na to že je to viac-menej béčkové, a ani soundtrack akosi nevytŕča, ako to je v týchto filmoch už samozrejmosťou, je to slušné. No, ako som už spomínal.... čakal som niečo iné.. Nie sledovať Franca Nera ako sa bezhlavo zamiluje do cigánky 2,5* ()

YURAyura odpad!

Film jako z pera mexicke sagy Karla Maye - nudne, dlouhe, bez napadu. Postavy jsou placate a predvidatelne - Franko vypada jak pritel Eltona Johna, Klaus je taky jakysi bezbarvy a ta schizoticka zenstina... hruuza. Neco mi rika, ze by to mohla byt TA Carmen, ale jestli to je ve skutecnosti taky takova nuda, jsem pomerne rad, ze mam takove mezery ve vzdelani. On to snad nemuze byt western, kdyz to vychazelo z Andalusie a do Ameriky se vsichni chteji dostat. ;]] ()

Tormentor665

Skutečně nevím, jaký film to ve skutečnpsti viděli ti, kteří dali tak nízká hodnocení. Tohle patří do řady polozapomenutých klenotů. Na první pohled úchvatná kamera, Franco Nero a Klaus Kinski perfektní, příběh možná trochu zdlouhavý, ale jinak dobře napsaný a natočený (ty souboje a rvačky, přestože jich moc není, jsou fakt parádní). Nelze od toho čekat "tradiční" spaghetti western plný buď mrtvol, nebo facek, tohle je spíš takové romantické zwesternizované drama, které ovšem v latinském podání působí přitažlivě. Chvílemi jsem si vzpomněl i na mou oblíbenou Baladu o Smutné Trumpetě:-) Ta teatrálnost je chvílemi tak přehnaná, až je geniální! ()