Sacro e profano

všechny plakáty
Pornografický
Itálie, 1998

pursulus

Svaté a nemravné.¬         Tento velice "lechtivý" (video)snímek by mohl znevažovat stav mnišský (zde vlastně "jeptišský") — nebyl-li by natočen Italem v Itálii. Potulný chudý mnich provázený oslíkem ověšeným otepmi se stává postupně svědkem podivných rozhovorů klášterních představeňkyň a podivného putování jakýchsi plochých obdélníkových předmětů "z ručky do ručky". Neumím italsky, a tak nemohu dopodrobna podati o těchto rozhovorech, jakožto o pochybnostech, které náš mnich sděluje klášterním představeňkyním, zprávu; obraz však zde mluví výmluvně, takže porozumění slovům by pouze zvýšilo pikantnost celého "vyprávění" — k čemuž v mém případě nedošlo —, aniž by přidalo co podstatného k viděnému. Poněvadž však pikantnost je u "lechtivých" snímků značnou přidanou hodnotou k tomu, co se "na plátně" odehrává (alespoň pro toho, kdo ji vyhledává a je schopný ji vnímati u počinů tohoto genru), doporučuji všem vážným zájemcům o shlédnutí tohoto netradičního v oné branži snímku naučiti se před jeho shlédnutím italsky; při čemž, coby starý zarputilý mravokárce, si neopomenu přidati ponaučení: "V dokonalosti je síla".¬                 Jakkoli nechci přeceňovati sílu a význam počinu v odvětví tak bezvýznamném, že tvoří pouhá procenta státních rozpočtů, přece jen mi je uvésti, že shlédnutím si jak nepřízemní labužníci, tak zároveň i nelabužníci zcela přízemní, mohou připraviti pěkný, ne zcela všední zážiteček.¬                 Nerad bych uvedl koho v omyl, a tak ještě dodávám, že snímek tvoří několik samostatných kopulačních jednotek, které tvoří jako mezičasy mezi pohledy na chudého mnicha vlastní náplň. ()